baneris leidinys

pavydiene
Nuotr. Prieš du mėnesius pradėjusi dirbti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Pavydienė pripažino, kad kol kas praktikos šiose pareigybėse turi mažai, bet sieks padėti sunkumų turinčioms šeimoms.


Rajono savivaldybės administracijoje nuo vasario 6 d. pradėjusi dirbti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Pavydienė balandžio 3d. seniūnų pasitarime pristatė savo veiklos pagrindines funkcijas ir teigė, kad koordinuota pagalba turi būti prieinama visiems.
 
Nors pagalbą vaikui ir šeimai teikia nemažai institucijų, tačiau dažnai tarp institucijų trūksta susikalbėjimo, veiksmingo darbo koordinavimo. Koordinatorės darbas bus sujungti visas institucijas, kad vaikui ir šeimai pagalba ateitų kuo greičiau ir kuo efektyvesnė.

A. Pavydienė kalbėjo, kad koordinuota pagalba teikiama rajono savivaldybės šeimoms, auginančioms vaikus nuo gimimo iki 18 metų, ir asmenims, turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių iki 21-erių metų.

„Koordinuotos pagalbos poreikis iškyla tuomet, kai teikiamos pavienės paslaugos – švietimo, socialinės ar sveikatos priežiūros – tampa neefektyvios, neveiksmingos, neužtikrina vaiko gerovės. Pavyzdžiui, vaikas nelanko jokios ugdymo įstaigos, o jam nustatytas privalomas ugdymas“, – teigė koordinatorė ir pridūrė, kad koordinuota pagalba teikiama socialinės rizikos šeimoms, socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms, šeimoms, patekusioms į krizę, – išgyvenantiems skyrybas, netekus darbo ar šeimos nario, taip pat šeimoms, kurios augina vaikus, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių.

Pasak koordinatorės, į ją pagalbos gali kreiptis ir seniūnai, kai pastebi problemų šeimoje. Kartu su Vaiko gerovės komisija koordinatorė įvertins, kokios pagalbos reikia šeimai. Ji pripažino, kad kol kas praktikos šioje srityje yra mažai.

Koordinatorė patikslino, kad šį etatą finansuoja trys ministerijos – Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo. Tokios pareigybės bus įsteigtos visose šalies savivaldybėse.

Rajono savivaldybės skelbtą konkursą į tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės pareigas laimėjusi A. Pavydienė prieš tai metus dirbo Gelgaudiškio seniūnijoje su socialinės rizikos šeimomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos