baneris leidinys

seniunai ks
Nuotr. Lekėčių seniūnui Ričardui Krikštolaičiui (kairėje), kaip puikiai besitvarkančiam seniūnui, buvo negailėta pagyros žodžių iš administracijos, o Kudirkos Naumiesčio seniūną Algirdą Stankevičių neramina numatytas darbuotojų mažinimas seniūnijoje.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Seniūnų pasitarime rugsėjo 5 d. vyravo dvejopos nuotaikos: vienų labai liūdnos, kitų – darbinės. Susirinkę seniūnai išsakė savo problemas ir skaudulius.

Bene daugiausiai diskutuota, kaip seniūnams reikės dirbti, kai nelieka dirbančių viešuosius darbus, mažėja norinčių atidirbti už gaunamas socialines pašalpas, o dar ir dėl seniūnijų reformos bus apkarpyti darbininkų etatai seniūnijose.

„Žinau vienos seniūnijos įstaigą, kur yra ir ūkvedys, darbininkai, valytoja, o Lukšių seniūnijoje neturim net valytojos. Kaip apipjauti apie 20 ha Zyplių dvaro ir visos seniūnijos žaliąsias zonas?“ – teiravosi Lukšių seniūnas Vidas Cikana ir pridūrė, kad pradėti reformas nuo darbininkų mažinimo nėra gerai.

Į pokalbį įsijungusi administracijos direktoriaus pavaduotoja bei seniūnijų pertvarkos darbo grupės pirmininkė Ilona Šeflerienė patikino, kad Lukšių seniūnijoje situacija yra nebloga, ši seniūnija su niekuo nėra jungiama, pavaduotojos žodžiais, ne mažesni piliakalnių plotai yra ir Sudarge.

„Sudarge nuotaikos ne pačios geriausios, bet tvarkomės. Mums rūpi, ar nebus panaikintas Sudarge medicinos punktas. Reikalingas ir kapitalinis laiptų į punktą remontas“, – problemas išsakė Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė.

Panašiomis nuotaikomis gyvena ir plokštiečiai. Seniūnė Laima Miliūnienė tik pasidžiaugė, kad seniūnijoje visuomenei naudingą darbą dirba nuo 25 iki 45 gyventojų. Diskutuojant paaiškėjo, kad gyventojai, nenorėdami atidirbti už pašalpas, pristato nedarbingumo pažymas, kurias, pasirodo, dalina medikai. Šiuo klausimu nuspręsta pasidomėti plačiau.

Gelgaudiškio seniūnui gyventojai neduoda ramybės dėl šakų krūvų, kurių dalį, seniūnas teigė, jau išvežę, kitą dalį, pasibaigus darbymečiui, paims ūkininkai. Seniūnas patikino, kad Gelgaudiškio bendruomenės centras planuoja įsigyti šakų smulkintuvą ir ši problema mietelyje būtų išspręsta. Girėnuose, Muziejaus gatvėje, prie pat kapinių, taip pat vežamos šakos iš visos Šakių seniūnijos. Tokia šakų kaimynyste nepatenkinti gyventojai bei kapus lankantys žmonės. Šakių seniūnas Dalius Jasevičius patikino, kad vienintelis šakas smulkinantis ūkininkas taip pat nespėja jų sudoroti. Administracijos direktorius Dainius Grincevičius įsitikinęs, kad ten tikras šiukšlynas ir teiravosi seniūno, kada bus sutvarkyti ten esantys plytgaliai. Baigiant diskutuoti šiuo klausimu, svarstyta, ar negalėtų smulkintas šakas kurui naudoti „Šakių šilumos tinklai“. Griškabūdžio seniūnas  Saulius Naumavičius siūlė pirkti gerą šakų smulkintuvą. V. Cikana teiravosi, ar nebus perkamas greideris.

„Nieko gyventojams neduodat, o tik imat“, – tokį priekaištą UAB „Šakių komunalinis ūkis“ vadovui Dariui Mikelioniui išsakė Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algirdas Stankevičius. Pasirodo, šioje seniūnijoje ne tik gausu socialinių būstų skolininkų, bet šie nesijungia prie nuotekų tinklų. Anot seniūno, čia darbai vyko kažkaip atvirkščiai – gyventojai raginami jungtis prie nuotekų tinklų, tačiau kol kas nėra prisijungimo prie vandens tiekimo tinklų.

„Kudirkos Naumiestyje iš turėtų 12 darbininkų žadate palikti apie 6 žmones, viešuosius darbus dirbdavo 10 žmonių, jų neliko, aš neįsivaizduoju, ką daryti ir kaip reikės darbus planuoti“, – teiravosi Kudirkos Naumiesčio seniūnas A. Stankevičius.

I. Šeflerienė pagyros žodžių negailėjo Lekėčių seniūnui Ričardui Krikštolaičiui. Anot jos, ten seniūnas su dviem darbininkais apipjauna didžiulius plotus. Betgi seniūnas prisipažino, kad Lekėčiuose tarsi baudžiava atgijusi. Pasak R. Krikštolaičio, iš darbo išėjo du darbuotojai, nes jiems seniūnija gali pasiūlyti labai menkus atlyginimus.

Seniūnas taip pat apgailestavo, kad vaikų dienos centro pastato būklė avarinė, ypač prasta elektros instaliacija, seniūnija šiuo metu pastatą tvarko.

„Bendrom jėgom su ūkininkais, seniūnijos darbininkais, su jų nuosava technika ir mūsų technika tvarkomės, nebuvom apžėlę ir neapželsim“, – teigė Slavikų seniūnas Vidmantas Benediktas Sprainaitis.

Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis bene labiausiai laukia, kada suremontuos kelią Šakiai–Jurbarkas. Žvirgždaičių ir Barzdų seniūnai Algimantas Baubonis ir Remigijus Naujokaitis išsakė problemą dėl kelių duobių užtaisymo, šioms seniūnijoms per pusę sumažinta lėšų duobėms užtaisyti. Kiti seniūnai išsakė taip pat nepasitenkinimą šiuo klausimu, anot jų, jie duobių skaičių Ūkio skyriui pateikė dar kovo mėnesį, o jas užtaisyti pradėta tik rugpjūčio mėnesį, kai duobės pasidarė dar didesnės.

 „Toks nekuklus pastebėjimas: per spaudos konferenciją tų penkių seniūnijų atžvilgiu iš rajono vadovų lūpų buvo išsakyta, kad jos ne dirba, o tik egzistuoja. Nežinau, ar labai jau tinkamas toks pasakymas“, – replikavo Slavikų seniūnas.

„Viskas bus gerai“, – optimistine gaidele seniūnų pasitarimą užbaigė I. Šeflerienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos