baneris leidinys

Kovo 31 d. rajono savivaldybės taryba patvirtino naują seniūnaičių rinkimo ir atšaukimo tvarką bei seniūnaičių sueigos nuostatus.

Seniūnaitis – tai tarpininkas tarp žmogaus ir seniūnijos. Pagal pakoreguotą savivaldos įstatymą seniūnaičiai bus renkami trejiems metams. Seniūnaičiu galės tapti pilnametis gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje.
 
Rinkimai bus laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvaus ne mažiau kaip 5 procentai seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti. Neįvykus rinkimams, pakartotiniai bus organizuojami ne vėliau kaip po 2 mėnesių.

Dar vienas pasikeitimas – pagal gyventojų skaičių seniūnijose skirsis, kas seniūnaičių rinkimus organizuos: seniūnijose, kuriose gyvena ne daugiau kaip 500 gyventojų, rinkimus organizuos seniūnas, o seniūnaičiai bus renkami gyventojų susirinkime atviru balsavimu, o seniūnaitijose, kuriose gyvena daugiau kaip 500 gyventojų, rinkimus organizuos administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija ir seniūnaičiai renkami slaptu balsavimu užpildant nustatytos formos slapto balsavimo biuletenį.

Pagal naują tvarką seniūnaitį atšaukia iš pareigų administracijos direktorius įsakymu, jeigu nepasitikėjimą seniūnaičiu išreiškė ne mažiau kaip 5 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti seniūnaitį. Patvirtintame Šakių rajono savivaldybės bei seniūnaičių rinkimų ir atšaukimo tvarkos apraše yra ir daugiau pakeitimų.

Seniūnaičiai seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyvenamųjų vietovių ar jų dalių bendruomenėms rūpimus klausimus svarsto ir sprendimus priima seniūnaičių sueigoje. Seniūnaičiai į sueigą renkasi savo iniciatyva arba seniūno kvietimu. Kai seniūnaičiai į sueigą renkasi patys, kviečiamas atvykti ir seniūnas.

Seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai, tačiau atitinkamos Šakių rajono savivaldybės institucijos privalo juos įvertinti.

Kaip seksis pagal naują tvarką rinkti seniūnaičius, parodys ateitis. Svarbu tik, kad atsirastų entuziastų būti seniūnaičiais, nes jų darbas, deja, neatlygintinas. Rajone seniūnaičiai renkami nuo 2010 m. Iš viso 14 seniūnijų jų yra 74.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

15

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos