baneris leidinys

statistika vaikai
Tėvams, renkantiems vardus savo vaikams, tenka nemažai pasukti galvas. Diskusijų, ar vardai turėtų būti paprastesni, ar ne tokie girdėti, taip pat netrūksta, tad pažvelkime, kokie vardai 2017-aisiais buvo populiariausi rajone.


Vardas – skonio reikalas, nes kas vienam gražu ir priimtina, kitą verčia tik pakraipyti galvą. Nors rajone dažniau registruojami gana įprasti vardai, vis dažniau pasitaiko ir įvairių variacijų, ne tokių girdėtų vardų. Pavyzdžiui, pernai, Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, rajone registruoti tokie vardai kaip Artanas, Džonas, Elvis, Fatima, Magnus, Naimanas, Manfrydas, Airinė, Milėja, Miltė, Vitarė. Nemažai naujagimių registruojama rajone, nors jie gimsta užsienyje, tad ir vardai nelietuviškos rašybos, pavyzdžiui, Ahmed, Danyel, Nathan, Kristal, Chloe, Samantha.

Nors 2016-aisiais rajone tėvai berniukus daugiausiai vadino Nojaus vardu, pernai taip pavadinti tik du mažyliai. 2017-aisias rajone populiariausias berniuko vardas, kaip ir 2015-aisiais, Matas. Šis vardas suteiktas septyniems vaikams. Domo vardas išrinktas šešis kartus, po penkis – Tajaus ir Jorio vardai, po keturis berniukus pavadino Ąžuolo, Beno, Gusto, Kristupo, Mykolo, Emilio, po tris – Adomo, Kajaus, Kasparo, Ugniaus vardais.

Iš  mergaičių vardų pernai favoritu rajone galima laikyti Luknės vardą, kuris suteiktas aštuonioms mažylėms. Ankstesniais metais populiariausiu Viltės vardu 2017 m. pavadintos tik dvi mergytės, o Emilija (dažniausias rajone vardas 2015 m.) ir pernai tarp populiariausių – šis vardas suteiktas penkioms naujagimėms. Be to, yra ir šio vardo variacijų – Emilė, Emilia. Kaip matėme, populiarus ir vyriškas šio vardo variantas. Kamilės, Liepos vardai suteiktas po penkis kartus, Gustės vardu pavadintos keturios mažylės, po tris kartus registruoti Augustės, Elijos, Lėjos, Medos, Miglės, Patricijos, Paulinos, Rugilės vardai.

Tėveliai mažylius vadino ir senoviškesniais vardais, pavyzdžiui, Aldona, Eugenija, Jonas, Valdonė, Viktoras, Valentina.

Asmenys, sulaukę pilnametystės ar vyresni, nevengia nepatinkantį vardą ir pasikeisti. Pavyzdžiui, per pirmąjį 2017 metų pusmetį vardus pasikeitė ir Gyventojų registre naujus įregistravo 109 asmenys.

Kaip skelbė Registrų centras, pirmajame 2017 metų pusmetyje gimę berniukai šalyje dažniausiai registruojami Mato vardu, mergaitės – Emilijos. Tad ir mūsų rajono tėveliai, atsižvelgiant į populiarumo tendencijas, neprašovė pro šalį. Šie vardai išstūmė 2016 m. antrąjį pusmetį populiariausiais tarp naujagimių buvusius Luko ir Liepos vardus. Mato ir Emilijos vardus turi ne tik kūdikiai: Mato vardu pavadintų žmonių šiuo metu yra 10 005, Emilijos – 12 583.

Iki 2017 m. liepos 1 dienos šalyje dažniausiai pasitaikantis vyriškas vardas – Vytautas (šalyje gyvena 34 619 Vytautų), o moteriškas – Irena (šį vardą turinčių mergaičių ar moterų yra 30 040).

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos