baneris leidinys

takas kapinese
Nuotr. Sintautų kapinėse seną, kas rudenį klampyne virstantį pėsčiųjų taką seniūnija atnaujina klodama čia skaldą.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Prieš Visus šventuosius ir Vėlines seniūnijos skuba tvarkyti kapinių teritorijas. Sintautų miestelio kapinėse šįmet ne tik lapai grėbiami, bet ir tvarkomas vienas iš pagrindinių kapinių takų, Kudirkos Naumiestyje per visą kapinių teritoriją klojamas trinkelių takas.

Sintautuose beveik du hektarus ploto užimančioje kapinių teritorijoje trinkelės ar patogūs pėsčiųjų takai yra ne visur, tik mažesnėje dalyje. Daugiausiai šiose kapinėse prie artimųjų kapų žmonės patenka eidami paprastais, nuo seno išmintais takeliais. Tačiau vienas jų, vedantis pro Prano Vaičaičio kapą į dešinį kapinių sparną, yra itin problemiškas rudenį, kai subjūra orai. Takas vietomis būdavo sunkiai praeinamas, galima sakyti, praklampojamas. Šį rudenį Sintautų seniūnijos seniūnas Kęstutis Birbilas užsimojo sutvarkyti taką, kad žmonėms būtų patogiau: pakeitė seną tako gruntą – užpylė jį skalda. Anot seniūno, vien seniūnijos pastangomis būtų buvę sudėtinga atlikti šį darbą, tačiau atsirado savanorių geradarių, kurie paruošiamiesiems tako įrengimo darbams atlikti paskolino traktorių. Tako įrengimui skirta skalda seniūnijai atsiėjo 600 eurų, o darbai buvo atliekami seniūnijos darbuotojų pastangomis. Darbas tetruko vos dvi dienas ir tikimasi, kad žmonėms darganotu oru nereikės klampoti.

Užbaigiamieji darbai vyksta ir didžiausiose, daugiau kaip penkis hektarus ploto užimančiose mūsų rajono kapinėse Kudirkos Naumiestyje – čia seniūnas Algimantas Baubonis dar šią vasarą inicijavo kapinių pagrindinio tako rekonstrukciją – jis turės būti nuklotas naujomis trinkelėmis. Anot seniūno, šįmet bus paklota 300 m ilgio ir dviejų metrų pločio naujų trinkelių tako dalis, o kitais metais takas bus baigtas. Šalia tako taip pat bus įrengti nauji šviestuvai. Darbus dirba patys seniūnijos darbininkai, iš kurių vienas moka kloti trinkeles, tad rangovų seniūnui samdyti nereikia, o kokia bus darbų sąmata paklojus visą taką, seniūnas kol kas spėlioti nenori. Iš pradžių seniūnija planavo kapinėse panaudoti senas iš miesto šaligatvio atlikusias plyteles, tačiau pradėję jas ardyti pamatė, kad plytelės savo laiką jau atitarnavusios.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos