baneris leidinys

Rajone, kaip ir kasmet, vykdomos akcijos, kurių metu policijos pareigūnai lankosi įvairiose jaunimo pamėgtose teritorijose, vaikų žaidimo aikštelėse ar kitose viešose vietose, į kurias mėgsta užsukti jaunieji rūkoriai ir pasislėpę rūkyti.

Nepilnamečiams draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių. Tai liečia ir elektronines cigaretes, o pričiupus rūkalių, jų tėvams teks paploninti piniginę.
 
Prevencines paskaitas apie tabako žalą, vartojimą ir kitus su tuo susijusius klausimus Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė moksleiviams veda kas metai – vyksta į rajono mokyklas ir bendrauja su pačiais moksleiviais. Tačiau kai kuriems vaikams vien prevencijos, pokalbio ar pabarimo nepakanka – jie vis tiek nusprendžia patraukti dūmelį.

Pagal LR Tabako kontrolės įstatymą, asmenims iki 18 m. draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių. Administracinių nusižengimų kodeksas už tabako gaminių turėjimo ar vartojimo pažeidimus numato įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų. Pakartotinai padarytas pažeidimas užtraukia baudą nuo 50 iki 90 eurų. Už cigaretės davimą nepilnamečiam asmeniui gali grėsti bauda nuo 90 iki 180 eurų. Numatoma atsakomybė ir už aplinkos šiukšlinimą nuorūkomis – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Jei pažeidimas padaromas pakartotinai, bauda kelis kartus didesnė.

Šakių rajono komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius sako, kad rūkantys nepilnamečiai viešose vietose – vis dar aktuali problema, o ir jam pačiam teko ne kartą važiuojant su automobiliu sustoti prie paauglių ir dėl rūkymo juos sudrausminti. Pareigūnai yra pastebėję ne taip seniai atsiradusią tendenciją – dabar jau paprastos cigaretės nėra madingos, rūkomos tik elektroninės. Šiais metais rajone dar nėra sugauta nepilnamečių rūkalių, tačiau pernai buvo ne vienas atvejis, kai pareigūnai surašė administracines baudas jų šeimoms.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos