baneris leidinys

barzdu baznycia
Barzdų Kristaus Karaliaus bažnyčia perdažyta ir aptverta nauja tvora. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Barzdų Kristaus Karaliaus bažnyčia it kokia karalienė šviečia iš tolo atnaujintu fasadu ir naujai baigta tverti tvora. Geros valios parapijiečiai surėmę pečius antrus metus iš eilės stengėsi, kad bažnyčia atsinaujintų ir šventorius būtų aptvertas.

Barzdų parapiją aptarnaujantis Griškabūdžio Kristaus atsimainymo parapijos klebonas kun. Vytautas Mazirskas sako, kad atnaujinti bažnyčią buvo pačių parapijiečių noras, o jis, kaip parapijos klebonas, tik ėmėsi organizacinio, sutelkiančio į bendrumą darbo. Pernai pasitaupius iš parapijiečių surenkamų aukų bei dar prisidėjus keletui rėmėjų, buvo inicijuotas bažnyčios fasado perdažymas.

„Man didelis džiaugsmas, kad vos per dvejus metus padaryta labai daug – ir nudažyta, nes atrodė iš arti kaip murzina, ir užtverta tvora nauja, ir dabar bažnyčia turi savo kiemą – atrodo labai solidžiai“, – sako klebonas V. Mazirskas.

Pernai 400 parapijiečių turinti Barzdų bažnyčia naujai perdažyta tų pačių krašto žmonių dėka – fasado atnaujinimui iš viso suaukota apie 10 tūkst. eurų. Šįmet buvo nuspręsta aptverti bažnyčios šventorių, kuris, kai buvo nuardyta sukežusi sena medinė tvora, buvo atviras. Kaip sako klebonas, per šventorių dažnai eidavo žmonės, lakstydavo gyvūnai – buvo tiesiog ne bažnyčios teritorija, o atvira erdvė. Naujos metalinės tvoros aptvėrimui parapijiečiai ir geros valios žmonės suaukojo net apie 11 tūkst. eurų, o prie pačių tvoros tvėrimo darbų prisidėjo ir Barzdų seniūnijos darbininkai. Tiesa, tvorą tvėrė samdyti žmonės iš Pilviškių, tačiau pagalbiniais darbais prisidėjo ir barzdiškiai. Klebonas sako, kad specialiai nerinko aukų, tik užsiminė, kad būtų gerai aptverti bažnyčią, ir tada sulaukė žmonių pritarimo bei piniginių paramų: dosniai aukojo tiek pavieniai žmonės, tiek nenorėję savęs įvardyti ūkininkai. Iš parapijos surenkamų lėšų tokiems grandioziniams darbams klebonija būtų turėjusi taupyti ilgus metus, o dabar darbai nudirbti vos per porą metų.

„Man didelis džiaugsmas yra tas, kad Barzdų parapijoje posakis „Iš didelio debesies mažai lietaus“ negalioja, čia buvo priešingai – iš mažo lietaus didelis debesis“, – kalba klebonas.

Jis sako, kad iš tiesų stebina, jog tokioje mažoje parapijoje gyvenantys žmonės dosniai aukoja bažnyčiai ir supranta, kad jiems reikia, jog ji būtų atnaujinta ir tvarkinga. Metalinė tvora buvo pasirinkta dėl to, kad, pasak klebono, ji labiau dera prie mūrinio bažnyčios fasado, be to, yra ilgaamžiškesnė. Tiek klebonas, tiek Barzdų seniūnijos seniūnas Remigijus Naujokaitis sako, kad dabar dar reikėtų šventoriuje pastatyti keletą suolelių ir tada bažnyčios išorė būtų galutinai sutvarkyta.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos