baneris leidinys

architektai stadionas
Nuotr. Stadiono projektuotojai Tadeuš Meškuvec (dešinėje) ir Arnoldas Tamošaitis gavo „namų darbų“ – atlikti nurodytus projekto pakeitimus, kurie sumažintų išaugusią sąmatą.


Asta GVILDIENĖ

Nors Šakių „Žiburio“ gimnazijos stadiono renovacija numatyta tik 2019 m., tačiau ją tikimasi pradėti gerokai anksčiau. Todėl ir projektas pradėtas ruošti dar praėjusiais metais. Aišku, svarbiausia jo dalis – finansai. Antradienį vicemero kabinete rajono savivaldybės vadovai susitiko su stadiono projektuotojais kol kas vieninteliu klausimu: kaip sumažinti projekto sąmatą?

Pradėjo ruoštis iš anksto

Pasak rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno, Šakių „Žiburio“ gimnazijos stadiono renovacija pagal planą numatyta 2019 m. Tačiau rengti projektą suskubta dar praėjusiais metais, kad 2018-ųjų pradžioje jis jau būtų parengtas.

„Jei kuri nors kita savivaldybė būtų nespėjusi susitvarkyti visų dokumentų, mes galėtume į šį traukinį įšokti anksčiau – turėtume galimybę renovaciją pradėti nelaukdami 2019 m. Ar taip bus, šiandien dar neaišku“, – kalbėjo E. Pauliukėnas.

Vedėjo teigimu, lėšos renovacijai skiriamos per Švietimo ir mokslo ministeriją – vienam objektui ne mažiau 232 tūkst. eurų.

„Savivaldybė turėtų prisidėti 20 procentų, t.y. 58 tūkst. eurų. Tad visas projektas turėtų sutilpti į 290 tūkst. eurų“, – skaičiavo E. Pauliukėnas.

Dvigubai didesnė sąmata

Susitikime su stadiono projektuotojais – UAB „Projektų rengimo centro“ projekto vadovu Tadeuš Meškuvec ir architektu Arnoldu Tamošaičiu – dalyvavo vicemeras Bernardinas Petras Vainius, meras Edgaras Pilypaitis, savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus architektas Mantas Paketuris, Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis, Jaunimo kūrybos ir sporto centro direktorės pavaduotojas Paulius Puskunigis ir „Žiburio“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas Edvardas Grigošaitis. Juos labiausiai domino projekto sąmata, kuri yra dvigubai didesnė nei numatyta skirti stadiono renovacijai.

Pasak A.Tamošaičio, projekto kainą išaugino drenažo darbai, visur numatyta universali danga. „Tačiau tai tik preliminari suma, paskaičiuota remiantis savivaldybės pateiktomis užduotimis. Ji gali keistis“, – patikino jis.

Žiūri labai atsakingai

Vicemeras buvo kategoriškas: „Mes esame tie žmonės, kurie į pinigus žiūrime labai atsakingai – taip pat, kaip dirbtume su savo pinigais, todėl išpūstos sąmatos mūsų netenkina. Viskas turi būti proto ribose. Turime pažiūrėti, ką galime pakeisti.“

„Jei aš turiu pinigų įsigyti Volkswagen‘ui, tai Lexus‘o neįperku“, – paantrino V.Girdauskas, teigdamas, kad turime orientuotis į 290 tūkst. eurų sumą.

„Ieties metimo sektoriuje numatyta universali danga. Tai 700 kvadratinių metrų. Ją galime pakeisti veja, kas sumažintų sąmatos kainą, – siūlė A. Tamošaitis. – Galima peržiūrėti ir, kur galima, sumažinti atskirų rungčių sektorius.“

„Neburkim iš kavos tirščių. Žiūrėkim į esminius dalykus, ką galime pakeisti, o ne į smulkius keleto metrų pakeitimus“, – siūlė meras.

Siūlė projekto pakeitimus

E. Grigošaičio teigimu, reikėtų pasižiūrėti, kiek sumažėtų projekto kaina, nuėmus vieną bėgimo taką ir palikus tik tris, sutrumpinus stadioną iki šiluminės trasos ir ieties metimo sektorių, o tada priimti sprendimą.

„Būtų gerai peržiūrėti ir drenažą. Gal eitų ką supaprastinti? O gal tiesti tik po bėgimo takais, kad juose vanduo po lietaus nestovėtų? – svarstė jis. – Šiemet kai kurių mokyklų stadionai iš viso priminė baseinus.“

Medžių neliks

Diskusijų sukėlė tas faktas, jog prie bėgimo takų reikės panaikinti medžius. Mat jų šaknys gali pažeisti specialiąją dangą, o nukritę lapai trukdyti bėgikams, nes dėl jų danga pasidarys slidi. V. Girdauskas siūlė išsaugoti medžius: „Šiandien turime tokios technikos, kuri gali didelius medžius išrauti su šaknimis ir perkelti į kitą vietą.“

M. Paketurio manymu, tokie dideli medžiai pažeidus šaknis vargu ar prigis, todėl geriau juos atsodinti kitoje vietoje. Kol kas sprendimas šiuo klausimu liko nepriimtas.

Kiek projekto pataisymai sumažins sąmatą, paaiškės kitame susitikime.  Šiandien stadiono projektuotojai gavo „namų darbų“, kuriuos turės atlikti iki sausio 18 dienos.

Komentarai   

#1 Liuksas 2018-01-15 07:47
Na tai čia kas atsitiko, kad "Žiburiui", o ne "Varpui" ???
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos