baneris leidinys

tslkd rinkimai
V. Simonavičienės nuotr.: Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atviruose pirminiuose prezidento rinkimuose balsuoti galėjo ne tik partiečiai (Šakiuose balsavo 101), bet ir partijai nepriklausantys piliečiai (tokių buvo 62).


Sekmadienį vakare baigėsi dvi dienas trukęs balsavimas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atviruose pirminiuose prezidento rinkimuose, kuriuose pilietinę valią galėjo pareikšti ne tik partiečiai, bet ir partijos rėmėjai. Aktyviai balsavo ir šakiečiai. Rinkimus triuškinančia pergale laimėjo bei partijos kandidate kitų metų prezidento rinkimuose tapo Seimo narė Ingrida Šimonytė.
 
Kaip skelbia TS-LKD svetainė, rinkimuose balsavo 20 tūkst. 859 partijos nariai ir rėmėjai. Už I. Šimonytę balsavo 16 tūkst. 418 partijos narių ir rėmėjų (78,71 proc.), už Vygaudą Ušacką – 4 tūkst. 441 (21,29 proc.). Iš viso rinkimų teisę turėjo 33 tūkst. 339 TS-LKD nariai ir rėmėjai. Kad balsavimas įvyktų, buvo būtina, kad balsuotų bent 50 proc. partijos narių. Balsavo, TS-LKD vykdomojo rinkimų štabo teigimu, apie 55 proc.

Šakiuose iš 165 partijos narių rinkti kandidatą į prezidentus, reitinguoti kandidatų į Europos Parlamentą ir Šakių savivaldybės tarybą atėjo 101 narys (aktyvumas 61,21 proc.). Pirmą kartą pirminiai rinkimai vyko atvirai ir juose galėjo dalyvauti nepriklausantys jokiai partijai rinkėjai. Tokių Šakiuose užsiregistravo 86, balsuoti atvyko 62 (aktyvumas 72,09 proc.). Šakiečiai už I. Šimonytę atidavė 115 balsų, už V. Ušacką – 46. Du biuleteniai buvo negaliojantys.

Skyriaus pirmininkas Edgaras Pilypaitis savo „Facebook“ paskyroje skelbė, kad Europos Parlamento reitingo pirmasis penketukas susidėliojo taip: Liudas Mažylis – 66 balsai, Laima Andrikienė – 62, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – 49, Rasa Juknevičienė – 40, Andrius Kubilius – 31 balsas.

Nors V. Ušackas savo planų iki pat rezultatų paskelbimo neįvardijo, galiausiai patikino, kad į prezidento rinkimus neis ir su pergale pasveikino I. Šimonytę.

Profesorius Vytautas Landsbergis džiaugėsi, jog įvyko „proveržis į naujesnius demokratijos laikus Lietuvoje“. E. Pilypaitis savo socialinėje paskyroje taip pat pasidžiaugė, kad Demokratijos šventė įvyko, kad aktyviai joje dalyvavo ir šakiečiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos