baneris leidinys

Dar liepos vidury rašėme apie Kukarkės globos namuose gyvenančius probleminius asmenis, kurie yra sunkiai valdomi, grasina darbuotojoms ir kitiems gyventojams, girtauja ir kitais būdais pažeidinėja vidaus taisykles. Šiuo metu du iš jų iš globos įstaigos yra iškeldinti. Įsivyravusia ramybe džiaugiasi ir įstaigos administracija, ir patys gyventojai.

Rugpjūčio 11 d. prašymą būti iškeltam iš įstaigos pasirašė ir į Prienus paties Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio išgabentas 63-ejų Algis Navikauskas, daugiausiai problemų kėlęs gyventojas. Vyriškis prieš kurį laiką į globos įstaigą ir buvo atvežtas iš minėto miesto, tad dabar vėl sugrąžintas ten. Kiek žinoma, jis apsigyveno pas savo giminaitį. Dar anksčiau iš globos įstaigos iškeldintas ir septyniasdešimtmetis Zigmas Pinkus, kuris susirado moterį ir šiuo metu gyvena Kiduliuose. Minėti asmenys turi  aibę žalingų įpročių, dėl to, kaip galima suprasti, jų kratosi ir šeimos nariai. Beje, su artimaisiais santykių nė vienas nepalaiko. Abu gali savarankiškai savimi pasirūpinti, tik to daryti nelinkę, nes įstaigoje gyventi ir būti prižiūrėtiems daug paprasčiau. Neturi jie ir nuolatinės gyvenamosios vietos. Įstaigai tokie gyventojai tikras galvos skausmas, nes jie ne tik girtaudavo, bet įžeidinėdavo darbuotojus, grasindavo, elgdavosi piktybiškai. Dėl grasinimų buvo kviesta ir policija, buvęs atvejis, kai Z. Pinkus vienam iš gyventojų net galvą praskėlė. Pasak Kukarskės globos namų direktorės Astos Pranaitienės, jiems negaliojo absoliučiai jokios taisyklės, nes jie gyvenimą įstaigoje suvokia per savo prizmę ir susikūrę savas, tik jiems patiems suprantamas taisykles. Tad įsikišus ir rajono savivaldybės administracijai, situaciją paviešinus spaudoje, du asmenys pagaliau iškeldinti.
 
Pasak Kukarskės globos namų direktorės Astos Pranaitienės, juos iškeldinus įstaigoje situacija kardinaliai pasikeitė.

„Pagaliau viskas grįžta į savas vėžes. Atsikvėpėme. Lengviau dirbti darbuotojams, ramiau gyventojams. Jie buvo agresyvūs. Jau geriau kelis su specialiais poreikiais prižiūrėti, juos slaugyti, nei vienas toks“, – tikino A. Pranaitienė.

Dar vienas panašiai besielgiantis gyventi liko, bet jis ne toks agresyvus, be to, likęs be „draugų“, dabar yra nurimęs.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos