baneris leidinys

steponaicio gatve
Nuotr. Rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nusprendė abiejose E. Steponaičio gatvės (Šakiai) pusėse įrengti kelio ženklą „Sustoti draudžiama“, kuris galios nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Problema dėl Šakiuose E. Steponaičio gatvėje jaunimo keliamo triukšmo ir tuo besipiktinančių gatvės gyventojų tampa vis aštresnė. Rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija vieną kartą jau svarstė, kaip pagelbėti gyventojams, tačiau kelio ženklo „Sustoti draudžiama“ įrengimui galų gale nepritarė. Antradienį komisija prie šio klausimo grįžo dar kartą.

Jaunimui nėra kur rinktis

Po praėjusiame posėdyje priimto sprendimo neįrengti kelio ženklo „Sustoti draudžiama“ liepos mėnesio pabaigoje į Eismo saugumo komisiją kreipėsi minėtosios gatvės gyventojai. Rašte teigiama, kad jie nepasitiki Eismo saugumo komisijos pirmininku Kęstučiu Kuncaičiu ir nesutinka su jiems nepalankiu sprendimu dėl eismo apribojimo E. Steponaičio gatvėje, gyventojai nenori taikstytis su nuo sutemų iki aušros po langais triukšmaujančio jaunimo elgesiu.

„Gražiausia mūsų miesto dalis jau virto nuolatine jaunimo naktinio lėbavimo vieta. Iš automobilių salonų sklinda muzika, vartojamas (dažniausiai iki paryčių) alkoholis, liejasi keiksmažodžiai, šiukšlinama, pro langus į mūsų butus veržiasi rūkalų dūmai“, – rašte skundžiasi žmonės.

Rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkė Ramunė Girdauskienė teigė, kad dėl keliamo triukšmo šiltuoju metų laiku į šią gatvę policijos pareigūnai buvo iškviesti bene 40 kartų.

„Nuvažiuojame, jaunimas mus pamato ir muzika jau būna išjungta. Esame surašę protokolų, esame ėję pėsti, ko tik mes ten nedarėme, kad išspręstume problemą. Pas mus gal nėra tokios kultūros, kad jaunimas atvyktų tiesiog pasižiūrėti varpų, ramiai ateitų su vaikais ir panašiai. Ši vieta jiems yra susirinkimo taškas, mašinas susistato keliomis eilėmis, o jei vartojamas alkoholis, kai atvažiuojame, visi gėrimai jau būna paslėpti“, – pasakojo R. Girdauskienė.

Viešosios policijos skyriaus viršininkės teigimu, ši vieta tapo traukos centru, nes kone visame mieste įrengti stovėjimą naktimis draudžiantys kelio ženklai.

„Prie Jaunimo kūrybos ir sporto centro – negalima, prie ligoninės – negalima, prie bažnyčios – negalima. Kodėl? Ten net gyvenamųjų namų tiek nėra“, – komentavo policijos pareigūnė.

Pritarė ženklų įrengimui

Komisijos narė ir rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Vita Valaitienė nusistebėjo, kodėl automobilių stovėjimą draudžiantys kelio ženklai yra įrengti prie viešų miesto objektų. Tuomet komisija pradėjo diskutuoti, kas tokius sprendimus priėmė? Gal Eismo saugumo komisija? Komisijos pirmininkas priminė, kad planuojama įrengti vaizdo stebėjimo kamerą, kuri būtų nukreipta į E. Steponaičio gatvę, tačiau R. Girdauskienė pakomentavo, jog kamera nefiksuos triukšmo ir garso, fiksuos tik žmones, o policijos pareigūnai ir taip žino, kas šioje gatvėje lankosi naktimis.

„Viską žinome, tik kas iš to? Mūsų surašytus protokolus jaunimas skundžia, nes jaučiasi neteisingai nubausti, todėl miname teismų slenksčius. Tai čia nešvaistomos valstybės lėšos? Tai niekam neįdomu? Ar reikalingi visi tie draudimai, kurie yra šiuo metu? Ar visose aikštelėse negalima stovėti? Dar nė vienoje aikštelėje neturėjome tiek vargo, kiek turime E. Steponaičio gatvėje“, – kalbėjo R. Girdauskienė.

Komisijos narys, rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Elvydas Pauliukėnas sakė puikiai suprantantis ir E. Steponaičio gatvės gyventojus, ir jaunimą, kuriam nesimiega. Jis siūlė tenkinti gyventojų prašymą, o šioje gatvėje naktimis besibūriuojančio jaunimo pasiteirauti, galbūt savivaldybė jiems galėtų padėti, gal jie patys galėtų pasiūlyti kurią nors aikštelę, kur pašalinus eismą ar stovėjimą naktimis draudžiančius kelio ženklus jie galėtų rinktis. Savo ruožtu komisijos nariai ragino pasiūlymų turinčius jaunuolius kreiptis į savivaldybę.

Vis tik dviem komisijos nariams susilaikius, visiems kitiems balsavus „už“, komisija nusprendė abiejose E. Steponaičio gatvės pusėse įrengti kelio ženklą „Sustoti draudžiama“, kuris automobilių sustojimą ribotų nuo 22 valandos vakaro iki 6 valandos ryto.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos