baneris leidinys

banga
Nuotr. Pačiame Kriūkų miestelio centre vis dar stovi kavinės „Banga“ pastato dalis, kurią jo savininkas mielai perleistų naujiems naudotojams.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kriūkų miestelio centre stūksantis sovietmečio laikų statybos pastatas, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi kavinė „Banga“, šiandien atrodo it vaiduoklis – seniai nenaudojamas, apleistas, apniokotas. Aktyvūs kriūkiečiai ne vieną kartą yra išreiškę norą, kad mielai pastatą prikeltų antram gyvenimui – įrengtų kavinę, didesnę šarvojimo salę, tik mažytė smulkmenėlė – pinigai, kurių reikėtų kapitaliniam pastato remontui, o savanorių rėmėjų kol kas nėra...

Verslininkui Arūnui Tarnauskui priklausantis buvusios kavinės-valgyklos pastatas „Banga“ stovi tarsi koks vaiduoklis miestelio centre. Dalyje pastato yra įkurta moderni „Aibės“ parduotuvė, o likusi pastato dalis nuo jo įsigijimo pradžios prieš aštuonetą metų taip ir liko nepanaudota. Kaip sako A. Tarnauskas, jis mielai šią pastato dalį perleistų pagal panaudos sutartį vietos bendruomenei ar kitiems verslininkams, kad tik pastatas pasitarnautų dar kuo nors Kriūkų krašto žmonėms. Tačiau jau ir prieš kelerius metus šį klausimą apsvarsčiusi kriūkiečių bendruomenė nusprendė, kad jiems yra per brangu patiems pastatą sutvarkyti ir vėliau jį išlaikyti. Taip pat verslininkas A. Tarnauskas sako, kad ir virš parduotuvės „Aibė“ yra įrengtas visas antras aukštas, kurį taip pat gali išsinuomoti kas tik pageidauja, jeigu norėtų vykdyti kokias nors veiklas ar verslą. Tiesa, kol kas norinčių pasinaudoti šiomis patalpomis neatsirado.

 Galbūt sutapimas, o gal ir ne, kad būtent prieš savivaldos rinkimus į savivaldybės administraciją vėl kreipėsi aktyvus Kriūkų gyventojas su prašymu, kad savivaldybė imtųsi iniciatyvos ir įrengtų buvusiose kavinės patalpose erdvesnes šarvojimo patalpas. Anot administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus, kriūkietis sakė, jog patalpų sutvarkymui reikėtų kokių 100 tūkst. eurų. Tokių pinigų savivaldybė neturi, be to, ir turėdama negalėtų investuoti į patalpas, kurios priklauso privačiam savininkui.

Anot Kriūkų seniūnės Onos Rakauskienės, patalpų šeimininkas jas mielai išnuomotų kad ir 99-čiai metų pagal panaudos sutartį, deja, problema yra ta, kad neatsiranda turtingo investuotojo, kuris norėtų sutvarkyti 400 kv. m plotą. Tiesa, seniūnė pripažįsta, kad Kriūkuose labai reikėtų kokios nors maitinimo paslaugas teikiančios įmonės – kavinės ar restorano, nes turizmas kasmet auga – į miestelį užsukančių lankytojų skaičius didėja, o ir patiems kriūkiečiams norėtųsi kartais kur nors nusivesti savo svečius, pasėdėti, pabūti kitoje aplinkoje. Taip pat ir naujakurių, anot seniūnės, Kriūkuose vis atsiranda – štai ir praėjusią savaitę šeima iš Kauno įsigijo namus, taip pat per du pirmuosius metų mėnesius Kriūkuose jau registruota 16 naujagimių.

Kalbant apie laidojimo reikmėms naudojamą salę, seniūnė tikina, kad Kriūkuose problemos nėra, nes buvusių kultūros namų patalpose yra įrengta mažutė šarvojimo salė. Anot seniūnės, gyventojai galbūt kelia problemą dėl to, jog pastaruoju metu buvo prakiuręs šarvojimo salės stogas, be to, patalpos yra nedidelės, tad kyla problemų, jeigu į laidotuves susirenka daugiau žmonių. Apie didesnes šarvojimo patalpas gyventojai svajoja jau seniai, o šalia jų veikianti maitinimo įstaiga taip pat nepamaišytų. Kaip sako O. Rakauskienė, dėl šio klausimo kriūkiečiai jau ne kartą buvo susirinkę, svarstė, klausė rajono vadovų, ar nebūtų galima savivaldybės pastangomis suremontuoti buvusią kavinę „Banga“, kur įrengtose patalpose galėtų koks nors kitas juridinis darinys ar privatus asmuo teikti reikalingas kriūkiečiams paslaugas. Deja, tokios prabangos niekas nenori ir negali sau leisti, o savivaldybės administracija pasiūlė kreiptis į UAB „Šakių laidojimo namai“, gal šie norėtų įsteigti filialą Kriūkuose...

Kol kriūkiečiai suka galvas, ką daryti su apgriuvusia „Banga“, seniūnija kas metai po truputį gražinama – šįmet tvarkoma seniūnijos laiptinė tiek pirmame, tiek antrame aukšte. Dešimtmetį Kriūkų seniūnijai vadovaujanti O. Rakauskienė sako, kad kiekvienais metais pagal išgales stengiasi patvarkyti seniūnijos pastatą, bet šįmet užsibrėžė kapitališkai sutvarkyti laiptinę bei žmonių patogumui socialinio darbuotojo kabinetą iš antro aukšto perkelti į pirmą aukštą, nes čia atsilaisvino patalpa. Pirmame aukšte seniūnė nori įkurdinti tą darbuotoją, pas kurį gyventojų lankosi daugiausiai, kad jiems nereikėtų lipti laiptais. Tad šiuo metu seniūnijoje vyksta kone kapitalinis laiptinės remontas – tvarkomos sienos, įrengiamas naujas apšvietimas, pirmame aukšte sudėtos dvejos naujos durys. Vienas kabinetas, kuriame vyksta vietiniai susirinkimai, atnaujintas prieš dvejus metus.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos