baneris leidinys

bendruomeniniai namai
Nuotr. Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas ir skyriaus specialistė Rasa Liubamirskaitė sako, jog socialinė sritis specifinė ir prie projekto turėtų dirbti būtent šios srities specialistai.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Bendruomeniniai šeimos namai daugelyje šalies savivaldybių jau ne naujiena. Jie turėtų atsirasti ir Šakiuose. Apie tai praėjusią savaitę diskutavo susirinkusi darbo grupė. Kol kas šis klausimas darbinėje stadijoje – laukiama projektinio pasiūlymo pastabų iš ministerijos, o po to bus teikiamas projektas, mąstoma, kas šeimoms galėtų teikti paslaugas, ir pan.

Rajono taryba principinį pritarimą dalyvauti tokiame projekte jau yra išreiškusi. Tiesa, reikėtų paaiškinti, kas buvo kalbama ir darbo grupės posėdžio metu, kad jokia atskira įstaiga ar nauji namai nebus statomi. Tai projektas, orientuotas į visas rajono šeimas, nes dažniausiai įvairaus specialistų dėmesio ir pagalbos sulaukia tik socialinės rizikos šeimos. Šeimoms būtų teikiama įvairiapusė pagalba: pozityvios tėvystės mokymai, šeimos įgūdžių formavimas, mediacija (taikus ginčų sprendimo būdas), sociokultūrinės paslaugos, psichosocialinė pagalba, galbūt net vaikų priežiūra.

Tokių namų kūrimą skatina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Pirmiems trejiems metams projekto įgyvendinimui Šakių rajone numatyta 244 tūkst. eurų. Be to, projektas orientuotas į tai, kad ne mažiau kaip 75 proc. paslaugų būtų perkamos iš nevyriausybinių organizacijų. Viliamasi, kad projektu pasinaudos daugiau nei 200 žmonių. Tiesa, kaip dėmesį atkreipė Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas, po trejų metų finansavimas jau nebūtų numatytas, tad reikėtų jau dabar suprasti, kad finansavimu turėtų rūpintis savivaldybė.

„Taip, funkcija gera, lėšos numatytos, bet jei paslaugą pradėsime teikti, jos po tų trejų metų nenutrauksime. Turime tai suvokti“, – kalbėjo V. Girdauskas.

Mūsų rajone, kaip vertino vicemeras Edgaras Pilypaitis, projektas kol kas nejuda. Nesusitariama ir dėl to, kas galėtų būti projekto vadovas. Regioninės plėtros skyrius tikina, kad socialinė sritis specifinė ir prie projekto turėtų dirbti būtent šios srities specialistai, nes jų sritis – techniniai projektai, o čia reikės aprašyti siūlomas paslaugas ir pan. Socialinės paramos skyriaus vedėja sako, jog jie tokių pajėgų neturi. Šiuo metu už projektą atsakinga Regioninės plėtros skyriaus specialistė Rasa Liubamirskaitė.

„Kaip suprantu, vieni nori rezultato, o kito turės dirbti“, – kalbėjo V. Girdauskas, neslėpdamas nepasitenkinimo, kad atsakomybės už projekto rengimą nenori prisiimti Socialinės paramos skyrius.

Dėl to, ar toks projektas reikalingas, ar ne, abejonių nekyla. Pasak darbo grupės narių, tokių paslaugų poreikis akivaizdus. Kol kas tik kalbama, kas šias paslaugas teiktų, neatmetama, kad dalį jų būtų galima pirkti net ne iš rajono, o iš kaimyninių regionų nevyriausybinių organizacijų. Abejojama, ar rajone organizacijos pajėgios teikti mediaciją, pozityvios tėvystės mokymus, nes tam reikalingi specialūs leidimai ir pan.

Savivaldybės Bendrojo skyriaus specialistė ir darbo grupės narė Jūratė Šneideraitienė svarstė, jog per pirmuosius metus išsigrynins, kokios paslaugos reikalingiausios, kurios iš siūlomo paslaugų paketo labiausiai pasiteisins. Galbūt ir rajone dirbantys specialistai, pamatę, kas perspektyvu, norės gauti leidimus ar pasiūlyti paslaugą teikti, pavyzdžiui, per partnerius, o gal ir patys.

2017 m. numatyti projekto pasiruošimui. Namų darbų atlikti reikia nemažai, nes ilgai užtrunka derinimai tarp agentūrų, ministerijų ir pan. Kol kas prie šio projekto nėra paruošta partnerių atrankos, nenumatyta jokių kriterijų, o, kiek žinoma, prie pateikto projektinio pasiūlymo nurodyta nemažai pastabų.

Reali paslauga į rajoną galėtų ateiti 2018 m. viduryje. Pasak L. Pocevičūtės, įgyvendinant šį projektą visa socialinė sritis pereitų į kitą lygį. Mūsų rajonas, pasak vedėjos, vienas paskutiniųjų, besirengiantis steigti bendruomeninius namus ir teikti paslaugas visoms norinčioms šeimoms.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos