baneris leidinys

Tarybos nariai pavedė Globos centro ir vaiko budinčio globotojo šeimoje veiklos organizavimo funkciją rajone vykdyti Šakių socialinių paslaugų centrui.

Šiai funkcijai užtikrinti reikalingas vienas papildomas etatas. Tinkamiausia, kaip aiškinama, būtų įdarbinti psichologą. Socialinių paslaugų centras teiktų įvairiapusę pagalbą globėjams, globotiniams, koordinuotų visas globos rūšis. Kaip jau anksčiau esame informavę, atsiranda ir budintys globotojai, kurie dirbtų pagal individualios veiklos pažymą. Jie vaiko priežiūros paslaugas teiktų ne daugiau kaip trims vaikams ir ne ilgiau nei metus. Pas juos, kaip aiškino Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, vaikas galėtų būti atvežamas bet kuriuo paros metu. Svarbu, kad iš šeimos patektų į šeimą, o ne į įstaigą.
 
„Tai tarsi globos nameliai namuose“, – aiškino vedėja.

Globėjų ir įtėvių programos metu rengiant trečiąją globėjų grupę Socialinių paslaugų centre parengtas ir vienas globotojas, tačiau, savivaldybės administracijos nuomone, šis skaičius per mažas ir reikėtų dėti visas pastangas, kad tokių žmonių rajone būtų parengta daugiau. L. Pocevičiūtė vylėsi, kad toks globotojas bus parengtas ir ruošiant naują globėjų grupę. Tiesa, toks žmogus rajone buvo ir anksčiau, tik šiuo metu savo veiklą sustabdęs.

Savivaldybei 2019 m. numatoma skirti 142 tūkst. eurų europinių lėšų globos funkcijai vykdyti. 2018 m. psichologo etato išlaikymui iš savivaldybės biudžeto reikės 6 tūkst. 200 eurų. Dėl didėjančio etatų skaičiaus pakeistas ir Šakių socialinių paslaugų centro didžiausias leistinas pareigybių skaičius – 48,38 pareigybės, iš jų 26,25 finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos