Apie regiono išskirtinumą diskutuos dar ne kartą

Trečiadienį Marijampolėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos inicijuotas susitikimas su apskrities verslo institucijų atstovais dėl regiono specializacijos. Apie tai gana daug buvo kalbėta ir rugsėjo 13 d. Šakiuose suorganizuotame Regiono plėtros tarybos posėdyje.

Šakiuose viešėjęs vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys akcentavo, kad valstybiniu lygiu siekiama išsiaiškinti stipriausius regionų traukos centrus, norima juos stiprinti, skatinti būti konkurencingus, ekonomiškai pajėgius, išskirtinus. Anot viceministro, ateities regionai – tai regionai, turintys savo veidą.
 
Marijampolėje surengto susitikimo tikslas ir buvo konkrečiau aptarti, kokia yra Marijampolės regiono specializacija, tačiau, pasirodo, ne visos savivaldybės apskritai susipažinusios su Lietuvos ekonominių teritorijų specializacijos studija. Tad ir kalbėti sunku. Be to, iš kviestų 50 verslo atstovų nedalyvavo nė pusė. Šakių rajonui atstovavo meras Edgaras Pilypaitis, vicemeras Bernardinas Petras Vainius, UAB „Gulbelė“ direktorius bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas, UAB „Gelgaudiškio gelžbetonis“ direktorius Edmundas Rinkevičius bei ūkininkas, tarybos narys Tomas Skaizgirys.

Tačiau, kaip po viešnagės kalbėjo rajono vadovas, pačios kryptys nėra iki galo suformuotos, išgrynintos, tad planuojama į diskusiją įtraukti ir Seimo narius, numatyti susitikimai ne tik rajone, bet spalio pradžioje ir Marijampolėje.

E. Pilypaitis priminė, kad Šakių rajone kaip stipriausia industrija numatytas žemės ūkis, tačiau jis, kaip sakė meras, nekuria ypač didelės pridėtinės vertės, o pagal numatytą studiją reikia orientuotis būtent į pagrindinius pridėtinę vertę kuriančius sektorius. Be to, svarstė meras, žemės ūkyje reikia ir gana mažai žmonių, tad minėta sritis nėra labai perspektyvi. Rajone svarbiais sektoriais įvardijami miškininkystė ir baldų gamyba. E. Pilypaitis įsitikinęs ir tuo, kad privaloma didžiųjų miestų ir regionų diferenciacija.

„Mes niekaip ir niekada nesukonkuruosim, pavyzdžiui, su Vilnium ar kitais didžiaisiais miestais, tad diskutuoti dar tikrai yra kur ir apie ką“, – sakė meras.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.