baneris leidinys

Praėjusį ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje dar kartą buvo paliestas klausimas dėl Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro, kuriam vadovauja Šakių dekanas kanauninkas Donatas Jasulaitis, projekto „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Šakių rajone“ paskirties pakeitimo.

Sausio 20 d. Centrinei projektų valdymo agentūrai pateikta paraiška kardinaliai skyrėsi nuo pirminės vizijos. Anksčiau buvo numatyta šio projekto metu Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centre teikti ne tik socialines, bet ir sveikatinimo paslaugas. Rekonstravus Kudirkos Naumiesčio Tilto gatvėje esančias patalpas, pirminiame variante buvo planuojama įrengti sporto salę, masažo, inhaliacijų kabinetus, druskų kambarį. Tačiau galiausiai įsigytą pastatą nuspręsta pertvarkyti į grupinius gyvenimo namus. Čia planuojama įrengti kambarius, sanitarinius mazgus ir kitas reikalingas patalpas. Iš viso grupinio gyvenimo namuose galės gyventi 10 senyvo amžiaus asmenų.
 
Kaip paaiškėjo, apie tai, kad sprendimas pakeistas iš esmės, rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ilona Šeflerienė sužinojo tik tada, kai buvo paprašyta pagrįsti grupinių gyvenimo namų poreikį.

„Mes su Socialinės paramos skyriaus vedėja esame šoke. Aš nesiruošiu prisiimti atsakomybės ir ieškoti iš dangaus gyventojų, kurie norės šių paslaugų“, – neslėpė I. Šeflerienė, patikinusi, jog beveik visus senyvo amžiaus žmonių ir neįgaliųjų poreikius savivaldybė tenkina be eilių, tad nežino, kaip viskas susiklostys.

Jos manymu, kadangi paslaugas perka savivaldybė, pakeitimus su rajono valdžia derinti būtina.

Paklausta, ar buvo teisingas sprendimas projekto įgyvendinimui pasirinkti Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centrą, o ne Kukarskės globos namus, administracijos direktoriaus pavaduotoja neslėpė: jei būtų turėjusi šių dienų patirtį, būtų pasielgusi visai kitaip.

Pasak rajono savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio, sutartį su agentūra pasirašo ne savivaldybės administracija, o Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centras.

Tiesa, priminta, kad atrankos sprendimą rinktis Kudirkos Naumiestį, o ne Kukarskę nulėmė tai, kad prie centro projekto nereikėjo savivaldybės prisidėjimo, o prie Kukarskės globos namų prisidėjimas būtų buvęs neišvengiamas.

Anksčiau tą patį projektą bandė įgyvendinti Voniškių bendruomenės centras, šiam atsisakius – „Namai visiems“, dabar – Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centras.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos