baneris leidinys

vilties ziede
Nuotr. VšĮ „Vilties žiedas“ vadovė Liucija Jurgelaitienė (stovi) supažindino su Plokščių mišrių socialinių paslaugų centre teikiamomis paslaugomis ir kvietė tolimesniam bendradarbiavimui.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Metams baigiantis, VšĮ „Vilties žiedas“ vadovė Liucija Jurgelaitienė pakvietė pasikalbėti apie bendradarbiavimą tarp socialinių įstaigų. Prie vieno stalo susėdo Plokščių mišrių socialinių paslaugų centro direktorė Dalia Diktorienė, Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Nijolė Bitinienė, Šakių vaikų dienos centro vadovė Jūratė Arštikaitienė, VšĮ „Namai visiems“ direktorė Giedrė Šedbarienė bei rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis.

Susitikimą pradėjęs meras akcentavo, kad paslaugos turėtų pasiekti tą žmogų, kuriam jų labiausiai reikia. Jo nuomone, dažnai žmonės nedrįsta ar netgi nežino kur kreiptis pagalbos, todėl socialinių įstaigų ar nevyriausybinių organizacijų veiklos turėtų viena kitą papildyti, persipinti. Kaip tą paslaugą priartinti prie konkretaus žmogaus, kėlė klausimą meras.

VšĮ „Namai visiems“ direktorė Giedrė Šedbarienė pasakojo, kad nuo pat įstaigos veiklos pradžios jie patys ieško, kam jų veikla būtų naudinga. Kadangi „Namai visiems“ teikia maitinimo paslaugas, jie palaiko glaudžius ryšius su Plokščių mišrių socialinių paslaugų centru bei bendradarbiauja su Šakių vaikų dienos centru. G. Šedbarienės nuomone, bendravimas turėtų būti ne tik instituciniame lygmenyje, o daugiau žmogiškas, nes žmogui dažnai reikia padėti čia ir dabar.

„Asmeniškai aš pažįstu visus mūsų labdaros valgyklos lankytojus, dirbdama jau penketą metų supratau, kad jie ateina ne tik maisto, esmė, kad jie nori pasikalbėti, dažnai pasipasakoja apie savo gyvenimo sunkumus. Išklausydamas juos, gali taip pat daug padėti“, – pastebėjo G. Šedbarienė ir pridūrė, kad lankytojai irgi pradėjo jausti dėkingumą, pasisiūlo nukasti sniegą, plauna valgyklos patalpas ir klausia, kuo gali dar pagelbėti.

„Jie tapo bendruomene, nes mes su jais bendraujame“, – sako G. Šedbarienė.

„Vilties žiedo“ vadovė L. Jurgelaitienė pasakojo, kad ji pasiūlė savo darbuotojams šalia Plokščių centro įrengti šiltnamį, užsiauginti daržovių, kad tokia aplinka būtų motyvas patiems užsiauginti, pavyzdžiui, braškių. Direktorė teigė, kad, deja, ji pasigedo iš centro lankytojų bendruomeniškumo, kai reikėdavo sodinti ar nuimti derlių.

 „Liūdna, kai sodinam bulves, o centro gyventojas sako, kad gal aš čia negyvensiu kitais metais. Deja, žmones neramina tas laikinumas. Bet manau, kad po truputį atsiranda tas žmonių sąmoningumas. Jau nereikia kai kuriems centro gyventojams sakyti, kad nukask sniegą ar lapus sugrėbk, jie patys imasi veiklos“, – kalbėjo D. Diktorienė.

Ji pridūrė, kad centre suteikta aštuoniems rajono gyventojams laikino atokvėpio paslauga. Tiesa, ji pripažino, kad galbūt trūksta žmonėms informacijos apie tai.

Plokščių mišrių socialinių paslaugų centras yra ne pelno siekianti įstaiga, pasak kalbėjusios L. Jurgelaitienės, reikia namus išlaikyti, apmokėti už elektrą, šildymą, ir, jos žodžiais, kol kas šis centras yra nuostolingas, nes socialinės paslaugos pelno neatneša.

„Turi žmonių sąmonė keistis, atsirasti didesnis bendruomeniškumas, deja, dar vis girdime, kad kažkas pas mus negerai“, – sakė. L. Jurgelaitienė.

Jos nuomone, tarp nevyriausybinių organizacijų taip pat turėtų vykti gilesnis bendradarbiavimas, bet ne konkuravimas, nes nuo to priklauso ir paslaugos, kuri pasiekia žmogų, kokybė.

Plokščių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Nijolė Bitinienė kalbėjo, kad bendradarbiavimas tarp dviejų centrų vyksta natūraliai, nes čia maža bendruomenė.

„Idėją įkurti centrą palaikiau, nes ji atėjo į atokų kaimą. Man šis centras atrodė kitoks, nes čia ateina žmogus tada, kuomet jam reikia padėti. Nors žmogus čia turi daug savarankiškumo, pats turi pasirūpinti, kuo apsirengti, iš kur įsigyti higienos priemonių, gauti maisto, tačiau jis čia nepaliekamas vienas“, – sakė N. Bitinienė.

Ji pasakojo, kad į mokyklos sporto salę ateina centro gyventojai sportuoti, lankosi bibliotekoje, bendrauja su vaikais. Direktorės teigimu, vaikai žino, kad jų negalima įžeisti, priima į savo bendruomenę. N. Bitinienė pastebėjo: žmonėms negėda sakyti, kad jie gyvena „Vilties žiede“, centro gyventojai tapo Plokščių bendruomenės dalimi.

„Manau, kad iki šiol per mažai investavome į žmones. O visose srityse investavome į... plytas, tvoras. Reikia įsiklausyti į žmogų ir suprasti, ko jam reikia“, – diskusiją užbaigė Šakių vaikų dienos centro vadovė J. Arštikaitienė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos