baneris leidinys

Alfa.lt portalas inicijuoja konkursą „Metų meras“, kuriuo siekia paskatinti diskusiją, kokios mero asmeninės ir dalykinės savybės lemia gerus rezultatus, atkreipti dėmesį į galbūt tyliai, bet efektyviai dirbančius merus, palyginti gyvenimo kokybę, verslo aplinką savivaldybėse, paskleisti gerąją vadovų patirtį, atrasti nesėkmių priežastis, silpnąsias vietas.

Kiekvienas pilietis turi po vieną balsą, kurį galima atiduoti už savo pasirinktą vieną iš 60 Lietuvos merų. Pasak projekto „Metų meras“ rengėjų, kad balsavimas nebūtų tiesiog mygtuko paspaudimas, pasirinktą merą iš savo įrenginio galima įvertinti teigiamai (balsuoti „už“) arba neigiamai (balsuoti „prieš“).
 
Kad skaitytojams būtų lengviau apsispręsti, Alfa.lt savivaldybių merams pateikė anketą apie save ir atstovaujamų savivaldybių padėtį 2017-aisiais. Pasirodo, vieni merai į klausimus atsakė itin išsamiai, kiti – lakoniškai. Vieni atsiuntė po keletą oficialių nuotraukų, kiti sutiko skaitytojams atskleisti ir tai, kaip atrodo jų laisvalaikis.

Savo balsą galima atiduoti iki vasario 28 dienos. Išreiškus savo nuomonę, iškart matyti pasirinkto mero teigiami ir neigiami įvertinimai procentais.

Ketvirtadienį mūsų rajono merą Edgarą Pilypaitį teigiamai įvertino 26 proc. balsavusių.

Jau išryškėjo ir aktyviausiai vertinamų Lietuvos merų dešimtukas. Daugiausiai (apie devyni tūkstančiai piliečių) vertino Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų (24 proc. vertino „už“), virš šešių tūkstančių – Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį( 47 proc. vertino „už“).  „Prieš“ daugiausiai balsavo už Pagėgių merą Virginijų Komskį – apie 74 proc.

Alfa.lt kviečia tarsi paviešėti 60-yje Lietuvos savivaldybių. Paskaityti ne tik savo gimtosios ar gyvenamosios savivaldybės mero anketą, bet pasidomėti, kuo 2017-aisiais gyveno kitos Lietuvos vietovės.

Portalo Alfa.lt skaitytojų balsai sudarys 50 proc. galutinio mero darbo įvertinimo. Tokį pat vertinimo svorį – 50 proc. – turės ekspertų komisija, sudaryta iš projekto partnerių – Laisvosios rinkos instituto ir žurnalo „IQ“, britų savaitraščio „The Economist“ partnerio Lietuvoje, atstovų.

Skelbiant galutinius konkurso „Metų meras“ rezultatus, bus pateikiami apibendrinti ekspertų vertinimo ir portalo Alfa.lt skaitytojų balsavimo rezultatai.

Alfa.lt kviečia palaikyti merus „Metų mero“ rinkimuose. Balsavimas vyksta adresu: meras.alfa.lt

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos