baneris leidinys

meras kandidatai
Nuotr. Pavarčius Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktas kandidatų į merus deklaracijas, atotrūkis tarp turtingiausio ir skurdžiausio gana nemažas, o turimas turtas, piniginės lėšos ir pajamos taip pat skiriasi.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Dėl Šakių rajono mero kėdės kovo 3-iąją varžysis šeši kandidatai (du visuomeninių komitetų, keturi partiniai). Žvilgtelkime į kandidatų deklaracijas, o kokius gi turtus jie valdo ir kokius interesus deklaruoja.

Kas turi daugiausiai turto ir pinigų?

Daugiausiai privalomo registruoti turto nurodęs buvęs ilgametis rajono meras Juozas Bertašius – 1 mln. 230 tūkst. Antroje vietoje – visuomeninio komiteto „Už vieningus zanavykus“ kandidatas Vidmantas Muraška. Jo privalomas registruoti turtas yra 87 tūkst. 775 eurai. Šiek tiek mažiau registruoto turto, už 83 tūkst. 500 eurų, nurodęs Lietuvos socialdemokratų kandidatas Darius Jakavičius, už 70 tūkst. – dabartinis rajono meras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Edgaras Pilypaitis. Darbo partijos kandidatės Dinaros Gudaitienės privalomas registruoti turtas sudaro 56 tūkst. 500 eurų, mažiausiai šio turto nurodęs Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas, Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius – 15 tūkst. 712 eurų.

Pagal turimas pinigines lėšas pirmasis – V. Muraška (50 tūkst. 220 eurų), R. Januševičius piniginių lėšų turi daugiau nei 32 tūkst. eurų, J. Bertašius – 30 tūkst. eurų. Biedniausi čia likusieji kandidatai. D. Jakavičius piniginių lėšų deklaravo 1 tūkst. 500 eurų, D. Gudaitienė – 1 tūkst., E. Pilypaitis – 798 eurus.

Daugiausiai pajamų per 2017-uosius gavo J. Bertašius (1 mln. 432 tūkst. eurų), antroje vietoje pagal gautas pajamas V. Muraška su 87 tūkst. 874 eurais. Trečiasis, tačiau nuo pirmųjų gerokai atsilikęs E. Pilypaitis – 26 tūkst. 316 eurų. D. Jakavičius pajamų 2017m. gavo šiek tiek daugiau nei 16 tūkst. eurų, R. Januševičius – daugiau nei 14 tūkst. eurų, o D. Gudaitienė tik 1 tūkst. 83 eurus.

Paskolų turi du kandidatai – D. Jakavičius (47 tūkst. 787 eurai būsto paskola) ir R. Januševičius (4 tūkst. 500 eurų vartojimo paskola).

Ne tik visuomeninė veikla

Deklaruodami interesus kandidatai nurodę ir savo sutuoktinių, jei juos turi, darbovietes. J. Bertašiaus sutuoktinė užsiima žemės ūkio veikla, D. Jakavičiaus žmona Aušra yra psichologė Šakių pedagoginėje psichologinėje tarnyboje, R. Januševičiaus sutuoktinė Itana, kaip ir jis pats, dirba Šakių kultūros centre, V. Muraškos žmona Irena – Šakių pirminės asmens sveikatos priežiūros centre, o D. Gudaitienės sutuoktinis Romualdas, anot deklaracijos, turi nuosavą ūkį.

Kalbant apie kandidatų privačių interesų deklaracijas ar galimus ryšius su juridiniais asmenimis skurdžiausi E. Pilypaičio ir D. Jakavičiaus duomenys. Viena išsamiausių R. Januševičiaus deklaracija, kurioje nurodyta nemažai visuomeninės veiklos – yra festivalių aljanso, Šakiečių bendruomenės, asociacijos „Zanavykų sąšauka“, Lietuvos kultūros centrų, cirko meno asociacijų narys. Jis nurodęs ir kitus duomenis, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas – sesers vyras yra firmos „Trocalita“ savininkas. Duomenis apie galimą interesų konfliktą nurodžiusi ir D. Gudaitienė. Tarybos narė pažymėjusi, kad ir ji, ir jos sutuoktinis giminystės ryšiais susiję su UAB „Šakių vandenys“ vadovu. D. Gudaitienė deklaravusi ir savo individualią įmonę.

J. Bertašius deklaracijoje nurodęs, kad yra teistas (prekyba poveikiu), taip pat deklaracijoje įrašyta, kad kandidatas turi sąsajų su Lietuvos savivaldybių asociacija bei kredito unija „Zanavykų bankelis“, kokie ryšiai – deklaracijoje nenurodyta. Šiuo atžvilgiu išsamesnė V. Muraškos pareikta informacija. Jis nurodęs, kad yra žemės ūkio kooperatyvo „Sūduvos cukriniai runkeliai“, kredito unija „Zanavykų bankelis“, Šakių agronomų asociacijos valdybos narys, Šakių žemdirbių bei Lietuvos grūdų augintojų asociacijų narys. Kandidatas nurodęs ir esantis ūkininkas – žemės ūkio veikla. Beje, tai pagrindinė V. Muraškos darbovietė.

Rinksimės iš 167

Iš viso į Šakių savivaldybės tarybos narius ir narius-merus pretenduoja 167 kandidatai (šešios politinės jėgos). Ilgiausias yra Socialdemokratų sąrašas (37), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlo rinktis iš 34, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše 31 kandidatas. Trumpesni visuomeninių rinkimų komitetų sąrašai. „Už Šakių rajono gyventojų ateitį“ sąraše 28 kandidatai, „Už vieningus zanavykus“ – 24. Trumpiausias Darbo partijos sąrašas – 13 kandidatų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos