baneris leidinys

sakiai mantas
Nuotr. Nuo penktadienio savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus architekto Manto Paketurio sukurtas Šakių miesto ženklas pasitinka atvykstančius į miestą nuo Kauno pusės.


Nuo praėjusio penktadienio miesto gyventojai ir svečiai gali gėrėtis dar vienu nauju miesto architekto Manto Paketurio kūriniu – ties įvažiavimu į miestą nuo Kauno pusės, Girėnuose, ties ąžuolynu, pastatytas metalinis miesto pavadinimas „Šakiai“.
 
Masyvus, apšviestas metalo kūrinys pastatytas šioje vietoje neatsitiktinai. Kaip sako pats projekto idėjos autorius, savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus architektas Mantas Paketuris, ilgai laukta, brandinta idėja pastatyti miesto ženklą ąžuolų pavėsyje buvo gerai apgalvota. Apie tai, kad prie įvažiavimų į miestą atsiras miesto pavadinimas, buvo kalbama jau seniai. Tačiau, anot M. Paketurio, kad mintis virstų kūnu reikia laiko, o nuo pradinės vizijos iki rezultato pats objektas šiek tiek pasikeitė.

„Iš pradžių buvo manoma, kad metalinis ženklas bus pilnaviduris ir apšviestas LED šviestuvais iš apačios, bet vėliau subrandinome šį rezultatą“, – sako architektas.

Ženklas pagamintas kiauraviduris, kurio vidinė dalis yra iš paprasto metalo, o išorinė – iš nerūdijančio plieno. Apšviestas jis bus nuo bendro miesto apšvietimo. Kaip sako pats autorius, idėja yra tokia, kad dvi skirtingos metalo pusės tarsi atspindi rajono veidą – vidinė pusė simbolizuoja praeitį, o nerūdijanti plieno dalis simbolizuoja šviesią ateitį. Pagaminti masyvų metalo kūrinį užtruko gerus du mėnesius, o gaminti jį sutiko privatus metalo apdirbėjas Andrius Vencius iš Kudirkos Naumiesčio. Manoma, kad panašūs miesto ženklai ateityje atsiras prie visų įvažiavimų į miestą. Kaip sako architektas M. Paketuris, šiandien miesto ženklai nėra privalomi kaip riboženkliai, ženklinantys miesto ribą, tai daugiau jau miesto garbės ir prestižo klausimas. Darant šį ženklą projekto autorius norėjo, kad jis ne tik stovėtų ąžuolų paunksmėje, bet ir tarnautų žmonėms – būtų galima prie jo prieiti, pasidaryti asmenukę.

Pylimas ženklo pastatymui buvo supiltas jau anksčiau, jo įrengimas su visais inžineriniais sprendiniais kainavo apie 10 tūkst. eurų, o pats miesto ženklas atsiėjo dar tiek pat.

„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 x 2018-10-29 20:12
20 tūkst. eur? Visai proto netekot, už tokius pinigus metalo gabalus statyt. Matosi jog neturit kur pinigų dėti.
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos