baneris leidinys

neeilinis tarybos posedis
Nuotr. Neeilinio tarybos posėdžio prireikė, nes reikėjo pritarti trims partnerystės projektams.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Praėjus vos savaitei po paskutinio posėdžio, pirmadienį, birželio 4-ąją, sušauktas neeilinis tarybos posėdis. Jis truko 13 minučių – tiek laiko prireikė aptarti situaciją ir priimti tris reikiamus sprendimus.

Neoficialiomis žiniomis, neeilinio posėdžio dėl pritarimo trims partnerystės projektams prireikė, nes buvo praleistos ir nesužiūrėtos reikiamos datos. Reikiami sprendimai galėjo būti priimti gegužės 25 d. vykusiame tarybos posėdyje, tačiau tuomet niekas šių sprendimų nei rengė, nei teikė. Kadangi tai liečia buvusį Regioninės plėtros skyrių, kurio moto buvo – „Reikia šiandien, nes turėjo būti padaryta vakar“ – lyg ir nieko keisto, tačiau dabar šis skyrius vadinasi Ūkio, architektūros ir investicijų, o jam vadovauja naujas vedėjas. Be to, oficiali versija – visai ne dėl pradelstų ar nesužiūrėtų terminų.

„Taip jau įvyko, bet čia ne dėl mūsų kaltės, nes dar ketvirtadienį Kelių direkcijoje klausta, ar tokio veiksmo nereikia. Buvo patikinta, kad viskas yra gerai, rengiami partnerystės sutarties projektai buvo derinami, tačiau praėjusios savaitės pirmadienį iškyla nenumatyta situacija, kad visgi tarybos sprendimas dėl rengiamos partnerystės sutarties tarp savivaldybės ir Kelių direkcijos reikalingas“, – aiškino situaciją meras Edgaras Pilypaitis, atsiprašęs tarybos narių, kad šiems reikėjo susirinkti į neeilinį tarybos posėdį.

Jame principinis tarybos sprendimas buvo reikalingas dėl to, kad Kudirkos Naumiestyje, Lukšiuose bei Gelgaudiškyje numatyti infrastruktūros gerinimo projektai bus įgyvendinami prie valstybinės reikšmės kelių ir nors prie europinio projekto įgyvendinimo lėšomis prisidės ir savivaldybė, turtas nebus apskaitomas kaip savivaldybės.

„Mūsų žmonėms turbūt visai vis vien, kokiais jie keliais, šaligatviais ar aikštelėmis naudojasi. Mes neprisegę etikečių, kuris kelias ar šaligatvis priklauso regiono keliams ar yra savivaldybės“, – sprendimų esmę aiškino rajono vadovas.

Tai reiškia, kad savivaldybės administracija negali būti pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimo A. Tatarės gatvėje Lukšiuose, pėsčiųjų tako Tilto gatvėje Kudirkos Naumiestyje bei centrinės turgaus gatvės su nuovaža Taikos gatvėje Gelgaudiškyje statytoja, tačiau priėmus reikiamus sprendimus numatyti darbai bus vykdomi.

Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis atkreipė dėmesį, kad minėti ir kiti panašūs projektai yra skirtingų agentūrų, tad dažnai net tie patys darbai traktuojami skirtingai. Būtent todėl, pasak vedėjo, ant plauko pakibęs Griškabūdžio miestelio infrastruktūros projektas, nes Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) apraše, kas šiuose projektuose finansuojama, Griškabūdžio atveju traktuojama kaip netinkamos finansuoti išlaidos.

„Turiu susitikimą su NMA atstovais ir bandysime ieškoti šio projekto sprendimo“, – aiškino A. Šlėderis.

Neeiliniame tarybos posėdyje dalyvavo 20 tarybos narių iš 25.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos