baneris leidinys

panemuniu parko
Nuotr. Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis (dešinėje) susitikimo metu su rajono vadovais ir seniūnais akcentavo, kad dviračių trasoje palei Nemuną turi būti sutvarkyta informacinė struktūra.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

 
Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis antradienį susitikęs su rajono vadovais bei prie Nemuno įsikūrusių Gelgaudiškio, Plokščių bei Kriūkų seniūnijų seniūnais aptarė rekreacinių objektų, kurie yra dviračių trasoje palei Nemuną, atnaujinimo galimybes, tartasi apie prieplaukos sugrąžinimą į Gelgaudiškį.

Panemunių regioninio parko direkcija inicijuoja bendromis savivaldybės, parko direkcijos ir seniūnijų jėgomis atnaujinti rekreacinius objektus palei dviračių taką. Tam reikalingas ir savivaldybės prisidėjimas – maždaug penki tūkstančiai eurų.

Kaip susitikime pasakojo Panemunių regioninio parko direktorius M. Janušonis, būtų atnaujintas Gelgaudiškio, Plokščių ir Kriūkų seniūnijose esančių prieplaukų, poilsiaviečių inventorius – suolai, stalai, šiukšliadėžės, informaciniai stendai prie piliakalnių, kiti rekreacinių objektų elementai.

„Girdim ir anapus Nemuno, ir visoje Lietuvoje apie Šakius, bet norisi, kad turistai galėtų pasižiūrėti, kokie puikūs yra vaizdai prie Nemuno. Mano nuomone, ir toje dviračių trasoje, atnaujinus informacinę struktūrą, gali klestėti turizmas“ – kalbėjo svečias, džiaugęsis aktyvia Šakių turizmo ir informacijos centro veikla.

Jis akcentavo, kad su Gelgaudiškio, Plokščių, Kriūkų seniūnijų seniūnais jau aptarė, kokius konkrečiai elementus rekreaciniuose objektuose reikėtų atnaujinti. M. Janušonis informavo, kad kriūkietis tautodailininkas Gediminas Jėčys, kuris jau yra gaminęs anksčiau ne vieną dviračių tako, einančio panemune, informacinį stendą ar ženklus, pateikė komercinį pasiūlymą, kaip už minėtus penkis tūkstančius atlikti reikiamus darbus. Kas vykdys darbus, paaiškės po viešųjų pirkimų procedūrų.

Gelgaudiškio seniūnas Vincas Dabravolskis informavo, kad jų teritorijoje dažnai nulaužomos informacinės rodyklės, jaunimas išlaužo įrengtų poilsiaviečių baldus ir kitą inventorių. Jis pasakojo, kad panemune žmonės dažnai važinėja keturračiais, seniūno nuomone, draudžiamieji kelio ženklai gal sudrausmintų juos.

„Keturratininkai važiuoja, deja, ne keliukais, todėl ženklai nebūtų efektyvi priemonė. Vietos gyventojai turėtų būti pilietiški ir pranešti aplinkosaugininkams bendruoju pagalbos telefonu112“, – siūlė M. Janušonis.

Plokščių seniūnijos seniūnė Laimutė Miliūnienė mano, kad žmonės sąmoningesni ir seniūnija šiukšlių iš panemunės surenka mažiau. Seniūnai vienbalsiai teigė, kad daug darbų savo teritorijose atlieka patys – sutvarko nulaužytas rodykles ir kita. Tuo džiaugėsi ir M. Janušonis, pagyręs, kad jiems nereikia Gelgaudiškio parke su trimeriais žolės pjauti ir pan.

Savivaldybės vadovai žadėjo ieškoti prašomų penkių tūkstančių, skelbti darbų pirkimo konkursą ir darbus pradėti iki vasaros sezono pradžios.

Vicemeras Bernardinas Petras Vainius teiravosi, ar Panemunių regioninio parko direkcija neplanuoja atnaujinti daugiau turistinių maršrutų.

„Jūs jau žinote, kad šiemet atsiras laivas-keltas, sujungsiantis Panemunės pilį ir Gelgaudiškio dvarą. Atsiras tarsi turistinė grandinė: Šilinėje planuojama atidaryti gastronomijos mokyklą, šalia kurios yra prieplauka, kur stovės keltas, Šilinėje įsikūręs Panemunių regioninio parko lankytojų centras, tarptautinis kempingas „Medaus slėnis“, kitas objektas – Panemunės pilis, kitapus Nemuno – Gelgaudiškio dvaras“, – pasakojo M. Janušonis.

Kalbėta, kaip keltas priplauks prie kranto Gelgaudiškyje. Jurbarkiečiai turi prieplauką. Nors keltas gali priplaukti tiesiog prie kranto, anot M. Janušonio, kelto savininkas Antanas Grumuldis prieplaukos Gelgaudiškyje pageidauja. Tuomet ji iš Šakių turėtų būti grąžinta į Gelgaudiškį. Taip pat svarstyta, kur tuomet mobili prieplauka bus laikoma žiemos metu, kas prieplauką eksploatuos, prižiūrės? Anot M. Janušonio, Jurbarke tą daro savivaldybė. Gelgaudiškio prieplauką siūlėsi žiemai priglausti kelto savininkas. Prieplauka Gelgaudiškyje turėtų atsirasti jau birželio pradžioje. Pontoninė prieplauka Gelgaudiškyje buvo įrengta seniai, bet 2017 m. savivaldybės sprendimu išgabenta į Šakių ežerą.

V. Dabravolskio nuomone, Panemunių regioninio parko direkcija daugiau lėšų skiria Jurbarko rajonui, o mes liekam nuskriausti. Su tuo nesutiko M. Janušonis ir teigė, kad 2015 m. buvo sutvarkytas Žemosios Panemunės piliakalnis (Kriūkų sen.), šiuo metu lėšos skirtos Kartupėnų piliakalnio (Jurbarko r.) teritorijos pritaikymo lankymui.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
71

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos