baneris leidinys

varnas
Tikimasi, kad juodasis varnas, simbolizuojantis išmintį ir ilgaamžiškumą, taps dar vienu miesto istoriją pasakojančiu objektu. D. Pavalkio nuotr.


Praėjusią savaitę Šakių miesto gyventojų dėmesį patraukė sujudimas ant parduotuvės „Aibė“ (anksčiau vadintos „Rūtos“ vardu) stogo. Čia nutūpė ir savo vietą atrado naujas skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio meno kūrinys – varnas, sukurtas pagal unikalią origami techniką.
 
Paaiškėjo, kad tai K. Dovydaičio ir UAB „Gulbelė“ vadovo Arūno Tarnausko kartu subrandintas ir įgyvendintas projektas, skirtas ne tik miestui papuošti, bet ir nuotaikai pakelti. 2013 m. parodoje „Origami į erdvę“ skulptorius pristatė savo vizualizacijas miesto erdvėse. Čia pirmą kartą buvo pristatytas ir varnas, tupintis ant „Aibės“ pastato stogo. Tad praėjo nemažai laiko, kol kūrybiška mintis tapo kūnu. Ir ne bet kokiu – ne iš popieriaus, o iš metalo  išlankstytu origami, iš tolo pritraukiančiu šakiečių ir miesto svečių žvilgsnį, kviečiančiu pakelti akis į dangų.

„Svarbu nors kartais pažvelgti į viską iš toliau ir matyti plačiau“, – dėstė savo filosofiją UAB „Gulbelė“ vadovas, tikintis, kad ant stogo išdidžiai tupintis paukštis taps dar vienu miesto istoriją pasakojančiu objektu.

varnas2
Pasak jo, juodasis varnas, simbolizuojantis išmintį ir ilgaamžiškumą, tiek miestiečiams, tiek miesto svečiams primins apie praeities ir dabarties ryšį, kurį būtina išlaikyti užtikrintai žiūrint į ateitį.

Nors anksčiau būdavo manoma, kad varnas – nelaimės šauklys, sukeliantis blogas emocijas, tačiau K. Dovydaitis šiais prietarais netiki ir sako, kad varnas skulptūrai pasirinktas kaip pats protingiausias paukštis, kurio juoda spalva reiškia intelektą, jėgą, pranašumą, mąstymą. Jo teigimu, pati idėja buvo pradėta įgyvendinti praėjusių metų lapkritį, tačiau skulptūros sukūrimas – netrumpas procesas, todėl užtruko metus laiko.

„Draugo“ inf. 

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos