baneris leidinys

spucis
Nuotr. Jau trejus metus V. Kudirkos g. 92 A namo gyventojai mina slenksčius, rašo raštus įvairioms institucijoms, kad šios spręstų automobilių stovėjimo aikštelės problemą, neapsikentę kreipėsi į naująją rajono valdžią.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Automobiliais užgrūsti kiemai – didžiulė šakiečių problema, kurią V. Kudirkos gatvės daugiabučio namo savininkų bendrijos „Rasa-4“ atstovai išsakė naujiems rajono vadovams. Vicemeras Bernardinas Petras Vainius pažadėjo padėti minėto namo gyventojams.

Moka, bet negali naudotis

Pasak Šakių miesto V. Kudirkos g. 92 A daugiabučio namo bendrijos atstovo Algimanto Špucio, aikštele naudojasi rajono žmonės, atvažiavę į Šakius savo automobiliais, jie dažnai užstato namo gyventojų automobilius ir išeina į miestą. A. Špucis patikino: kad galėtų išvažiuoti, kartais tenka ilgai laukti, kol ateina automobilio savininkas, be to, tenka ir grasinimų išgirsti.

„Jeigu šeštadienį išvažiuoju į sodą, grįžęs vietos nerandu, tai statau mašiną kitoje V. Kudirkos gatvės pusėje ir su nešuliais einu namo. Dauguma gyventojų yra invalidai ir senjorai. Mūsų kantrybė išseko, mes kovosime, kviesime televiziją, jei nerasite būdų šiai problemai išspręsti“, – pykčio neslėpė daugiabučio gyventojas ir pridūrė, kad kiti gyventojai net žemės mokesčio nenori mokėti sakydami, kad jie aikštele nepasinaudoja.

Dvidešimt šio namo gyventojų jau treji metai moka žemės nuomos mokestį (81 eurą per metus) už žemę, kurioje yra automobilių parkavimo aikštelė. Ši žemė yra valstybinė, todėl gyventojai negali dėti ženklų ar imtis kitokių priemonių, kad aikštelė nebūtų užkimšta rajono gyventojų automobiliais, jog net atliekų vežėjai per apstatytas mašinas neįvažiuoja. Dauguma daugiabučio gyventojų – senyvo amžiaus, o mirus gyventojui dažniausiai atsikelia jaunos šeimos, kurios turi ne po vieną automobilį.

Bendrijos pirmininkas Valentinas Rudokas pasakojo, kad jie aikštele dalinasi dar su dviejų namų bendrijomis. Todėl jų daugiabučio namo gyventojams lieka tik dvi trys vietos mašinoms pastatyti.

Tik susirašinėjo

Pasirodo, šio daugiabučio gyventojai jau prieš trejus metus pradėjo minti seniūnijos, savivaldybės Ūkio skyriaus slenksčius, pasak A. Špucio, neapsikentę pradėjo rašyti raštus. Dar 2016 m. balandžio 29 d. kreipėsi į tuometinį rajono savivaldybės administracijos direktorių, savivaldybės saugaus eismo komisiją su prašymu – spręsti automobilių aikštelės naudojimo apribojimą ne namo bendrijos „Rasa-4“ nariams. Jau šiais metais birželio 2 d. bendrija kreipėsi į savivaldybę su prašymu įsigyti namui priskirtą žemės sklypą, kuriame yra automobilių aikštelė. Be to, buvo prašoma aikštelės daliai panaikinti servitutą, kad ateityje netrukdytų ja naudotis gyventojams, turintiems privačią nuosavybę. Taip pat gyventojai prašo pertvarkyti detalųjį planą į du sklypus.

„Bet su mumis niekas nesiskaito. Valdininkai vienas nuo kito siuntinėja. Gavom atsakymą, kad žemės sklypas, priskirtas mūsų bendrijai, suformuotas 2004 m., o dėl sklypo ribų paženklinimo ir kadastro bylos parengimo kreiptumėmės pas geodezininkus. Šie pareiškė, kad sklypui uždėtas servitutas ir jie jokių matavimų tame žemės sklype atlikti negali. O dėl detaliojo plano sprendinių pakeitimo gavome atsakymą, kad šiais metais savivaldybės biudžete nėra numatyta lėšų dėl Šakių miesto centro dalies detaliojo plano sprendinių keitimo ar koregavimo“, – pasakojo A. Špucis ir klausė, kodėl kitose miesto vietose esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse servitutas yra panaikintas. Atėjusi į susitikimą savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vita Valaitienė į A. Špucio klausimą neatsakė, ji mananti, kad servitutas neturėtų jiems trukdyti, ji klausė bendrijos atstovų, kodėl šie nedalyvauja detaliojo plano viešuose pristatymuose.

Ar ledai pajudės?

„Ne kartą siūlėm daryti automobilių aikšteles pasiesartyje, už daugiabučių namų. Kodėl niekas apie tai nepagalvojo, nenumatė?“ – klausė bendrijos pirmininkas V. Rudokas. Deja, į šį klausimą negalėjo atsakyti ir susitikime dalyvavęs savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus projektų koordinatorius Mantas Paketuris, jis patikino, kad numatomas projektas apima tik Siesarties pakrantę, anot jo, tokių aikštelių įrengimui reikalingas atskiras finansavimas. M. Paketuris pritarė gyventojų pasiūlymui išnaudoti už daugiabučių esančią teritoriją ir teigė, kad kiekvienas daugiabutis galėtų turėti savo automobilių stovėjimo aikštelę.

Susitikime dalyvavęs vicemeras B. P. Vainius svarstė, kad savivaldybė turėtų ieškoti lėšų ir pritraukdama naujus projektus rastų galimybę automobilių aikštelių statybai pasiesartyje. Vicemeras pateikė Klaipėdos savivaldybės pavyzdį, kai daugiabučių bendrija išsipirko žemės sklypą ir gali apriboti mašinų eismą savo kieme.

„Šiandien mes pasiruošę įsigyti namui priskirtą žemės sklypą ir savo iniciatyva pasirūpinti tinkama automobiliams skirtų vietų priežiūra“, – kalbėjo bendrijos „Rasa-4“ atstovas A. Špucis.

Rajono vyr. architektė V. Valaitienė patikino, kad reikia parengti minėto žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektą ir tuomet atsirastų galimybė panaikinti servitutą. Tuomet bendrija galėtų darytis kadastrinius matavimus ir žemės sklypą išsipirkti. Daugiabučio namo gyventojai planuoja aikštelę pažymėti ženklu „Rezervuota“ arba nustatyti gyventojų mašinų rezervavimo vietas.  

Vicemeras B. P. Vainius pažadėjo surasti lėšų žemės sklypo formavimo ir pertvarkymo projektui.

„Manau, kad ši namų bendrijų gyventojų automobilių parkavimo problema yra visame mūsų mieste. O į jūsų kreipimąsi atsižvelgsime ir rugsėjo mėnesį vyksiančiame tarybos posėdyje spręsime. Tikėkimės, kad jau rudenį lapams krintant jūsų pradėti veiksmai iškris rezultatu“, – pažadėjo vicemeras.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos