baneris leidinys

koalicija
Nuotr. Dar praėjusių metų kovą tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų skyrių pirmininkų Juozo Bertašiaus (kairėje) ir Algirdo Klimaičio buvo pasirašyta koalicijos sutartis, tačiau bendra programa neparengta iki šiol.


Praėjusių metų kovo 24 d., planuojant bendrą darbą po savivaldybių tarybų rinkimų tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) buvo pasirašyta koalicijos sutartis, tačiau bendra programa neparengta iki šiol.
 
Rodos, situacija turėtų keistis. Apie galimybę pagaliau susiderinti programą viešai dar sausio pabaigoje TS-LKD visuotiniame susirinkime prabilo frakcijos seniūnė Irena Haase. Ji ir dabar pripažįsta, kad „nors TS-LKD frakcija siūlė kelis konkrečius programos variantus, tačiau susitarti nepavyko“. Tačiau ji pabrėžia, kad dėl bendrų programinių nuostatų buvo susitarta, tad siekiama, kad per visą naujai išrinktos tarybos kadenciją būtų užtikrintas sklandus svarbių savivaldybės gyventojams sprendimų priėmimas.

Nors praėjo nemažai laiko, I. Haase įsitikinusi, kad programa turi būti parengta ir ji tikisi, kad LVŽS skyriui pakaks politinės valios pagaliau išspręsti šį klausimą. Tokios pačios nuomonės ir TS-LKD skyriaus pirmininkas Algirdas Klimaitis.

„Prieš keletą dienų mūsų frakcija buvo susitikusi su LVŽS Šakių skyriaus naujai išrinktu pirmininku Raimondu Januševičiumi, susitikime dalyvavo ir tarybos LVŽS frakcijos pirmininkas Tautvydas Šukys. Susitikimo metu mūsų frakcija pabrėžė, jog būtina grįžti prie koalicijos programos svarstymo ir jos pasirašymo“, – sakė I. Haase.

Ji pripažįsta, kad gali būti nuomonių esą tai daryti per vėlu, nes jau skaičiuojamas laikas iki kitų savivaldos rinkimų.

„Drįsčiau nesutikti su tokiais teiginiais, kadangi koalicijos sutartis yra pasirašyta, galiojanti ir abi šalys privalo siekti koalicijos sutarties sąlygų įvykdymo. Iki savivaldos rinkimų 2019 m. liko dveji metai, ir tai yra pakankamai ilgas laikotarpis dirbti pagal pasirašytą bendrą koalicijos programą, siekiant naudingų sprendimų gyventojų labui“, – mintimis dalijosi tarybos narė.

A. Klimaitis sako, jog programos neparengimas dirbti ir gyventi netrukdo, tačiau yra įsitikinęs, kad tokį dokumentą reikėtų turėtų. Be to, jei ne šiai, tai kitai kadencijai požiūriai ir vertybinės nuostatos, pasak pirmininko, galėtų būti suderintos galutinai.

„Buvo ir darbo grupė dėl suderinimo susitikusi, buvo diskusijų, tačiau gal savivaldos įvykiai, gal rinkiminis laikotarpis turėjo įtakos, kad viskas nusitęsė“, – komentavo A. Klimaitis.

Šiek tiek kitokios nuomonės LVŽS frakcijos seniūnas T. Šukys, dvejojantis, ar tikslinga atnaujinti šį klausimą.

„Kol kas jokie konkretesni sprendimai nenumatyti. Kol kas didelio susižavėjimo nerodau, bet reikia išdiskutuoti ir tada matysime“, – sakė T. Šukys.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos