baneris leidinys

ataskaita grigaitiene
Nuotr. Gausiai susirinkusiems slavikiečiams savo veiklą pristatydama seniūnė Rita Grigaitienė dėkojo rėmėjams ir pripažino, kad reikalingus darbus gali padaryti visi surėmę pečius.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Praėjusį penktadienį rajono meras ir jo pavaduotojas pradėjo važinėti po seniūnijas pristatinėdami gyventojams savo ir tarybos veiklos ataskaitas. Šįmet nauja yra tai, kad kartu su savivaldybės vadovais gyventojams metines ataskaitas privalo pateikti ir seniūnai.

Pirmoji seniūnija, kur vadovai pristatė metų darbus, buvo Slavikai. Čia, kaip ir pernai, į susitikimą su valdžia gyventojai rinkosi gausiai. Maža to, dar išreiškė pageidavimą valdininkus pamatyti ne tik seniūnijose, bet ir didesnėse gyvenvietėse, nes, pasak gyventojų, į susitikimą ten gyventojai ateitų taip pat noriai. Pasak buvusio Slavikų seniūno Vidmanto Benedikto Sprainaičio, panoviečiai mielai susitiktų su valdžia, bet atvykti iki Slavikų neturi galimybių. Tą patį sakė ir Šilgalių kaimo gyventoja, kuri patikino, kad Šilgaliuose susirinktų ne mažiau žmonių negu Slavikuose.

Pirmoji savo metinės veiklos ataskaitą pristatė seniūnė Rita Grigaitienė, kuri skaidrėmis parodė, koks biudžetas buvo skirtas jų seniūnijai ir kur jis buvo panaudotas. Nemažą dalį seniūnijos lėšų, anot seniūnės, reikia skirti aplinkotvarkai, nes seniūnija prižiūri nemenką teritoriją – parką, kapines, viešąsias erdves, be to, dar padeda prižiūrėti privatų dendrologinį Kurynės parką. Ir viskas iš tų pačių 36 tūkst. eurų, skiriamų aplinkotvarkai. Anot seniūnės, dažnai tenka prašyti pagalbos ir privačių žmonių, kad padėtų paskolindami savo techniką ar padirbėtų, nes be jų pagalbos seniūnija tikrai neišsiverstų.

„Po vieną mes nieko nepadarysim, tik kartu surėmę pečius galime gyventi darniai ir nuveikti reikiamus darbus“, – dėkodama rėmėjams sakė R. Grigaitienė.

Seniūnės veiklos ataskaitai gyventojai jokių pastabų neturėjo ir su smalsumu laukė, ką apie nuveiktus darbus papasakos rajono vadovai. Pirmasis kalbėjo meras Edgaras Pilypaitis, kuris gyventojams smulkiai pristatė rajono finansinę situaciją. Kalbėdamas apie biudžetą meras sakė, kad įtampa, planuojant naujus metus, buvo iki paskutinės minutės. Jau ne kartą savo kalbose minėjęs, Slavikuose taip pat akcentavo, jog skausmingiausios biudžetui yra vadinamos valdymo lėšos, kurių vyriausybė nedavė nė cento. Pasak mero, savivaldybės administracija stengiasi taupyti, todėl kartais tenka atsisakyti tam tikrų pareigybių, jeigu koks skyriaus darbuotojas išeina, sujungti skyrius ir pan.

„Stengėmės sutaupyti visur, kur tik buvo įmanoma“, – kalbėjo rajono vadovas.

Ir kartu pasidžiaugė: kad ir kokie metai buvo įtempti, visada Šakių rajono savivaldybė rasdavo lėšų laiku sumokėti atlyginimus nuo savivaldybės priklausantiems darbuotojams. Anot mero, netgi ir krizės laikais neteko Šakių rajonui siųsti savo įstaigų darbuotojų nemokamų atostogų ar dar kokių drastiškų priemonių imtis. Aptaręs biudžeto planus ir praėjusių metų veiklą, aptarti ūkinius reikalus meras pakvietė savo pavaduotoją Bernardiną Petrą Vainių. Jis pirmiausia pradėjo nuo to, kas buvo pernai padaryta negerai. Didele administracijos klaida B. P. Vainius įvardija smarkiai suvėlintus viešuosius pirkimus greideriavimo darbams pirkti – dėl to smarkiai vėlavo darbai seniūnijose. Mero pavaduotojas sako, kad šįmet situacija nepasikartos, nes viešieji pirkimai pradėti organizuoti vos tik metams prasidėjus, o konkurso greideriavimo darbams vokai bus plėšiami vasario 8 d. Mero pavaduotojas pasidžiaugė, kad pernai koalicijai pavyko sutarti ir pustrečio karto padidinti finansavimą seniūnijų žvyrkelių programai (iki 300 tūkst. eurų), o šiais metais finansavimą programai numatyta didinti dar 10 proc. Kalbėdamas apie seniūnijos gatves, B. P. Vainius sako, kad Slavikuose, kaip ir likusioje rajono dalyje, yra asfaltuota tik 46 proc. gatvių. Vyšnių gatvės asfaltavimo projektą vicemeras įvardija kaip didžiausią nesusipratimą rajone – iš beveik kilometro ilgio gatvės buvo asfaltuota tik 150 m. Tačiau čia įsiterpusi seniūnė R. Grigaitienė paaiškino gyventojams, kad ruošiant projektą „padaryta dokumentinė klaida“ ir dėl to įrašytas toks trumpas atstumas. Ši klaida, anot mero pavaduotojo, dabar vėl bus galvos skausmas seniūnijai, iš kur gauti pinigų asfaltuoti likusią gatvės dalį.

Išklausę mero ir jo pavaduotojo kalbų aktyvūs Slavikų gyventojai turėjai valdžiai ir vieną kitą klausimą. Ūkininkas Ričardas Lekavičius klausė, kiek kainavo mokesčių mokėtojams šita vadovų ataskaita, turėdamas mintyje išdalintus mero lankstinukus. E. Pilypaitis atsakė, kad lankstinukai kainavo centus, nes juos maketavo jo patarėjas, o buvo atspausdinti ant paprasto spalvoto popieriaus. V. B. Sprainaitis iškėlė klausimą, kodėl tiek ilgai trunka Slavikų seniūno vadavimas, ar šioje vietoje valdininkai nepažeidinėja įstatymų, nes vadavimas gali trukti tik šešis mėnesius. Anot mero, ši problema išsispręs, kai bus teisiškai įformintos seniūnijų ribos, ko lig šiol rajone nėra padaryta. Tačiau galima ir dabar seniūnei leisti dirbti per abi seniūnijas tik po pusę etato –  tai dar vienas problemos sprendimo būdas. Anot mero, esmės tai nekeičia – seniūnė pati sutiko dirbti ir vadovauti abiem seniūnijoms.

Iš viso rajono vadovai savo veiklą numatę pristatyti 14 vizitų įvairiose seniūnijose. Iš Slavikų penktadienį jie vyko į Sudargą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos