baneris leidinys

Paskutinio seniūnų susirinkimo metu seniūnai priminė savivaldybės administracijai apie kiekvienais metais iškylančią problemą, kai polaidžio laikotarpiu medieną veždami miškininkai sugadina ne tik urėdijai priklausančius kelius į miškus, bet ir kitus valstybinės reikšmės kelius, kurie yra savivaldybės apskaitoje.

Seniūnai antrindami vienas kitam sako nežinantys, kaip kovoti su miško vežėjais – ant kiekvieno kelio juk nepristovėsi, o vežant iš miško apvalią medieną „keliai gadinami masiškai“. Anot seniūnų, jeigu miško vežėjai praneštų apie norą artimiausiu metu vežti mišką, tada gal būtų galima susiderėti, kad palauktų, kol keliai pasausės. Buvęs rajono savivaldybės administracijos direktorius Evaldas Sniečkus yra išleidęs įsakymą, jog išduotame leidime medienai iš miškų išvežti yra nuoroda, kad išvežimą reikia derinti su seniūnais. Tačiau, anot seniūnų, tokios tvarkos niekas nepaiso, tik yra rajone buvę atvejų, kai seniūnams pavyko įrodyti patį faktą, kad kelias buvo sugadintas, ir vežėjams teko atlyginti nuostolius.
 
Kovo 15 d. savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas Arvydas Šlėderis susitiko su Valstybinės miškų urėdijos Šakių regiono padalinio atstovais kalbėtis šiuo aktualiu savivaldybei klausimu. Anot vedėjo, urėdijos padalinio darbuotojai sako, jog jie jokiu būdu nėra suinteresuoti gadinti miško kelius, nes jiems patiems juos reikia ir tvarkyti. Be to, urėdija stengiasi stabdyti visus miško išvežimo darbus, kai palyja arba pavasarinio polaidžio laikotarpiu. Taip pat miškininkai aiškino A. Šlėderiui, jog apie 70 proc. medienos tvarko ir išveža privatūs vežėjai. Sukontroliuoti privačius miško vežėjus yra sudėtinga, nes neretai privačių miškų savininkai patys miško neveža, o samdo įmones, kurios yra ne iš mūsų krašto ir nesuinteresuotos rūpintis keliais... Pasak A. Šlėderio, tokio mechanizmo, kaip sukontroliuoti visus privačius miško medienos vežėjus, nėra, tačiau artimiausiu metu Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjas žada sėstis prie derybų stalo su stambiausiomis privačiomis miško vežėjų įmonėmis, kurios aptarnauja mūsų rajoną, ir kalbėtis apie šią problemą.

„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 Liukas 2019-03-22 09:12
Kokios seniūnijos kurie keliai Tuščias straipsnis
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos