baneris leidinys

liukaitiene nvo
Nuotr. Nors noro vadovauti nevyriausybinių organizacijų tarybai Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Margarita Liukaitienė (dešinėje) nerodė, visgi būtent ji buvo išrinkta pirmininke.


Praėjusią savaitę vyko pirmasis nevyriausybinių organizacijų (NVO) tarybos posėdis. Išrinktas tarybos pirmininkas ir pavaduotojas, nors susirinkimo dalyviai diskutavo ir bandė išsiaiškinti, ką ta taryba turėtų daryti ir kam ji apskritai reikalinga.
 
Nors svarstymų ir klausimų, ar taryba reikalinga ir ką ji veiks, buvo nemažai, tačiau susitikimą inicijavęs vicemeras Edgaras Pilypaitis aiškino, kad tokią tarybą kaip patariančią instituciją veikiančioms NVO įpareigoja turėti įstatymas. Paskutiniais, bet tikriausiai negalutiniais duomenimis, nes išrašai iš juridinių registrų centro yra mokami, rajone yra 250 įvairių NVO. Tad jas vienyti, joms patarti ir turėtų minėta taryba. Nemažai svarstyta ir net buksuota vietoje, kas šiai tarybai turėtų vadovauti, nes daugelis tiesiog atsisakinėjo motyvuodami turintys daug veiklos ir apskritai nelabai suprantantys, kas tai yra. Tad norinčių užimti vadovo poziciją nebuvo. Galiausiai vieno balso skirtumu pirmininke išrinkta Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Margarita Liukaitienė, o jos pavaduotoja – jaunimo reikalų koordinatorė savivaldybėje Danutė Jurgutienė.

Bendroje diskusijoje buvo kalbama apie tai, kad taryba galėtų „išjudinti“ ir paskatinti sueiti į vieną vietą veikiančias organizacijas, galbūt skatinti savanorystę ir nematomą ar silpnai matomą nevyriausybininkų veiklą padaryti labiau matoma. Kalbėta, kad reikėtų dalyvauti rengiant strateginį planą, galbūt išsigryninti duomenų bazę.

Socialinei sričiai atstovavo Neįgaliųjų reikalų koordinacinės tarybos pirmininkė Janina Jokūbaitienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, jaunimui – minėta D. Jurgutienė ir Atviro jaunimo centro vadovė Gintarė Grockytė, švietimui ir sportui – M. Liukaitienė ir Šakių rajono sporto klubų sąjungos vadovė Inga Bankauskienė, verslo atstovams– Šakių verslo informacijos centro vadovė Daiva Palukaitienė. Pagal įstatymą ne mažiau kaip pusė atstovų taryboje turi būti nevyriausybinio sektoriaus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos