baneris leidinys

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Griškabūdyje įsibėgėjusio projekto „Griškabūdžio atnaujinimas ir plėtra“ darbams, kaip ir nutriušusių namų nugriovimui viduryje miestelio, vėl trukdo kultūros paveldas. Šį kartą liks neasfaltuota vos pora metrų aikštelės, esančios prie pat kultūros centro pastato Jablonskio gatvėje.

Miesteliams skirtą finansavimą griškabūdiečiai nusprendė skirti miestelio infrastruktūros atnaujinimui. Jau šiais metais atlikta dalis darbų – sustatyti arba išimti nereikalingi apšvietimo stulpai, tiesiami šaligatviai. Kitą metą vėl, kai tik leis atšilę orai, miestelio tvarkymo darbai bus tęsiami. Pagrindinis objektas, kurį griškabūdiečiai nori sutvarkyti miestelio centre, yra aikštelė prie kultūros centro pastato, ji įvardijama kaip turgaus aikštė, čia  kasmet vyksta garsieji koncertai po šv. Onos atlaido. Tad nieko nuostabaus, kad miestelio gyventojams itin svarbu, jog jų pagrindinė aikštė būtų tvarkinga – ją yra pasirinkę kaip prioritetinį objektą. Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius informavo rajono savivaldybės atsakingo Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus darbuotojus ir administracijos direktorių, jog darbų įgyvendinimo metu pasimatė, kad visos aikštelės iš projektui skirto finansavimo išasfaltuoti nepavyks. To priežastis paprasta – aikštelė yra padalinta į du sklypus, turi du sklypų savininkus – Griškabūdžio kultūros centrą bei savivaldybę. Kadangi teritorija priklauso kultūros paveldui, kuris sklypus Griškabūdžio centre suskirstė dar 1998m., jų ribos keisti šiandien jau negalima.

„To gabaliuko, kuris priklauso kultūros centrui, negalėsim pagal projektą asfaltuoti – neina kilnoti sklypo ribų, teritorija priklauso kultūros paveldui, o ta dalis aikštelės, kuri priskirta kultūros centrui, į projektą nėra įtraukta, negalima buvo to padaryti, nes jis nėra renovuojamas, tada ir jo teritorija neįeina į projektą“, – pranešė S. Naumavičius.

Seniūnas sako, kad jeigu savivaldybė neskirs penktadaliui aikštelės papildomo finansavimo, kuris jau turėtų būti numatytas kitų metų biudžete, tada „aikštelės gabaliukas liks neasfaltuotas“. Anot seniūno, šįmet rangovams (UAB „Hidrokestai“) jau pavyko atlikti kai kuriuos projekto darbus. Rangovai jau dabar sustatė dalį apšvietimo tinklo stulpų (apšvietimas bus įrengtas minėtoje aikštelėje ir Jablonskio gatvės dalyje, Alyvų bei Ryto gatvėse, taip pat miestelio skvere). Be to, bus sutvarkyta pėsčiųjų tako dalis, skveras, padaryta daugiau šaligatvių, tačiau šie darbai prasidės jau pavasarį, kaip ir tos pačios turgaus aikštės tvarkymas. Iš viso projekto vertė siekia net 200 tūkst. eurų, iš kurių 165 tūkst. 940 eurų skiriama iš Europos Sąjungos fondų, o savivaldybei tenka prisidėti beveik 42 tūkst. eurų.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos