baneris leidinys

pilypaitis pukinskas
Nuotr. Regalijų krikštatėviu pramintas Romas Pukinskas (dešinėje) – būtent jis prakalbo apie jų poreikį ir su pilku laukų žvirbleliu palygino merą, kaip vieną iš nedaugelio, o gal vienintelį šalyje neturintį regalijų. Meras Edgaras Pilypaitis patikino, kad pats šio klausimo tikrai nebūtų kėlęs.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Spalio 10-ąją minima Vietos savivaldos diena šiais metais rajone istorinė ir paminėta kaip niekad iškilmingai – pašventintos ir merui Edgarui Pilypaičiui įteiktos Lietuvos heraldikos komisijos patvirtintos regalijos. Iki šiol rajonas regalijų, simbolinio valdžios ir atsakomybės ženklo, ypatingo iškilmių atributo, neturėjo.

Vietos savivaldos diena, kitaip dar vadinama savivaldybių tarnautojų profesine švente, šįkart vyko Vinco Kudirkos muziejuje Kudirkos Naumiestyje. Tradicija rajone tampa tai, kad kasmet ši diena minima vis kitoje rajono vietoje. Šiemet Savivaldos diena pasipuošė nauju akcentu – merui iškilmingai įteiktos regalijos. Šio sumanymo krikštatėviu pramintas Romas Pukinskas, nes būtent jis iškėlė šį klausimą bei su pilku laukų žvirbleliu palygino merą, kaip vieną iš nedaugelio, gal net vienintelį šalyje neturintį regalijų. Tad vėliau vyko regalijų įteikimo bei tvarkos aprašo parengimas, tvirtinimas, o birželio mėnesį jos suderintos ir pritarimas gautas iš Heraldikos komisijos.

Vykusio renginio metu regalijos – sidabrinė grandinė su miesto herbu – iškilmingai įneštos į salę, jas pašventino Šakių dekanas Kudirkos Naumiesčio klebonas kanauninkas Donatas Jasulaitis. Dvasininkas pripažino regalijas šventinantis pirmą kartą ir ragino ta proga pamąstyti ne tik apie išorinę jų pusę, bet ir apie dvasinę.

„Atsakomybė, jautrumas, žmogiškas gerumas, meilė ir atjauta turėtų kartu su šiuo ženklu būti prisimenami kiekvieną kartą, kai jos merui bus uždedamos“, – linkėjo D. Jasulaitis.

Regalijas merui uždėjo vyriausias tarybos narys Juozas Puodžiukaitis. Jis taip pat pabrėžė, kad regalijos ne papuošalas, o prisiimta atsakomybė rūpintis rajono ekonomika, žmonėmis bei pateisinti jų lūkesčius.

Pasipuošęs regalijomis, kurias galės užsidėti oficialių renginių, priėmimų metu, E. Pilypaitis kreipėsi į susirinkusius savivaldybės administracijos darbuotojus, seniūnus, dalyvavusius tarybos narius bei pirmą kartą į Savivaldos dienos minėjimą pakviestus seniūnaičius. Beje, nors rajone jų yra 72, tačiau renginyje jų buvo gal pusė.

„Tai mūsų akys, ausys, taip pat ir rankos įvairiuose nutolusiuose rajono kampeliuose“, – apie seniūnaičius kalbėjo rajono vadovas.   

Tiesa, išskirtinio dėmesio jie taip pat sulaukė – meras visiems įteikė po simbolinę atminimo dovanėlę. Kad šie visuomeniniais pagrindais dirbantys žmonės turėtų sulaukti bent kažkokio užmokesčio, kalbama nuolat. Tad šįkart nuspręsta padėkoti bent jau taip.

Vėliau meras įteikė 17 padėkos raštų administracijoje bei seniūnijose apvalias darbo sukaktis švenčiantiems specialistams ir dėkojo už didelę gyvenimo dalį, atiduotą valstybei bei jos žmonėms.

Kalbėdamas apie savivaldą E. Pilypaitis sakė, kad savivalda – ne tik valdžia, bet ypatingas jos santykis su visomis bendruomenių grandimis – bendruomenių lyderiais, seniūnaičiais, spaudos žmonėmis, per kuriuos, pasak mero, pasiekia informacija norinčius suprasti vienokius ar kitokius sprendimus. Jis išreiškė viltį, kad būtų puiku, jei visi galvotų ir kalbėtų viena kalba, bet vieno požiūrio į tiesą, kaip ir vienos tiesos, nėra. Yra skirtingi lūkesčiai, ir kokių jų beturėtume, dažniausiai siekdami geresnio gyvenimo akis kreipiame valdžios pusėn. O ji gera ar bloga – vėlgi vertiname skirtingai.

Į susirinkusius kreipėsi ir kiti administracijos vadovai. Pirmoji prakalbo, už priėmimą į savo būrį, teikiamus patarimus dėkojo administracijos direktoriaus pavaduotoja Ilona Šeflerienė. Ji sako visada tikėjusi, kad mes gyvensime geriau. Tuo tiki ir dabar. Netgi mano, kad niekada taip gerai, kaip dabar, mes ir negyvenome, moterys, jos žodžiais, ko gero, niekad neturėjo tiek drabužių, papuošalų, bet ar mokame tai vertinti ir tuo džiaugtis – kitas klausimas.

Vicemeras Bernardinas Petras Vainius ragino visiems kartu kurti Šveicariją, tikrąjį savivaldos pavyzdį. Mat kol kas, kaip kalbėjo mero pavaduotojas, mūsų Vyriausybė nesugeba savivaldos atriboti nuo buvusių vykdomųjų komitetų. Darnaus darbo linkėjo darbuotojams, kurie, keičiasi savivaldybės administracija ar ne, išlieka ir dirba reikalingus, kartais net nelabai matomus darbus. Taip pat jis džiaugėsi, kad rajonas pagaliau turi savarankiškumo bei valdžios ženklą simbolizuojančias regalijas, kurios, tiki B. P. Vainius, visad išliks švarios ir šventos.

Didžiuojasi, kaip pats sakė, į savivaldybės administracijos kolektyvą patekęs administracijos direktorius Dainius Grincevičius. Jis dėkojo, kad darbuotojai yra geranoriški ir jį priima tokį, koks yra. Darbuotojus ragino turėti drąsos keistis, esą permainos pribrendusios seniai.

„Nebijokite keistis, išeiti iš komforto zonos, nes tik tobulėdami mes galime judėti į priekį“, – linkėjo D. Grincevičius.

Judėti, kaip linkėjo Šakių viešosios bibliotekos darbuotojos, kad kiekviena diena būtų paženklinta „Vardan tos Lietuvos“... Kad kiekvienas darbas būtų toks darnus, kaip darniai muziejaus erdvėse nuskambėjusi Tautiška giesmė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos