baneris leidinys

meras spauda
Nuotr. „Tikrai prie seniūnijos nemačiau eilių ar prašymais, kuriuos reikėtų priimti, mojuojančių žmonių“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo meras Edgaras Pilypaitis. 


Gintarė MARTINAITIENĖ

Opus, nuolat įvairiuose susitikimuose diskutuojamas klausimas – seniūnijų pertvarka. Ar išimtis patvirtina taisyklę, ar ne, kalbėta ir spaudos konferencijos metu praėjusią savaitę. Mat prieš Rugsėjo 1-ąją po seniūnijas važinėjęs rajono meras Edgaras Pilypaitis ir be įspėjimo užsukęs į Žvirgždaičius, seniūnijoje apskritai rado tik vieną žmogų – žemės ūkio specialistę. Tai kur tie visi, nuolat seniūnijoje besilankantys žmonės? – retoriškai teiravosi rajono vadovas.

Spaudos konferencijos metu meras dalijosi įspūdžiais, kaip po seniūnijas vežiojo Rugsėjo 1-ajai skirtas dovanėles pirmokėliams. Užsukęs į Žvirgždaičių progimnaziją jis „pabučiavo spyną“ – nė gyvos dvasios. Tad nusprendė užsukti į seniūniją ir lauktuves moksleiviams palikti ten. Tačiau ir toje įstaigoje ne ką geriau. Vienintelė seniūnijoje palikta žemės ūkio specialistė, kuri, nepažinusi, kad atvyko meras, apskritai teiravosi, ko šis interesantas nori. Vėliau išsiaiškinta, kad užsukusysis į seniūniją yra rajono vadovas. Jam paaiškinta, kad seniūnas atostogauja, sekretorės irgi nėra. Tad nelabai buvo ir su kuo bendrauti.

„Tikrai prie seniūnijos nemačiau eilių ar prašymais, kuriuos reikėtų priimti, mojuojančių žmonių“, – kalbėjo E. Pilypaitis.

Jis svarstė, gal toks atvejis išimtis, tačiau kiti savivaldybės administracijos vadovai puse lūpų replikavo, kad išimtis dažniausiai patvirtina taisyklę. Jie įsitikinę, kad seniūnijų pertvarkai tiesiog seniai pribręsta.

„Kaip į tokią situaciją pažiūrėtų, kaip vertintų sunkiai verslo srityje dirbantys žmonės? Nesuprastų“, – tikino meras.

Vicemeras Bernardinas Petras Vainius tikino, kad ilgiau tokios prabangos neefektyviai naudoti lėšas ir dirbti kaip anksčiau tiesiog negalima leisti.

Jiems pritardama administracijos direktoriaus pavaduotoja ir seniūnijų pertvarkos darbo grupės pirmininkė Ilona Šeflerienė kalbėjo, kad dėl pertvarkos sulaukiama daugybės kritikos, bet jokių pasiūlymų, kaip padaryti, kad būtų geriau.

Ji tikino sulaukianti ir tokių replikų, kad dabartiniai vadovai bei rajono taryba tiesiog neriasi kilpą ant kaklo, ryždamiesi priiminėti tokius nepopuliarius sprendimus.

„Sako, ką jie daro, už juos niekas nebalsuos“, – mintimis dalijosi I. Šeflerienė.

Ji pasakojo, kad jai į akis vienas iš ankstesnės kadencijos vadovų tiesiai šviesiai pasakė, kad ši pertvarka turėjo būti padaryta gerokai anksčiau, bet buvo vilkinama, nes tai nepopuliaru, jautru, reikalauja politinės valios. B. P. Vainius kalbėjo tą patį. Pasak jo, buvo siūlymų iš tų pačių anksčiau savivaldybės administracijoje dirbusių, kad reikia mažinti iki penkių, ne devynių seniūnijų, tad šiuo metu siūlomas mažiausiai skausmingas variantas.

Nesuprantamas administracijos vadovams ir požiūris, su kokiu jie neseniai taip pat atsitiktinai, susidūrė Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje. Esą kam čia plėšytis, stengtis, kai „gyventi liko du–trys mėnesiai“.

„Iki mūsų kadencijos pabaigos liko pusantrų metų. Tai mes irgi galėtume valgyti saldainius, gerti kavą, žaisti kompiuterinius kortų žaidimus ir pralaukti tą laiką“, – sakė E. Pilypaitis, pabrėžęs, kad nors valdymo aparatas bus mažinamas, funkcijas ir paslaugas bus siekiama išlaikyti.

Tiesa, ypač tų seniūnijų, kurias planuojama jungti, seniūnai turi kitokią nuomonę. Jie mano, kad paslaugos nuo žmogaus tols.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos