baneris leidinys

Trečiadienį Marijampolėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos inicijuotas susitikimas su apskrities verslo institucijų atstovais dėl regiono specializacijos. Apie tai gana daug buvo kalbėta ir rugsėjo 13 d. Šakiuose suorganizuotame Regiono plėtros tarybos posėdyje.

Šakiuose viešėjęs vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys akcentavo, kad valstybiniu lygiu siekiama išsiaiškinti stipriausius regionų traukos centrus, norima juos stiprinti, skatinti būti konkurencingus, ekonomiškai pajėgius, išskirtinus. Anot viceministro, ateities regionai – tai regionai, turintys savo veidą.
 
Marijampolėje surengto susitikimo tikslas ir buvo konkrečiau aptarti, kokia yra Marijampolės regiono specializacija, tačiau, pasirodo, ne visos savivaldybės apskritai susipažinusios su Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studija. Tad ir kalbėti sunku. Be to, iš kviestų 50 verslo atstovų nedalyvavo nė pusė. Šakių rajonui atstovavo meras Edgaras Pilypaitis, vicemeras Bernardinas Petras Vainius, UAB „Gulbelė“ direktorius bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas, UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ direktorius Edmundas Rinkevičius bei ūkininkas, tarybos narys Tomas Skaizgirys.

Tačiau, kaip po viešnagės kalbėjo rajono vadovas, pačios kryptys nėra iki galo suformuotos, išgrynintos, tad planuojama į diskusiją įtraukti ir Seimo narius, numatyti susitikimai ne tik rajone, bet spalio pradžioje ir Marijampolėje.

E. Pilypaitis priminė, kad Šakių rajone kaip stipriausia industrija numatytas žemės ūkis, tačiau jis, kaip sakė meras, nekuria ypač didelės pridėtinės vertės, o pagal numatytą studiją reikia orientuotis būtent į pagrindinius pridėtinę vertę kuriančius sektorius. Be to, svarstė meras, žemės ūkyje reikia ir gana mažai žmonių, tad minėta sritis nėra labai perspektyvi. Rajone svarbiais sektoriais įvardijami miškininkystė ir baldų gamyba. E. Pilypaitis įsitikinęs ir tuo, kad privaloma didžiųjų miestų ir regionų diferenciacija.

„Mes niekaip ir niekada nesukonkuruosim, pavyzdžiui, su Vilnium ar kitais didžiaisiais miestais, tad diskutuoti dar tikrai yra kur ir apie ką“, – sakė meras.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos