baneris leidinys

Rugpjūčio vidury savivaldybės Etikos komisija svarstė, ar tarybos narys Ramūnas Kaunas, gegužę balsuodamas žemės mokesčio tarifų nustatymo klausimu, visgi supainiojo viešuosius ir privačius interesus, ar ne. Su tyrimo išvadomis susipažinusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) rekomendavo atlikti papildomą tyrimą ir paprašė papildomų dokumentų.

Savivaldybės Etikos komisija konstatavo, kad tarybos narys R. Kaunas nedeklaravo savo narystės žemdirbiškose organizacijose ir tokiu elgesiu pažeidė etikos normas (yra Šakių ūkininkų sąjungos ir Šakių rajono žemdirbių asociacijos narys). Dėl to, kad nenusišalino nagrinėjant žemės mokesčio tarifų nustatymo klausimą, tarybos nario veiksmuose Etikos komisija pažeidimų neįžvelgė. Visgi VTEK komisijai pavedė atlikti pakartotinį tyrimą ir prašo pateikti papildomus, su R. Kauno veikla susijusius dokumentus.
 
„Atkreipiame dėmesį, kad Tarybos Etikos komisijos sprendime nesama įrodymų, kurių pagrindu galima būtų konstatuoti, kad Ramūnas Kaunas nebuvo suinteresuotas Tarybos 2018 m. gegužės 25d. sprendimais dėl žemės mokesčio tarifų nustatymo 2019 metams ir žemės mokesčio mažinimo 2018 metams. Komisijai nepateikta duomenų, patvirtinančių, kiek žemės politikas ar jo artimi asmenys valdo Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, neįvardyta, kokio dydžio žemės mokesčio suma už ją buvo sumokėta. Taigi nėra galimybės nustatyti, ar Ramūnas Kaunas turėjo interesą, spręsdamas žemės mokesčių tarifų nustatymo klausimus“, – rašoma VTEK rašte.

Savivaldybė Etikos komisija į posėdį rinkosi praėjusį ketvirtadienį, tačiau kvorumas nesusirinko. Pasak komisijos pirmininko Tauvydo Šukio, surašytos užklausos dėl duomenų patikslinimo ir prie šio klausimo komisija bus priversta grįžti.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos