baneris leidinys

skamarocius gintaras
VšĮ „Nemuno euroregiono Marijampolės biuro“ direktorius Gintaras Skamaročius nesugebėjo tarybos nariams įrodyti, kad nereikėtų atsisakyti dalininko teisių, juolab kad startavęs bendras projektas. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

21-erius metus buvusi VšĮ „Nemuno euroregiono Marijampolės biuro“ dalininke praėjusį penktadienį savivaldybės taryba nusprendė atsisakyti savo dalies perleisdama ją kitai savivaldybei arba siūlydama akcijas parduoti viešo aukciono būdu. Nors biuro direktorius Gintaras Skamaročius tarybos narių prašė neskubėti, nes kaip tik startavęs naujas projektas, pagal kurį bus restauruojamas Kidulių dvaro svirnas, taryba į jo nuomonę neatsižvelgė.

Pagrindiniai savivaldybės mero Edgaro Pilypaičio išdėstyti motyvai, kad Šakių rajono savivaldybei tiesiog neapsimoka būti dalininke. Kaip rašoma aiškinamajame rašte, savivaldybės, kaip įstaigos dalininkės, įnašas sudaro 289,62 eurus, be to, savivaldybė biurui moka šiek tiek daugiau nei 2 tūkst. eurų metinį dalininko nario mokestį, taip pat 6 tūkst. 556 eurus per metus įstaigos daliniam veiklos finansavimui. Anot mero, „Nemuno euroregiono Marijampolės biuras“ turi ir apie 50 tūkst. minusą, už kurį, kaip dalininkė, atsako ir mūsų savivaldybė. Su tokiais argumentais nenorėjo sutikti tarybos posėdyje dalyvavęs ir raginęs neskubėti iš dalininkų trauktis biuro vadovas G. Skamaročius.

„Nėra jokių 50 tūkst. eurų skolos. Mes šiuos metus pabaigėm turėdami sąskaitoj kelias dešimtis tūkstančių eurų grynųjų pinigų“, – sakė jis.

Tiesa, kalbėdamas apie biuro veiklą G. Skamaročius patikino, kad pagrindinis darbas – bendri projektai abipus sienos (tarp Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Kaliningrado), tačiau Šakių rajonui tų projektų tekę ne tiek jau ir daug. Nors biuro direktorius įvardijo keletą projektų, kuriems finansavimas skirtas (Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras, Šakių vietos veiklos grupė), paminėjo ir tokių, kuriems finansavimo gauti nepavyko (Šakių ligoninei, projektui dėl dviračių takų), visgi neneigė, kad, lyginant su kitomis savivaldybėms, Šakiams lėšų tekę mažiau, tad esą būtent todėl tą skolą siekta grąžinti per Kidulių dvaro svirno projektą.

„Mes sutarėm, kad tokiu būdu kompensuosim tą tarpusavio vidinę skolą. Aš savo pažadą įvykdžiau, projektas gavo finansavimą, jis startuoja, du mėnesiai kaip važiuoja. Įvykdyčiau ir kitą pažadą – išvairuoti projektą iki pabaigos įvertinant Rusijos partnerių riziką, kitus sunkumus“, – žadėjo svečias, nors į jo prašymus ir pažadus niekas neatsižvelgė, nes trauktis iš dalininkų pritarė 21 tarybos narys, vienas susilaikė.

Tiesa, G. Skamaročius kalbėjo ir apie tai, neva čia regiono merų galimas susitarimas, o birželį Šakių rajono savivaldybė buvo iš tų, kuri nepritarė biuro praėjusių metų veiklos ataskaitai. Be to, jis čia įžvelgia ir politinių niuansų pasakodamas, kad Marijampolėje kandidatavo kaip savarankiškas kandidatas į merus ir tada „įvyko lūžis“, galimai dėl tuomet išsakytos kritikos dabar suvedinėjamos sąskaitos. E. Pilypaitis leido suprasti, kad tokios kalbos laužtos iš piršto, o ir apskritai, mero žodžiais, niekas nekvestionuoja biuro veiklos bei linki jam sėkmės. Taip pat atkreipė dėmesį, kad įstaiga ir toliau gali dalyvauti projektinėje srityje, nes ir Kidulių atveju biuras dalyvauja trečiojo partnerio teisėmis.

„Jeigu jūs ateisite partnerio teisėmis siūlydamas tam tikrą veiklą, mes kelsime rankas“, – teigė meras.

Tarybos narys Artūras Varankevičius svečio teiravosi, kodėl biuras taip nenori paleisti rajono ir spaudžia tarybos narius, tačiau G. Skamaročius tikino norintis apginti biuro garbę bei vardą.   

Sprendimas priimtas, tad laikas parodys, kiek jis turės įtakos ir kaip klostysis Kidulių projekto įgyvendinimas.

Projekto „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“ metu per porą metų (iki 2021 m. liepos) žadama restauruoti ir kultūriniam turizmui pritaikyti XIX a. Kidulių dvaro svirną, o Tolminkiemyje sutvarkyti Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus kompleksą. Abiem kultūros paveldo objektams restauruoti skirta per milijoną eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos