baneris leidinys

Seniūnų pasitarime aptarti atliekų tvarkymo klausimai, pristatyta nauja darbo apmokėjimo tvarka, kalbėtasi ir kitais klausimais.

Seniūnai pasitarimą pradėjo aptardami atliekų tvarkymo tendencijas. Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algirdas Stankevičius dalyvavusiems pasitarime Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) bei Šakių UAB „Ekonovus“ atstovams pareiškė, kad visi seniūnai nuo kapų sukauptų mišrių atliekų išvežimą nori daryti iškviesdami atliekų vežėjus, kai bus sukaupta pakankamai atliekų, aišku, pagal vežėjų sudarytą grafiką. UAB „Ekonovus“ Šakių padalinio vadovas Egidijus Peleckis priminė seniūnams, kad jie informuotų, kiek ruošiasi prie kapinių palikti konteinerių, nes, jų skaičiavimais, šiuo metu rajone yra apie 150 konteinerių. Kiek jų liks prie kapinių – spręs seniūnai.
 
Su žaliosiomis kapinių atliekomis seniūnai tvarkysis patys, ateityje įrengs žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles. Susitikime dalyvavęs savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis dar kartą seniūnams priminė, kad pateiktų informaciją, kur numato įrengti minėtas aikšteles.

Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius teiravosi, kur dėti Griškabūdžio seniūnijoje prie bendro naudojimo konteinerių sumestas automobilių padangas. K. Kuncaitis patarė jas laikinai surinkti, o vėliau jos bus surinktos centralizuotai. K. Kuncaitis paprašė, kad seniūnai gyventojus informuotų, jog jie turi galimybę nemokamai padangas vežti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę Sodų gatvėje, Šakiuose.

Kol kas seniūnai nesulaukė atsakymo, kas bus su konteineriais, kurie stovi miško aikštelėse, poilsiavietėse ar kitose rekreacinėse zonose. Turėtų tvarkyti Šakių miškų urėdija, Šakių kelių tarnyba ar kažkas kitas?

Seniūnus domino, kada su gyventojais bus sudarytos sutartys dėl atliekų tvarkymo. Saulius Šimonėlis, MAATC klientų aptarnavimo skyriaus vadovas, informavo, kad ateinančią savaitę sutartys bus išsiuntinėtos gyventojams.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einanti Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė informavo, kad nuo vasario 1 d. įsigalios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas. E. Grigaitienė paragino seniūnus informuoti darbuotojus, kad keičiasi darbo apmokėjimo sąlygos.

„Įstatyme biudžetinių įstaigų darbuotojų pareigybės, atsižvelgiant į tai, kokio lygio išsilavinimas reikalingas konkrečioms pareigoms užimti, bus suskirstytos į 4 lygius: A, B, C ir D. Seniūnai, turėsite patvirtinti biudžetinės įstaigos darbuotojų pareigybių sąrašus. Be to, valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojams, tiek dirbantiems pagal darbo sutartis, tiek valstybės tarnautojams, bus taikomas vienodas bazinis algos dydis – 130,5 euro“, – aiškino savivaldybės vyriausioji specialistė Jūratė Šneideraitienė.

Ji rekomendavo rasti galimybę, kad seniūnijų buhalterės dalyvautų mokymuose, kurie numatomi vasario 22 d. Marijampolėje, o kovo 6d. Šakiuose.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė dalijosi mintimis apie praeitų metų apsilankymą seniūnijose su įvairių institucijų atstovais. Ji iš seniūnų pasigedo grįžtamojo ryšio.

„Mes lankydamiesi pas jus daug diskutavome, pateikėme rekomendacijas. Tačiau tik šeši seniūnai sureagavo ir išsakė savo pastebėjimus, kuria linkme dirbti, kad ta situacija keistųsi. Nes bet koks skaudus įvykis, kuris atsitinka, – jau yra mūsų visų pralaimėjimas“, – kalbėjo L. Pocevičiūtė.

Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis išsakė pastebėjimą, kad, vykstant į atokesnes kaimo vietoves, yra nepritaikytas seniūnijų transportas.

„Gerą pavyzdį parodėte, kad apsilankėte seniūnijose, bet manau, kad to bendradarbiavimo tarp institucijų vis dar nėra. Apie skaudžius įvykius mes sužinome paskutiniai arba iš žiniasklaidos“, – sakė Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė.

Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Rūta Lebedžinskienė seniūnams rekomendavo, kad socialiniai darbuotojai lankydamiesi šeimose pildytų darbo su šeima apskaitos žurnalą ir išdalino parengtas formas, kuriose, būtų nurodyta apsilankymo data, aprašyta situacija, be to, pageidaujami abiejų pusių parašai. Tokie apskaitos žurnalai būtų reikalingi, pavyzdžiui, atstovaujant teisme.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos