Kalbėjosi bendrystės plėtojimo klausimais

Lapkričio 4 d. Šakių bendruomenės centrų asociacijos (BCA) iniciatyva buvo organizuota apskritojo stalo diskusija „Nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybės sąveika pilietinės visuomenės aktyvinimo klausimais“. Šakių BCA aktyvas susitiko su Seimo nare, ilgamete Lietuvos kaimo bendruomenių globėja Guoda Burokiene. Pasitarime taip pat dalyvavo rajono savivaldybės administracijos vadovai, rajono tarybos narė Margarita Liukaitienė.

Susitikimo metu buvo aptartos nevyriausybinių organizacijų(NVO) ir bendruomeninių organizacijų įstatymų galios ir jų įgyvendinimas mūsų rajone.Pasak Šakių BCA pirmininkės Grinos Šnirpūnienės, būdamos apatine valdžios piramidės grandimi, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos tampa savotišku vietos gyventojų nuotaikų transliuotoju jas išgirstant ir filtru jas išgryninant.
 
Diskusijos dalyviai minėjo, kad perteklinis paramos kaimo bendruomenėms lėšų panaudojimo reglamentavimas daro neigiamą poveikį kaimo lyderių aktyvumui, nes bendruomenių organizacijų lyderius visuomenininkus neramina „iš viršaus nuleidžiami“ ir sunkiai įgyvendinami projektiniai įsipareigojimai, perteklinių dokumentų reikalavimai teikiant paraiškas. Taip pat yra sudėtingas ir lėtas sprendimų dėl lėšų projektų finansavimui skyrimo-priėmimo mechanizmas. Buvo prašoma Seimo narės inicijuoti aktyvesnį ir lankstesnį šių klausimų sprendimą.

Taip pat buvo aptartos bendruomeninio verslo galimybės ir trukdžiai rajone. Diskutuota dėl pasiruošimo įgyvendinimui strateginės nuostatos, kad ne mažiau 15 proc. viešųjų paslaugų būtų perduota NVO sektoriui.

Bendru sutarimu prieita prie išvados, kad savivaldybės tarybos sprendimai, kurie yra susiję su vietos bendruomenių aktualijomis, turi būti svarstomi nevyriausybinių organizacijų taryboje, tariamasi su bendruomenėmis. Kad trūksta dialogo tarp valdžios ir nevyriausybinių organizacijų, sutiko visi pasitarimo dalyviai.

Seimo narė Guoda Burokienė, kuri puikiai žino padėtį visose NVO ir valdžios institucijose, rekomendavo pasidomėti kaimynų vilkaviškiečių darbo metodais ir pasiekimais.

„Juk bet kokia diskusija ir bendravimas visada yra pagrindinė varomoji jėga, skatinanti ieškoti produktyviausių sprendimų ir jų priėmimo“, – sakė ji.

Pasitarime taip pat pasidomėta, kaip vyksta bendruomenių finansininko paieškos ir galimybės jį turėti. Vicemeras Darius Jakavičius pažadėjo šį klausimą išsiaiškinti ir duoti atsakymą.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsikratote žaliosiomis atliekomis?

klausimelis 04 16Dalė iš Griškabūdžio:

Lapus, daržovių atliekas kompostuojame. Po to kompostą naudojam ant daržo. Nugenėtas medžių šakas patys susismulkinam ir naudojam kaip kurą. Žinau, kad žaliąsias atliekas galima vežti į tam skirtas aikšteles. Bet kai kaime gyveni, tai nereikia niekur vežti. Be to, tokių atliekų nedaug ir susidaro. Nupjauta žolę dedu apie medelius, krūmus. 

klausimelis 04 16 2

Ilma iš Šakių:

Šiuo metu gyvenu bute. Tad dėl žaliųjų atliekų tvarkymo ir rūpesčių neturiu. Jeigu tvarkomės, pasigrėbiam apie daugiabutį, tai sukraunam į krūvas, kurias po to išveža seniūnija. Be abejo, žinom, kad reikia atsakingai ir gamtoje elgtis poilsiaujant, todėl ir laužą tik tam skirtose vietose kūrenam, dar ir šiukšles, kitų paliktas, surenkam.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.