baneris leidinys

keturnaujiena
Nuotr. Keturnaujienos bendruomenės centro pirmininkė Birutė Ūsienė bei „Liocų“ kapelos vadovas Albinas Šlakaitis nepatenkinti, kad su Sintautų kultūros centru nepavyksta susitarti įvairiais klausimais.

Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Prieš metus laiko tuometinio rajono mero Juozo Bertašiaus darbo kabinete vyko aštrios diskusijos dėl Keturnaujienos laisvalaikio salės prijungimo prie Sintautų kultūros centro, siekiant optimizuoti kultūros įstaigų tinklą. Praėjo metai, tačiau keturnaujieniečiai neranda bendros kalbos su Sintautų kultūros centro direktore Aiste Bakaite.

Trūksta bendradarbiavimo

Keturnaujienos bendruomenės centro pirmininkė Birutė Ūsienė kalbėjo, kad nebūtų nieko kėlusi į viešumą, tačiau išgirdusi kalbas, kad keturnaujieniečiams Sintautų kultūros centro darbuotojai siūlo įvairius renginius, tačiau bendruomenės pirmininkė esą jų atsisako, nusprendė nebetylėti.

Kalbą tęsdama B. Ūsienė pradėjo vardyti, kokius renginius per praėjusius metus ji, kaip bendruomenės pirmininkė, padedama kitų bendruomenės narių, suorganizavo. Moteris kalbėjo, kad pasigenda Sintautų kultūros centro vadovės ir kitų kultūros centro darbuotojų paramos, o prieš prijungdami laisvalaikio salę prie Sintautų kultūros centro valdžios atstovai ją patikino, kad niekas nepasikeis, kultūrinis gyvenimas nenukentės, bendruomenė gaus visokeriopą paramą. Deja, Keturnaujienos žmonės labai pasigenda bendradarbiavimo.

„Sausio mėnesį paskambino Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas ir paklausė, kurios mes norėtume šventės – Vasario 16-osios ar Kovo 11-osios. Pasakiau, kad norim abiejų, juk tai valstybinės šventės, kaip galima rinktis kažkurią vieną“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė.

B. Ūsienė dar kurį laiką pasakojo apie su kitomis šventėmis susijusius niuansus, apie tai, kaip su kultūros centro darbuotojais niekaip nepavyksta susitarti dėl šventei tinkamo laiko ar dienos.

„Mums reikia šį klausimą kažkaip išspręsti. Arba visas ambicijas nustūmę į šoną dirbame toliau, arba dedam ant Keturnaujienos kryžių ir viskas“, – tęsė B. Ūsienė.

Keturnaujienos bendruomenės centro narė Justina Kažemėkaitytė taip pat kaltino A. Bakaitę, jog ši neatsižvelgia į keturnaujieniečių poreikius ir net nesistengia su B. Ūsiene susitikti, kad susitartų dėl renginių ir švenčių organizavimo.

Su priekaištais nesutinka

Vykdant kultūros įstaigų tinklo optimizavimą prie Sintautų kultūros centro buvo prijungtos Keturnaujienos ir Veršių laisvalaikio salės. Tiesa, kol kas kitų kultūros įstaigų optimizavimas sustabdytas, nes neaišku, kas laukia rajono seniūnijų – kurios bus sujungtos, kurios ne. Rajono vicemeras Edgaras Pilypaitis, norėdamas paaiškinti, kodėl apskritai šis prijungimas pradėtas, teigė, kad buvo stengiamasi suaktyvinti kultūrinį gyvenimą ir į jį pažvelgti kiek kitaip.

„Kultūros darbuotojas kažką nuveikti gali tik tada, kai turi tam tikrą bazę tiek technine, tiek žmogiškąja prasme. Pirmas žingsnis, kurį pavyko padaryti įvykdant optimizaciją, – sutelkti žmones į vieną centrą ir kultūrinį veiksmą išskleisti į visą seniūniją. Kad taip neįvyko, sužinojau tik šiemet, pernai man niekas to nepranešė“, – komentavo E. Pilypaitis.

A. Bakaitė kalbėjo, kad su daugeliu minčių, kurias išsakė bendruomenės centro pirmininkė, ji nesutinka. B. Ūsienei prakalbus apie tai, kad nežino, kokie renginiai vyksta Sintautuose, nes Keturnaujienoje nebūna pakabinti į juos kviečiantys reklaminiai plakatai, A. Bakaitė savo ruožtu teigė, kad šį darbą atlieka tiek ji, tiek kiti kultūros centro darbuotojai.

„Taip pat apie visus renginius galima informaciją rasti Sintautų interneto svetainėje. Taip pat ji visiems žmonėms yra prieinama socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Ir aš jūsų nesu ten užblokavusi, kaip jūs mane Keturnaujienos bendruomenės centro puslapyje, todėl ten negaliu įdėti informacijos apie būsimus renginius. Mes tikrai prisidedame prie jūsų organizuojamų renginių“, – tiesiai šviesiai sakė direktorė.

A. Bakaitė toliau kalbėjo, kad ne kartą tiek ji, tiek kiti darbuotojai, tiek Sintautų seniūnas skambino B. Ūsienei ir teiravosi, ar reikalinga kokia nors pagalba. Anot jos, jei bendruomenės centro pirmininkė dėl kažkokių asmeniškumų su ja neranda bendros kalbos, tai gali kreiptis į kitus kultūros centro darbuotojus, atsakingus už renginių organizavimą.

Ginčuose gimsta tiesa

Diskusijoms įsisiūbavus savo nuomonę išsakyti nusprendė ir Keturnaujienos liaudiškos kapelos „Liocai“ vadovas Albinas Šlakaitis, ir kiti kapelos nariai, kurie jaučiasi engiami. Pavyzdžiui, nuvykę repetuoti į Sintautus tiesiog neturėjo galimybės pasinaudoti tais pačiais tualetais, kuriais naudojosi kultūros centro darbuotojai, mat jie buvo užrakinti. A. Bakaitės teigimu, tiesiog reikėjo paprašyti raktų ir problema būtų išspręsta.

Dar viena problema, kurią iškėlė kapelos nariai, – tai jų koncertinių kostiumų klausimas. Atlikus inventorizaciją jų drabužiai šiuo metu yra Sintautų kultūros centre, įstatymiškai taip ir turėtų būti, kadangi drabužiai pirkti iš savivaldybės biudžeto lėšų, o patikėjimo teise perduoti kultūros centrui. Tačiau „Liocai“ šiais metais ne kartą pasirodys įvairiuose konkursuose, kuriuose jiems reikės kostiumų. Todėl A. Šlakaitis valdžios atstovų ironiškai teiravosi, kaip jiems apsirengus koncertuoti – gal su pižamomis?.. Galų gale nuspręsta sudaryti panaudos sutartis, kurios turėtų padėti išspręsti šį klausimą.

Susitikimo metu išsakyta daug minčių, tiek viena, tiek kita pusė išgirdo gal ir ne tokių malonių pasisakymų. Bet, kaip sakoma, – ginčuose gimsta tiesa, tad ir šioje situacijoje prieita prie bendro sutarimo.

Kultūros ir turizmo skyriaus vyresnioji specialistė Asta Kėvelaitytė kreipėsi į B. Ūsienę ir paprašė, kad ji greitu metu atsiųstų metinį renginių planą, tuomet ir bus galima susitarti, prie kurių renginių ir kaip turės prisidėti Sintautų kultūros centras.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos