baneris leidinys

Spalio mėnesį savivaldybės tarybos posėdyje bus sprendžiamas klausimas, ar lig šiol seniūnijoms priklausančius tarnybinius automobilius perduoti Šakių socialinių paslaugų centrui, nes į jį nuo šių metų liepos 1 d. perkeltos socialinės darbuotojos, rajone dirbančios su rizikos šeimomis.

Lig šiol buvo nusistovėjusi tvarka, kad automobiliai, kuriais naudojasi rajono socialinės darbuotojos, vykstančios į namus pas socialinės rizikos asmenis, buvo seniūnijose. Seniūnai tiesiogiai už šiuos automobilius buvo atsakingi, jais rūpinosi, o laisvu metu, kai socialinėms darbuotojoms jie būdavo nereikalingi, kiti seniūnijos darbuotojai jais taip pat naudodavosi vykdami darbo reikalais. Kaip pasakoja Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius, jų seniūnijoje ne kartą buvęs atvejis, kai būtent šiuo automobiliu buvo pavėžėti socialinės rizikos šeimų žmonės, pavyzdžiui, į Kauno klinikas arba parvežti iš jų, jeigu būdavo toks poreikis. Dabar seniūnui pasiteiravus, ar Socialinių paslaugų centras lygiai taip pat negalėtų pagelbėti pagalbos prašančiam seniūnijos gyventojui, kurį reikėtų pavėžėti į gydymo įstaigą, seniūnas gavo atsakymą, kad tuo metu automobilis užimtas.
 
Tačiau seniūnų pasitarime dalyvavę savivaldybės administracijos darbuotojai seniūnui aiškino, kad pervežimo paslaugas iš vienos gydymo įstaigos į kitą turi teikti pati gydymo įstaiga, arba, reikalui esant, seniūnija tokią paslaugą iš Socialinių paslaugų centro gali pirkti. Savivaldybės Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė sako, kad dabar visiškai nelogiška, kai tarnybiniai automobiliai priklauso ir už juos atsakinga viena savivaldybės įstaiga, o jais naudojasi jau kitos įstaigos darbuotojai. Todėl skyriaus vedėja taip pat siūlo automobilius  perduoti Socialinių paslaugų centrui. Beje, pačiais automobiliais seniūnijos ir toliau galėtų naudotis laisvu metu ir automobilių buvimo vieta nesikeistų, tačiau už juos atsakingas būtų Socialinių paslaugų centras. Tiesa, šį projektą dar turės patvirtinti rajono taryba.

Didžiausia problema iškiltų dėl automobilio Kidulių seniūnijoje, nes čia seniūnija naudojosi tuo pačiu tarnybiniu automobiliu kartu su socialiniais darbuotojais, dirbančiais su rizikos šeimomis. Kaip sako seniūnas Mindaugas Mykolaitis, jeigu automobilis bus atiduotas Šakių socialinių paslaugų centrui, tai jų seniūnija lieka be automobilio. Tačiau savivaldybės administracijos direktorius Dainius Grincevičius Kidulių seniūnui siūlo perimti vieną lengvąjį automobilį iš Kudirkos Naumiesčio bei Žvirgždaičių seniūnijų,  nes joms dabar vadovauja vienas ir tas pats seniūnas Algimantas Baubonis, jose yra du automobiliai. Anot administracijos direktoriaus, logiškai mąstant vienas iš dviejų automobilių turėtų atitekti Kiduliams, kurie neturi nė vieno.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos