baneris leidinys

kapai sintautuose
Nuotr. Nuo pavasario Amžinojo poilsio Sintautų kapinėse atgulusios senolės kapas akivaizdžiai netvarkomas. Tik aiškinimai, kodėl taip yra, skirtingi.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Į redakciją kreipėsi sintautiškė Vita Rindzevičienė, baksnodama į apleistą kapą Sintautų kapinėse. Moteris piktinosi, kad iki mirties globos namuose Gustainiškiuose gyvenusią senukę įstaiga palaidojo, turtus pasisavino, o kapą tvarkyti lyg ir pamiršo. Tiesa, Irena Žėglaitienė-Racevičienė, viena iš privačių globos namų savininkų, pateikia šiek tiek kitokią versiją.

V. Rindzevičienė, rodydama neprižiūrimą kapą, pasakoja, kad Amžinojo poilsio Sintautų kapinėse pavasarį atgulusi senutė iki tol gyveno privačiuose globos namuose Gustainiškiuose. Ši įstaiga ją ir palaidojo, tačiau, sintautiškės žodžiais, palaidoję pamiršo, kad gražu būtų kapą ir prižiūrėti. Laikas bėga, o kapas apleistas, žolėmis apaugęs. V. Rindzevičienė sako, kad artėjant Mirusiųjų atminimo dienai negali nutylėti, nes tikriausiai kapas taip ir liks netvarkytas. Pati to daryti irgi neketina, nes sako ir taip nemažai kapų tvarkanti, o su mirusiąja joks artimas ryšys jos nesieja.

„Vis užmetu akį į tą kapą, bet vis tas pats, vis tas pats“, – sakė sintautiškė.

Susisiekus su viena iš privačių globos namų savininkų I. Žėglaitiene-Racevičiene, ši neneigė, kad senukė buvo karšinama jų įstaigoje, kad jie ją ir laidojo. Nenustebo ji ir dėl žurnalistų skambučio bei, užbėgdama įvykiams už akių, iškart įvardijo ir besikreipusiąją.

„Iš pradžių bandėme tvarkyti, bet pasakė, kad negerai tvarkome, jų giminių nemažai yra, tai ir nustojome. Galima sakyti – išlojo, išdėjo, o kai netvarkome mes, tai niekas nieko nedaro ir niekam nereikia“, – kalbėjo I. Žėglaitienė-Racevičienė ir pasiūlė parodyti kitus jų tvarkomus kapus.

V. Rindzevičienė su šiais globos namais taip pat turi tam tikrų sąsajų, mat čia gyvena jos teta Augenija. Sintautiškė sako, kad tetą įstaigoje planuota apgyvendinti laikinai.

„Ji slaugoj ligoninėj keturis mėnesius gulėjo, namuose centralinis sutrūko, tai nebuvo, kur padėti, susiskambinome su globos namais, kad gali priimti, ir nuvežėme“, – prisimena tetos globą privačiai įstaigai patikėjusi sintautiškė.

Jos žodžiais, buvo viliamasi, kad sutvarkiusi namus tetą atgal parsiveš, bet esą globos namai Augeniją tarsi pasigrobė, įtikino, kad ten ir gyventų. Negana to, pasak V. Rindzevičienės, senolė ir žemes jiems užrašė.

„Man skamba jų žodžiai ausyse, kad jeigu su turtais, tai ir palaidojam, bet kad palaidoję užmiršta... O mūsų atveju niekas apie laidotuves ir nekalbėjo. <...> Buvau aš pas tetą ir klausiau, ką padarė, o ji man sako – „Vitele, tai manęs nelaikys už dyką“, – pasakojo V. Rindzevičienė ir paminėjo, kad sutvarkius slaugos dokumentus už tetos priežiūrą įstaiga gauna gerokai daugiau nei 400 eurų, tad jai nesuprantama, apie kokias papildomas lėšas dar galima kalbėti.

Moters tikinimu, teta įstaigai užrašė 12 ha žemės, bene 18 ha patikėjo ta senolė, kurios kapas dabar neprižiūrimas. Be to, slaugos dokumentų tai esą netvarkė, o paveldėjimo reikalus tai be artimųjų žinios susižiūrėjo.

„Nieko nesakau, tikrai tas senutes jie ten prižiūri, rūpinasi, bet jau tas turtų noras“, – stebisi V. Rindzevičienė.

I. Žėglaitienė-Racevičienė tvirtina, kad kalbų, jog Augenija įstaigoje gyvens laikinai, nebuvo.

„Tai kad ji neketino į tuos namus grįžti, sūnui užrašė. Ir tuos mums norėjo užrašyti“, – tikina pašnekovė.

Jos tvirtinimu, jie net nežinoję, kad senolė tų žemių ar miško turi, o ir neklausę.

„Tas miškas kaip buvo, taip ir yra, tegul jie daro, ką nori“, – sakė I. Žėglaitienė-Racevičienė, pripažinusi, kad žemės paveldėjimo teise patikėtos jiems, bet tai, jos žodžiais, dar tik balandėlis ant stogo.

Beje, I. Žėglaitienė-Racevičienė V. Rindzevičienę irgi apibūdina ne pačiais gražiausiais žodžiais, papasakojo, kad vienos viešnagės pas tetą metu už netinkamą elgesį su savo teta Augenija net iš įstaigos išprašyta buvo. Tad kur du nesutaria, sunku iš šalies pasakyti, tai kurgi tas šuo pakastas...

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos