baneris leidinys

baltusis
„Patiriu pastovų didžiulį stresą, man daromas psichologinis spaudimas, poveikis, visokie grasinimai.“, – Irmantas Baltūsis.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Galima iškelti retorinį klausimą – ar tik nebus ant savo galvos prisišnekėjęs savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus specialistas Irmantas Baltūsis? Tirti jo elgesį savivaldybės administracijoje buvo sudaryta speciali komisija, o pateiktos išvados specialistui nepalankios. Jis pats sako kovosiąs visomis įmanomomis priemonėmis ir savo kaltės nei įžvelgia, nei pripažįsta.

Atrodo, tarp specialisto ir savivaldybės administracijos vadovų įsiplieskęs konfliktėlis įgauna vis didesnį pagreitį. Po to, kai I. Baltūsis viešai suabejojo administracijos direktoriaus pavaduotojo Redo Juškaičio kompetencija ir iškėlė teiginius, kad šis negali dirbti su slapta informacija, kad negali būti Viešųjų pirkimų komisijos pirmininku, yra teistas ir pan., o meras neva sąmoningai nuslepia STT gautos pažymos turinį, R. Juškaitis dėl šmeižto jau kreipėsi į teisėsaugą, paprašė, kad specialisto veiksmus įvertintų ir administracijos direktorius Dainius Grincevičius.

„Irmantas Baltūsis, būdamas teisininku, puikiai suvokia, kas yra nekaltumo prezumpcijos principas, ir sąmoningai jį pažeidžia. Skleisdamas melagingą informaciją tarp darbuotojų darbo metu ir darbo vietoje, jis pažeidžia mano garbę ir orumą“, – rašte rašė R. Juškaitis, prašęs už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą atleisti I. Baltūsį iš užimamų pareigų, nutraukiant su juo darbo sutartį.

Administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta speciali komisija, be to, kaip buvo informuota ketvirtadienį vykusios spaudos konferencijos metu, išvada specialistui nepalanki.

„Jo veiksmus galima kvalifikuoti kaip šiurkštų pažeidimą“, – sakė D. Grincevičius, tądien nežinojęs, koks bus galutinis sprendimas, nors meras Edgaras Pilypaitis replikavo, kad jis šiuo klausimu elgtųsi principingai.

Tiek administracijos direktorius, tiek meras kalbėjo ir apie tai, esą specialistas vengė pateikti pasiaiškinimus, nėjo į dialogą, o ir jam dirbant savivaldybės administracijoje nebuvo įmanoma užtikrinti normalios darbo aplinkos. Be to, mero žodžiais, jo darbo net neina perimti kitiems specialistams, nes esą I. Baltūsis dokumentus su savimi vežiojasi.

„Turėjo vieną tyrimą daryti, turi perimti jį vaduojantys specialistai, o tos medžiagos savivaldybėje nėra. Jis išsivežęs namo“, – sakė meras.

Negana to, administracijos vadovai informavo, kad nors specialistas turi nedarbingumo pažymėjimą, ketvirtadienį šmėžavo po Šakius, persekiojo darbuotojus.

„Jis važinėja paskui mūsų darbuotojų ir mūsų tarnybinius automobilius, seka, registruoja... Ir šiandien jo veikla turint nedarbingumą...“ – gūžčiojo pečiais E. Pilypaitis.

Pasak administracijos vadovų, persekiojant vieną iš darbuotojų net buvo sukelta avarinė situacija, tad jie pripažįsta, kad precedentas ne iš kasdienių.

Pats I. Baltūsis, paklaustas apie savo elgesį ir galimą persekiojimą, iškėlė klausimą: „Ar meras kelių policininkas? Sprendžia, kas kaip važiuoja?“

Tiesa, abejodami, ar turint nedarbingumo pažymėjimą specialistas nepažeidžia režimo, administracija kreipėsi į „Sodrą“, papildydama prašymą nuotraukomis bei kitais faktais.

Pats I. Baltūsis sako, jog negali būti net kalbos, kad jis manipuliuoja nedarbingumu ir net nedrįsta prognozuoti, kiek jis truks.

„Spręs medikai. Patiriu pastovų didžiulį stresą, man daromas psichologinis spaudimas, poveikis, visokie grasinimai. Priklausys nuo sveikatos būklės“, – sakė I. Baltūsis, pabrėžęs, kad atlaikyti tai, ką dabar tenka jam, reikia geležinės sveikatos.

Visgi jis aiškina, kad nors išvados priimtos, jis jokių kaltinimų nepripažįsta ir žada savo teises ginti visomis teisinėmis priemonėmis.

„Nei šiurkščiai, nei nešiurkščiai ar švelniai nepažeidžiau“, – įsitikinęs specialistas ir sako, kad jeigu administracija jį, turintį nedarbingumą, ryšis atleisti, tai bus nauja ir jam negirdėta praktika.

Meras spaudos konferencijos metu dar kartą priminė R. Juškaičio priėmimo į darbo seką, pridūrė, kad jis buvo patikrintas ir Valstybės saugumo departamento, o rugpjūčio 12 d. gauta informacija iš saugumo departamento paaiškina, kad R. Juškaitis gali dirbti su slapta informacija.

Komentarai   

#1 Zanavykas 2019-09-10 11:03
Taigi ,,sistema" tikrai veikianti...
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos