baneris leidinys

lekeciai pestieji
Nuotr. Šiandien lekėtiškiai patys nesirūpina savo saugumu – eina, kur jiems patogiau, bet ne per gretimai esančią pėsčiųjų perėją.


Trisdešimt surinktų Lekėčių miestelio gyventojų parašų neužteko, kad vasario 7 d. posėdžiavusi Eismo saugumo komisija pritartų lekėtiškių prašymui Draugystės gatvėje įrengti naują pėsčiųjų perėją. Ne į visus klausimus gali atsakyti ir Eismo saugumo komisija.
 
Pasirodo, Lekėčių miestelio centre, Draugystės gatvėje, jau yra įrengtos dvi pėsčiųjų perėjos. Tačiau jomis gyventojai ne visada pasinaudoja, nes jos yra atokiau nuo judrios teritorijos – turgaus aikštės. Einant iš turgaus žmonėms tenka sugrįžti keliolika metrų, kad pereitų per pėsčiųjų perėją ir patektų į parduotuvę. Realiausias sprendimas ir būtų čia įrengti pėsčiųjų perėją, o panaikinti atokiau esančią perėją, kuria gyventojai beveik nesinaudoja.

Posėdyje dalyvavęs UAB „Gulbelė“ vadybininkas Redas Miškinis išsakė ir savo nuomonę: „Pagal esamą perėją mes prisitaikėme planuodami parduotuvės įrengimo vietą, ir jeigu šią pėsčiųjų perėją panaikins, pablogės verslo sąlygos.“

Rajono policijos komisariato policijos Viešosios policijos skyriaus viršininkė Ramunė Girdauskienė įsitikinusi, kad gyventojai iš turgaus kaip ėjo, taip ir eis į parduotuvę tiesesniu keliu, o ne per tolėliau esančią perėją. Pareigūnė pripažino, kad policijos pareigūnams yra tekę surašyti ne vieną Kelių eismo taisyklių pažeidimo protokolą pėstiesiems. Pasak kalbėjusio komisijos nario Valdo Stankūno, gyventojai šioje teritorijoje apskritai vaikšto kaip nori, tad Lekėčių centre situacija yra tikrai nesaugi: greta turgus, po kurį vaikšto ir žmonės, važinėja ir automobiliai.

Komisijos pirmininkas Kęstutis Kuncaitis šiek tiek nuramino susirinkusius sakydamas, kad Lekėčių seniūnija pagal projektą yra numačiusi sutvarkyti turgavietės teritoriją.

VĮ „Marijampolės regiono keliai“ Šakių kelių tarnybos atstovai taip pat siūlė neskubėti naikinti ar įrengti naujų pėsčiųjų perėjų, o, apsvarsčius verslininkų pasiūlymus bei atsižvelgus į gyventojų prašymus, priimti racionalų sprendimą. Todėl šis klausimas buvo atidėtas.

Posėdyje buvo diskutuota ir dar vienu klausimu – į Eismo saugumo komisiją kreipėsi UAB „Šakių hidrotechnika“ su prašymu išduoti leidimą sunkiasvore technika važiuoti Šakių miesto gatvėmis. Komisija tokių leidimų neišduoda. O aptarnaujantis transportas, pristatantis krovinius ar prekes mieste, turi turėti krovinio važtaraštį. Posėdyje dalyvavęs Šakių seniūnas Dalius Jasevičius pastebėjo, kad didžiuosius prekybos centrus aptarnaujantis transportas piktnaudžiauja: nors turi galimybę prekybos centrus pasiekti apvažiuodamas miestą, šios galimybės nepaiso ir važiuoja per miestą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos