baneris leidinys

opozicija zvirgzdaiciai
Nuotr. Žvirgždaičiuose viešintys opozicijos nariai domėjosi, kaip vyksta gyventojų parašų rinkimas dėl apklausos paskelbimo Žvirgždaičių seniūnijoje, pastebėjimas jie žada išsakyti seniūnijų pertvarkos darbo grupei.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ
 
Savivaldybės tarybos opozicija – Zanavykų frakcijos nariai – užsimojo surengti išvažiuojamuosius susitikimus su seniūnijų gyventojais. Politikai teigia, kad nori išklausyti gyventojų nuomonę apie seniūnijų reformą ir sužinoti gyventojų problemas. Pirmas vizitas įvyko lapkričio 8 d., keturi frakcijos nariai – Rima Rauktienė, Mindaugas Tarnauskas, Tautvydas Šukys ir Ramūnas Kaunas – vyko į Žvirgždaičius.

Kaip sutaupyti?

Pirmiausiai į susirinkusius kreipėsi seniūnijų pertvarkos darbo grupės narys, savivaldybės tarybos narys Mindaugas Tarnauskas, kuris teigė, kad vieni aktyviai palaiko valdančiosios daugumos pasirinktą seniūnijų pertvarkos modelį, bet jie, Zanavykų frakcija, mano kitaip.

„Konkrečiu Žvirgždaičių atveju jums tikriausiai buvo pasakyta, kad administracijos filialu jūs galite būti, tačiau biudžetine įstaiga negalite būti dėl mažo gyventojų skaičiaus. Tačiau liepos 28 d. buvo priimtas politinis sprendimas, kad Šakių rajone devynios seniūnijos taptų biudžetinėmis įstaigomis. Mūsų frakcija palaiko idėją, kad galbūt galėtų būti ir kitaip, seniūnijos gali likti ir administracijos filialais. Bet tam reikalingi skaičiavimai, sudaryta darbo grupė kažkodėl skaičiavo tik biudžetinių įstaigų variantą. Jums ne kartą buvo sakyta, kad žmonių mažėja, biudžete pinigų nedaugėja, todėl reikia taupyti, o pasirinkę biudžetinių įstaigų variantą – sutaupysime. Bet kodėl niekas nepasako, kad pasirinkę alternatyvą – filialų variantą – gal galėtume sutaupyti dar daugiau“, – svarstė tarybos narys.

Jis pridūrė, kad galbūt reikėjo pasikviesti ekspertus ar specialistus ir su jais kalbėtis apie tokias reformas. Tarybos narys pasakojo, kad Plokščiuose susirinkime dalyvavęs savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas aiškiai pasakė, kad jie kūrė šį savivaldos įstatymą dėl seniūnijų pertvarkų ne tam, kad būtų naikinamos seniūnijos.

„Pripažinkime, kad tai yra seniūnijų naikinimas, o ne sujungimas. Neliks seniūnijos, neliks mokyklos, krautuvės ir kultūros“, – dėstė mintis M. Tarnauskas ir pridūrė, kad dėl seniūnijų pertvarkos dabar susidarė kažkoks vakuumas ir neaišku, kas vyksta.

„Manau, kad didesnę ekonomiją turėtume, jei turėtume administracijos filialus, to mūsų frakcija ir sieks. Nė vienas politikas atvažiavęs negali pasakyti, kad seniūnijos čia neliks. Svarbu yra gyventojų pilietiškumas ir aktyvumas“, – įsitikinęs tarybos narys.

Kuriozas su apklausa

Šiuo metu Žvirgždaičių seniūnijos gyventojai reiškia savo nuomonę parašais, kad būtų leista vykdyti gyventojų apklausą. Gyventojų teiraujamasi, ar jie remia „reikalavimą paskelbti Žvirgždaičių seniūnijos gyventojų apklausą dėl pritarimo, kad Žvirgždaičių seniūnija būtų savivaldybės administracijos filialu arba Žvirgždaičių seniūnijos prijungimui prie Sintautų seniūnijos“. Taip suformuluotas klausimas gyventojams atrodo klaidinantis. Gyventojai garsiai svarstė, kad neaišku, kokie tuomet klausimai bus suformuluoti gyventojų apklausos lapuose. Kaip paaiškino seniūnas Algimantas Baubonis, gyventojų nuomonės jau per seniūnaičių sueigą išsiskyrė, jiems siūloma jungtis prie Sintautų seniūnijos, nors dalis gyventojų nori būti prijungti prie Griškabūdžio, Raugalų kaimo gyventojams patogiau Kudirkos Naumiestis.

Kuriozas išėjo ir su seniūnaičių protokolo rašymu. Pasirodo, po seniūnaičių sueigos buvo surašytas pirminis protokolas, kuriame seniūnaičiai išreiškė nepritarimą biudžetinės įstaigos steigimui ir pritarė, kad vyktų gyventojų apklausa. Tuomet, pasak seniūnijos sekretorės Aušros Štrimaitienės, paskambino seniūnijų pertvarkos darbo grupės pirmininkė Ilona Šeflerienė ir pasakė, kad jei tokį protokolą palieka, tuomet nebus leidžiama vykdyti apklausą. Žvirgždaitiškiai perrašė protokolą, kuriame jau surašė, kad biudžetinei įstaigai pritaria. Susirinkime buvę žmonės kalbėjo, kad apie tai girdi apskritai pirmą kartą ir jau visai nieko nesupranta, svarstė, ar tos apklausos vykdomos tik dėl akių.

Ar ne tuščios kalbos?

Kalbėjęs Žvirgždaičių seniūnas svarstė, kad seniūnijoje tikrai mažėja jaunų žmonių, atvykusių tarybos narių klausė, kas pasirūpins senais žmonėmis. Jis teigė, kad čia, vietoje, pažįsta kiekvieną žmogų, visuomet skuba jiems padėti, džiaugėsi, kad sulaukia pagalbos iš vietinių ūkininkų, ypač prižiūrint žvyrkelius.

Zanavykų frakcijos pirmininkė R. Rauktienė pabrėžė, kad jie nori išgirsti iš žmonių lūpų nuomonę, nes esą kartais iki jų ateina jau netiksli informacija.

„Atimat iš senukų seniūnijas, kodėl Seimo narių nemažėja, tai kur tiems senukams dingti? Kaip mes pasieksim Sintautus ar Griškabūdį? Valdininkai sako, kad yra technologijų amžius ir galima visus reikalus internetu sutvarkyti“, – vienas per kitą nuomones sakė gyventojai. Jie teiravosi, ar opozicijos balsas savivaldybės taryboje bus išgirstas, ar opozicija tik „vandenį drumsčia“...

Lėkė kritikos strėlės valdžios pusėn, kad šie ne galvom, o kaklais galvoja, išsakyta nuomonė, kad seniūnijų reforma reikalinga tik dėl „jaunatviško maksimalizmo – būti pirmam...“, žvirgždaitiškiai rėžė, kad valdžia nei darbo vietų prideda, tik važinėja su žurnalistais ir pažadais švaistosi.

„Tai ką siūlote daryti? Nuleisti dabar rankas? Mes, opozicija, vieni nieko nepadarysime, bet kartu su rajono gyventojais galime pasiekti“, – kalbėjo M. Tarnauskas.

Gyventojai teigė, kad geriausia būtų palikti Žvirgždaičių seniūnijos statusą, koks yra dabar.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos