baneris leidinys

parapijos namai
Nuotr. Šakių parapijos senelių globos namuose nuolat gyvena 15 asmenų, tačiau ne visų gyventojų išlaikymas padengiamas Valstybės tikslinėmis dotacijomis ar savivaldybės lėšomis. Išlaikyti piliečius iš savo lėšų globos namai nebeturi galimybių, todėl kreipėsi į savivaldybę.


Į savivaldybės administraciją raštu kreipėsi VšĮ „Šakių parapijos globos ir užimtumo centras“ direktorė Vida Pulokienė. Įstaigos vadovė rajono valdžios prašo skirti lėšų parapijos senelių globos namų gyventojų, kurių pragyvenimui lėšų neskiriama iš Valstybės biudžeto, išlaikymui.
 
Šakių parapijos senelių globos namuose nuolat gyvena 15 asmenų, kuriems būtina nuolatinė priežiūra, slauga. Tačiau, anot V. Pulokienės, ne visų gyventojų išlaikymas padengiamas Valstybės tikslinėmis dotacijomis, o išlaikyti piliečius iš savo lėšų įstaiga neturi galimybių.

„Šiuo metu iš Valstybės biudžeto yra dotuojami aštuoni asmenys, o savivaldybė dotuoja keturių asmenų gyvenimą globos namuose, tad dar tris globotinius esame priversti išlaikyti iš įstaigos lėšų. Prašome lapkričio mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje įvertinti situaciją ir apsvarstyti galimybę dotuoti dar trijų asmenų gyvenimą Šakių parapijos senelių globos namuose, nes tai yra mūsų rajono žmonės ir į gatvę jų išmesti negalima“, – teigiama rašte.

Antradienio vakarą V. Pulokienės prašymą svarstė savivaldybės Švietimo, sveikatos, kultūros ir socialinių reikalų komiteto nariai. Savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis sakė, kad tokių asmenų, kurių situacija tokia pat, yra Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centre.

„Šiuo metu Kudirkos Naumiestyje gyvena apie dešimt tokių asmenų, už kurių gyvenimą niekas neapmoka. Tai taip išeina: jeigu pinigų skiriame Šakiams, tai tuomet skirti reikėtų ir Kudirkos Naumiesčio įstaigai. Tai iš tikrųjų yra dideli pinigai ir siekia iki 400 eurų per mėnesį už vieną asmenį“, – kalbėjo E. Pilypaitis.

Komiteto nariai diskutavo apie tvarką, kurios laikantis asmenys patenka gyventi į vieną ar kitą globos įstaigą, bei apgyvendinimo išlaidas, kurias kai kuriems asmenims apmoka savivaldybė. Mero teigimu, tvarka nėra ideali, o savivaldybė finansuoja tik tiek vietų, kiek išgali.

Vicemeras Bernardinas Petras Vainius kolegoms siūlė gruodžio mėnesį, kai bus skirstomos likusios savivaldybės biudžeto lėšos, „simboliškai tiek Kudirkos Naumiesčiui, tiek Šakiams skirti kažkiek lėšų už tai, kad geranoriškai tuos žmones globoja“. Komiteto pirmininkas Arvydas Šlėderis pritarė tokiai minčiai teigdamas, kad tai bus parama globos namams, o ne lėšos konkretaus asmens išlaikymui.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos