baneris leidinys

seniunaiciai paluobiai
Nuotr. Paluobiškiai vienbalsiai balsavo ir seniūnaite išrinko Editą Kaminskienę (kairėje), aktyvią šio krašto moterį.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Šiais metais baigiasi kai kurių seniūnijų seniūnaičių kadencija. Šią savaitę rinkimai įvyko Griškabūdžio seniūnijoje esančiose penkiose seniūnaitijose: Bliuviškių, Patašinės, Degutinės, Paluobių bei Griškabūdžio. Pastarosios seniūnaičio rinkimuose apsilankė ir rajono meras Edgaras Pilypaitis, pristatęs savo veiklos ataskaitą.

Kaip pasakojo Griškabūdžio seniūnijos seniūnas Saulius Naumavičius, kol kas seniūnaičių rinkimai vyksta sklandžiai, susirenka reikiamas gyventojų skaičius, kad susidarytų kvorumas. Pirmadienį Bliuviškiuose seniūnaičiu buvo išrinktas Karolis Kaminskas, Patašinėje – Ramūnas Puodžiukaitis, Degutinėje antrai kadencijai liko Vytautas Legota.

O štai antradienį nuvykome į Paluobius sulaukę paluobiškės Janinos skambučio, kad gyventojai apie seniūnaičio rinkimus nieko nežino, kad rinkimai gali būti... neskaidrūs. Seniūnas S. Naumavičius pripažino, kad skelbimą dėl susirinkimo pakabino Griškabūdžio seniūnijoje, o Paluobiuose jis atsirado tik iš vakaro. Gyventojai vienbalsiai tikino, kad apie susirinkimą sužinojo vienas iš kito.

Antradienio popietę Paluobiuose susirinkime dalyvavo 22 seniūnaitijos gyventojai (šioje seniūnaitijoje gyvena 356), buvo pasiūlyti trys kandidatai, bet dviem atsisakius liko tik pabalsuoti už Editą Kaminskienę, už ją balsavo vienbalsiai.

Gerų žodžių E. Kaminskienei negailėjo Griškabūdžio seniūnas: moteris kaime organizuoja talkas, pasitelkusi kitus gyventojus tvarko kapines. Paluobiškiai šiais metais planuoja ieškoti lėšų ir suremontuoti šarvojimo salės patalpas. Susirinkimo metu gvildentos kelių problemos, seniūnas informavo, kad kitais metais ruošiamasi naujai aptverti kapines. Gyventojai skundėsi, kad tvora nuolat yra gadinama žemės ūkio technikos padargų, nes kelyje, kai kapinių lankytojai pastato kelkraštyje savo automobilius, sunku prasilenkti.

„Mūsų bendruomenė susiskaldžiusi. Žmonės jaučia nuoskaudą, kad per mokyklos vadovų neūkiškumą tiek lėšų iššvaistyta buvo ir jokių investicijų nebuvo nei į mokyklą, nei jos aplinką. Maža bendruomenė esame, turėtume dirbti vieningai, kad visiems geriau būtų, nes čia gyvename, čia mūsų vaikai mokosi“, – mintimis dalijosi seniūnaitė E. Kaminskienė.

Besikalbant su šio krašto žmonėmis, šie priekaištų dėl neveiklumo turėjo Paluobių bendruomenės centro pirmininkui Mindaugui Kriaučiūnui.

„Labai trūksta pačios bendruomenės centro veiklos. Galėtų rašyti projektus, gal pavyktų išjudinti žmones, nes dabar kaime tikra zanūda... Jaunimo mažai belikę“, – atviravo šio krašto ūkininkė Dalė Žemaitienė.

Susirinkime dalyvavęs griškabūdietis Šakių rajono moksleivių tarybos pirmininkas Dominykas Šiugžda pasiūlė patiems Paluobių krašto žmonėms rinktis dažniau ir padiskutuoti rūpimais klausimais, kodėl, pavyzdžiui, žmonės neina į organizuojamus renginius ir pan.

„Bendruomenės centro durys atviros visiems, jei turite minčių, idėjų, junkitės prie komandos. Kiekvienas žmogus turi norėti kažką daryti dėl savo krašto gerovės. Jei yra norinčių, mielai atiduodu tą bendruomenės vairą“, – kalbėjo M. Kriaučiūnas.

Balandžio 11 d. Griškabūdžio seniūnaitijos seniūnaičio rinkimai neįvyko, atėjo tik 15 gyventojų, o įstatymuose numatyta, kad kvorumui surinkti reikia penkių procentų seniūnaitijos gyventojų. Pastaruosius trejus metus Griškabūdžio seniūnaitijos seniūnaitis buvo Armintas Dubickas.

Griškabūdyje lankėsi rajono savivaldybės meras E. Pilypaitis, kur pristatė savo ir savivaldybės tarybos veiklos ataskaitą. Kitą savaitę seniūnaičių rinkimai vyks ir kitose seniūnijose, jose žada apsilankyti ir rajono meras.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos