baneris leidinys

Šio mėnesio pabaigoje bus tvirtinamas 2019-ųjų metų savivaldybės biudžetas, tačiau pastarąsias dvi savaites darbas verda ir posėdžiuose, kur apžvelgtos, gvildentos atskirų sričių programos. „Tačiau pagal poreikį ir darbų planus mes turime daugiau kaip 2 mln. viršijantį apetitą“, – konstatavo rajono meras Edgaras Pilypaitis spaudos konferencijos metu.

Jis priminė, kad pagal biudžeto planavimo taisykles galime išleisti tiek, kiek biudžeto rodikliai leidžia surinkti pajamų, o skolintis – kiek grąžinta (ir tai tik investiciniams projektams).
 
Visgi bendrai žiūrint biudžetas auga. Jei 2018m. išlaidų savivaldybės biudžete buvo 29 mln. 786 tūkst. 900 eurų, tai į šiuos metus perkeltas apie 832 tūkst. eurų likutis, iš kurio galima prisidėti prie vykdomų programų.

Pasak mero, šiųmetinis biudžetas – 30 mln. 124 tūkst. 578 eurai. Pajamų planuojama surinkti 16 mln. 716 tūkst. eurų, beveik milijoną eurų, teikdamos įvairias paslaugas, įsipareigojo surinkti biudžetinės įstaigos.

Ypač išaugo Mokos fondas, kurį, beje, mokesčių pavidalu iš principo pati savivaldybė ir turi susirinkti. Pavyzdžiui, iš gyventojų pajamų mokesčio 510 tūkst. eurų skiriama atlyginimų kintamajai daliai. Vien tam, kad Vyriausybė kelia sutartinių ir valstybės tarnautojų darbo apmokėjimo taip vadinamų „žirklių“ apatinę eilutę, reikės 127 tūkst. eurų papildomai, dėl minimalios algos padidinimo – 155 tūkst. eurų, dėl kultūros darbuotojų didinimo (savivaldybių pasirašytas memorandumas) – 41 tūkst. eurų, o pareiginės algos baziniam dydžiui, kuris priklausomai nuo infliacijos turėtų nuolat augti, reikės 101 tūkst. eurų.

„Tai kai susideda, nelabai daug lieka išdalinti visom kitom ūkinėm reikmėm“, – svarsto meras, akcentuodamas kad ir taip nedidelės, pavyzdžiui, ūkio programos jau nėra ir kur mažinti. Jeigu ją sumažinam, tai kam tada išvis darbuotojai, kurie pas mus sėdi.

„Bet čia užburtas ratas. Mes patys visi puikiai suprantam, kad mums reikia ir atnaujintų gatvių, šaligatvių apšviestų, todėl tokių išlaidų ir moralinės teisės sumažinti nelabai turėtume. Lygiai taip pat, kaip nepajudinamą skaičių įsidėjom dėl žvyrkelių programos tęstinumo ir tai tikrai darysime nuosekliai“, – informavo rajono vadovas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

07

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos