baneris leidinys

gylys
Daugiabučio namo savininkų bendrijos „Pastogė“ pirmininkas Vidmantas Gylys (kairėje) gyventojų vardu prašė sudrausminti vairuotojus, statančius automobilius netinkamoje vietoje. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Į rajono savivaldybės Eismo saugumo komisiją kreipėsi Kudirkos Naumiesčio Tilto g. ir J. Bagdono g. gyventojai dėl intensyvaus eismo ir greitai važiuojančios ūkininkų sunkiasvorės technikos šių gatvių atkarpose ribojimo. Gyventojai prašo įrengti saugumo kalnelius ir pastatyti draudžiamuosius ženklus. Šakiečių daugiabučio namo savininkų bendrija „Pastogė“ kreipėsi dėl sudėtingo įvažiavimo į kiemą.

Kaip paaiškino posėdyje dalyvavęs Kudirkos Naumiesčio seniūnas Algimantas Baubonis, Tilto ir Bagdono gatvių atkarpomis važiuoja ūkininkų sunkiasvorė technika į laukus, o dalyje šių gatvių nėra šaligatvio.

„Gyventojai susirūpinę dėl eismo saugumo šioje vietoje, skundžiasi, kad technika važiuoja per greitai. Gyventojai reikalauja iš viso uždrausti važiuoti traktoriams ir sunkiasvorei technikai ir siūlo įrengti saugumo kalnelius. Kitas klausimas, kaip tuomet ūkininkams pasiekti laukus“, – kalbėjo seniūnas A. Baubonis.

Naumiestiečiai siūlo technikai judėti Tilto gatvės pradžia, toliau vykti pagrindiniu keliu Vilkaviškio gatve ir vėliau jau sukti į dešinę Kybartų gatve. Ūkininkai savo laukus pasiektų per Keturkaimio kaimą Vilkaviškio rajone. Eismo saugumo komisijos nariai pripažino, kad ūkininkams tektų daryti didžiulį ratą.

Seniūnas siūlė galbūt sumažinti tik važiavimo greitį gatvėje, bet, anot komisijos nario Valdo Stankūno, minėta gatvė yra miesto ribose ir leidžiamas greitis yra 50 km/val., tad riboti greitį nėra tikslinga.

„Manau, kad kartais šioje vietoje turėtų pasižiūrėti policijos pareigūnai. Ir dar, ar iš tikrųjų ten yra toks didelis eismo intensyvumas, kad reikia riboti eismą?“ – teiravosi Eismo saugumo komisijos pirmininkas Arvydas Šlėderis. Seniūnas patikslino, kad eismas intensyvesnis darbymečio metu: pavasarį ir rudenį.

Eismo komisijos nariai buvo įsitikinę, kad tai daugiau sezoninis eismo intensyvumas ir dėl to riboti eismą visus metus nėra tikslinga.

„Reikia ieškoti būdų, kaip sudrausminti vieną kitą vairuotoją, kuris nesilaiko jau dabar galiojančių ženklų“, – siūlė A. Šlėderis. Komisijos nariai siūlė greitį ribojančius ženklus statyti tik pavasarį ar rudenį. Ar reikia kaitalioti tuos ženklus – svarstė kiti komisijos nariai. Seniūnas pripažino, kad panaši problema Kudirkos Naumiestyje yra ir Mašioto gatvėje, kur žvyrkeliu važiuoja daug automobilių ir sunkiasvorės technikos, o pėstiesiems skirtas šaligatvis paklotas vos 50 metrų.

Apsvarstę šitą klausimą, komisijos nariai nepritarė gyventojų prašymui riboti eismą ar greitį šiose gatvėse ir siūlė seniūnui esant intensyviam eismui (darbymečio metu) pasitelkti policijos pareigūnus, kad dažniau patruliuotų šiose gatvėse.

„Aš pats su ūkininkais pasikalbėsiu, kad nelėktų tomis gatvėmis. Jau dabar per miestą ties autobusų stotimi ir muziejumi įrengtais saugumo kalneliais važiuojanti technika taip trinkteli, kad visos žemės nubyra“, – pasakojo seniūnas A. Baubonis.

Daugiabučio namo savininkų bendrija „Pastogė“ Šakiuose (J. Basanavičiaus g.) sunerimusi dėl automobilių parkavimo. Problemą išsakė į posėdį atvykęs bendrijos pirmininkas Vidmantas Gylys. Jis paaiškino, kad gretimo kiemo automobilių savininkai jiems užstato įvažiavimą į kiemą.

„Užstoja matomumą, vairuotojai nusilanksto automobilių veidrodėlius. Dar viename kampe yra bala, tenka žmonėms, nešantiems, pavyzdžiui, išmesti atliekas, bristi per balą“, – tokias problemas išdėstė V. Gylys ir pridūrė, kad bendrija moka už žemę mokesčius, bet ja negali naudotis, turi nepatogumų ir tenka pyktis su kaimynais.

V. Gylys patikslino, kad pagal Kelių eismo taisykles toje vietoje automobilių statyti negalima. Bendrijos „Pastogė“ gyventojai prašo paženklinti įvažiavimo į bendrijos kiemą bortą geltona ištisine linija, kad gyventojai nestatytų automobilių. Šitam „Pastogė“ gyventojų prašymui buvo pritarta.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos