baneris leidinys

pilypaitis vtek
Nuotr. Meras ketvirtadienį ryte teigė neturintis iš VTEK jokios informacijos apie tyrimą ir išgirdęs apie tai trečiadienį iš žurnalistų.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rugpjūčio 16 d., trečiadienį, vienbalsiai nusprendė pradėti tyrimą dėl Šakių rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų pažeidimo.

Toks sprendimas priimtas gavus tarybos nario, Kontrolės komiteto primininko Mindaugo Tarnausko pranešimą, kuriame nurodyta, kad Šakių rajono savivaldybė vykdo Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos konkursą, E. Pilypaitis yra šio konkurso komisijos pirmininkas ir balsuoja priimant sprendimus. Teigiama, kad E. Pilypaičio siūlymu šis konkursas buvo nutrauktas, atmetant vienintelio dalyvio pasiūlymą. Pažymima, kad dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos pagrindais naudoja Gelgaudiškio bendruomenės centras „Atgaiva“, o E. Pilypaitis yra šio centro steigėjas ir tarybos narys. Be to, dalį Gelgaudiškio dvaro pastatų panaudos sutarties pagrindu naudoja Gelgaudiškio kultūros centras, kuriam E. Pilypaitis vadovavo 2002–2015 m.

VTEK aiškinsis, ar E. Pilypaitis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų, įpareigojančių vengti interesų konflikto, o šiam iškilus – nusišalinti bei nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.
Įprastai tyrimas trunka iki trijų mėnesių.

Meras ketvirtadienį ryte teigė neturintis iš VTEK jokios informacijos apie tyrimą ir išgirdęs apie tai trečiadienį iš BNS žurnalistų. Kaip bebūtų, jis nesijaučia supainiojęs interesus ir kelia retorinį klausimą: nejau savivaldybėje nėra daugiau kuo užsiimti, kaip tik siuntinėti raštus VTEK?

„Kada aš tapau vicemeru, buvau bendruomenės centro pirmininkas. Tada suorganizavome bendruomenės rinkiminį ataskaitinį susirinkimą ir, rodos, 2015 m. birželio 17 d. buvo išrinktas naujas bendruomenės pirmininkas. Nei taryboje, nei kitoje valdyboje nesu, o kad aš steigėjas ir narys – jokia paslaptis“, – komentavo meras, pabrėžęs, kad asmeninių interesų dėl dvaro nei turėjo, nei turi.

Pasak E. Pilypaičio, jis tuo metu buvo tiesiog kultūros centro vadovas, atsakingas už ūkinę ir kultūrinę dvaro veiklą. Jam atrodo iš piršto laužti kaltinimai, esą jo siūlymu buvo nutrauktas Gelgaudiškio dvaro sodybos nuomos konkursas.

„Už tokį sprendimą in corpore balsavo visi, išskyrus vienintelį V. Girdauską“, – priminė meras.

Pasak rajono vadovo, esmė, kad galimas investuotojas buvo tiesiog nepajėgus investuoti, tai galima išsiaiškinti išsamiau pasidomėjus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos