baneris leidinys

azuoliukas
Dabar ąžuoliukas apdžiūvęs, ant jo tebekybo papuošimų likučiai. Valdžios atstovai žada vietoj nudžiūvusio medelio pasodinti kitą, tačiau yra šakiečių, keliančių klausimą, ar akcijos organizatoriai neturėjo labiau pasirūpinti ir buvusiais papuošimais, ir pačiu ąžuoliuku. D. Pavalkio nuotr.

Dar balandžio mėnesį Šakių paežerėje Tarptautinei autizmo supratimo dienai paminėti buvo pasodintas Supratimo medis, ąžuoliukas. Išreiškiant supratimą ir palaikymą sergantiems autizmu medis papuoštas mėlynos spalvos juostelėmis, balionais, popierinėmis gėlėmis. Akcija išties graži, tačiau tie popieriniai atributai vėjo buvo išnešioti aplinkui ir po gyventojų kiemus, o pats medelis vis labiau džiūsta...
 
Su „Draugu“ susisiekusi šakietė teiravosi, kodėl niekas nesirūpina medžiu, nepasivargino nukabinti papuošimų, kurių likučiai tebekybo ant apdžiūvusio ąžuoliuko, ir kėlė klausimą: ar tokios akcijos surengiamos tik dėl pliuso ataskaitose ir tuo viskas baigiasi?

„Tikrai graži akcija, pasodino medelį, bet niekas juo toliau nesirūpino. Nei mėlynų atributų, kurie visur išnešioti buvo, niekas nenukabino, tas juosteles vėjas plaikstė, nei medelį kas laistė. Nejau neturėtų kas nors prižiūrėti? Džiūsta, lapai nukritę. Galėjo po kokios savaitės ar mėnesio ateiti, nukabinėti viską ir baigta“, – kalbėjo šakietė, pasipiktinusi tokiu neatsakingu požiūriu.

Šakių seniūnas Dalius Jasevičius pripažįsta, kad galbūt reikėjo ąžuoliuką daugiau palaistyti, bet žada jo vietoje atsodinti kitą.

„O ką mes galime padaryti? Na, neprigijo tas medelis, kitąmet pasodinsim kitą. Laistom mes ir gėles, ir medelius, viską“, – teigė seniūnas, kėlęs retorinį klausimą, nejau, jei kur nors kas nors ką nors Šakiuose daro, už tai atsakinga seniūnija.

„Gal ir iniciatoriai turėtų labiau prižiūrėti tą reikalą, jeigu jau užsiėmė“, – klausė D. Jasevičius išgirdęs, kad papuošimų taip niekas ir nenukabino.

Akciją inicijavo buvusi savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, kuri gegužę pasitraukė iš užimamų pareigų, tad galima tik spėti, ar ji būtų pasirūpinusi simbolius nukabinti, ar ne. Laikinai skyriaus vedėjos pareigas einanti vyriausioji specialistė Daiva Pilypaitytė tikina, jog niekas į skyrių nesikreipė, ir stebisi, kad žmonės koncentruojasi ne į iniciatyvą, o į detales.

„Manau, reikėtų koncentruotis į pačią iniciatyvą, kurią tikrai ketiname pratęsti. Jei tas ąžuoliukas nudžiūvo, atsodinsime kitą, bet keista, kad žmonės tai sprendžia per spaudą, juk apskritai yra didesnių problemų“, – mano pašnekovė.

Be to, ji negalvoja, kad šiukšlių nuo papuošto medžio galėjo būti tiek daug, kad reikėtų apie tai viešai kalbėti.

„Juk kažkada prie Šakių medžiai geltonai, žaliai ir raudonai papuošti buvo. Ar čia kas nors blogo?“ – teiraujasi D. Pilypaitytė pabrėždama, kad Autizmo supratimo dienos esmė – tolerancija kitokiems.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


idavang baneris

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos