baneris leidinys

saugaus eismo komisija
Praėjusį penktadienį posėdžiavusi savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo Šakių V. Kudirkos g. 92 daugiabučio namo gyventojų prašymą prie įvažiavimo į aikštelę įrengti kelio ženklą, kuris parkuotis joje leistų tik to namo gyventojams. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Šakių V. Kudirkos g. 92 daugiabučio namo gyventojai nepasiduoda norėdami įteisinti ir priskirti tik savo namui prie jo esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Dėl šio  reikalo šįkart buvo pajungta ir savivaldybės Eismo saugumo komisija, kurios buvo prašoma prie įvažiavimo į aikštelę uždėti kelio ženklą, kuris draustų joje statyti mašinas kitiems, ne to namo gyventojams.

Į praėjusį penktadienį posėdžiavusią savivaldybės Eismo saugumo komisiją su prašymu prie įvažiavimo į aikštelę įrengti kelio ženklą Nr. 303, kuris reikštų, kad čia gali parkuotis tik namo gyventojai, aptarnaujantis transportas bei tarnybos, kreipėsi ne patys gyventojai tiesiogiai, bet Ūkio ir verslo komiteto nariai. Pastarieji pasiūlymą dėl ženklo įrengimo namo gyventojams pateikė dar praėjusių metų spalio 2d. vykusiame komiteto posėdyje, kurio metu nebuvo rastas kompromisas tarp namo bendrijos narių ir atsakingų Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus specialistų. Apie tai, kaip ir dėl ko namo bendrijos nariams daug metų nėjo susitarti su savivaldybe, kad įteisintų savo namo automobilių stovėjimo aikštelę, esame jau ne kartą rašę. O praėjusių metų pabaigoje savivaldybėje buvo priimtas sprendimas įteisinti servitutą, kuris apima visą daugiabučio teritoriją – tiek aikštelę, tiek įvažiavimą, o vėliau gyventojai turės teismo keliu atsisakyti to servituto ir tik tada galės tvarkytis dokumentus dėl aikštelės nuosavybės. Kol truks visi šie procesai, Ūkio ir verslo komiteto nariai pasiūlė namo bendrijos atstovams aikštelės klausimą spręsti kitu būdu – pastatant čia draudžiamąjį ženklą. Toks pasiūlymas Eismo saugumo komisijos posėdžio metu susilaukė daug prieštaravimų iš komisijos narių.

Visų pirma komisijos nariai sako, kad gyventojai nėra raštiškai kreipęsi į Eismo saugumo komisiją ir ženklo prašo ne patys žmonės, o Ūkio ir verslo komitetas. Tačiau dėl šio klausimo pasisakė posėdyje dalyvavęs Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas Vilhelm Haase, kuris priminė, kad šiuo klausimu bendrijos atstovai, o ir pats bendrijos pirmininkas Valentinas Rudokas jau daug metų mina savivaldybės slenkstį, o du kartus yra kreiptasi ir į šią komisiją, tačiau vieną kartą gavo neigiamą atsakymą, o kitą kartą – jokio atsakymo negavo.

„Kol bus pakeistas servitutas, mes kalbėjomės su namo atstovais dėl ženklo pastatymo, dėl to jie sutiko, taip pat žodžiu buvo kalbėta ir su gretimo namo gyventojais, kurie neprieštarauja dėl ženklo, tačiau kur statyti ženklą, turi spręsti jau jūsų komisija, nes tai yra ne mūsų kompetencija“, – pradėjo aiškinti situaciją komisijai Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas V. Haase.

Komentuodamas šį klausimą Eismo saugumo komisijos pirmininkas Arvydas Šlėderis sako, kad šio daugiabučio namo problemą visi jau žino – ne kartą nuskambėjusi spaudoje, o servituto buvimo ar nebuvimo klausimo komisija per šį posėdį tikrai nenagrinės, tačiau pagrindinė problema yra ta, kad praktiškai visam mieste prie daugiabučių namų trūksta automobilių stovėjimo vietų.

„Kuo daugiau dalysime tą aikštelę į dalis, kad ir su ženklo pagalba, tai bus dar mažiau stovėjimo vietų. Antra, dėl ženklo statymo nėra taip paprasta – norint įrengti ten kelio ženklą, reikia visų aplinkinių namų, kurių kiemai ribojasi su ta aikštele ir naudojasi ja, sutikimo. Taip pat gyventojai turi apgalvoti kitą versiją – jeigu pasistatys tokį ženklą, tame kieme negalės stovėti netgi tų pačių namo gyventojų svečiai, giminaičiai“, – sako komisijos pirmininkas A. Šlėderis.

Po tokių tiek komisijos pirmininko, tiek kitų komisijos narių išsakytų nuomonių dėl ženklo statymo ar nestatymo prie šio daugiabučio tarybos narys V. Haase paklausė, ar normalu, kad žmonės vaikomi jau treti metai, o dabar, kai klausimas iškilo dėl ženklo, pirmiausiai komisija reikalauja kitų namų gyventojų sutikimo, nors neaišku, ar tokius sutikimus komisijai teikdavo kitų daugiabučių gyventojai, kur jau yra tokie ženklai pastatyti, pavyzdžiui, kad ir už keliolikos metrų prie V. Kudirkos g. 70 namo. Komiteto pirmininkas pareikalavo ir raštiškų protokolinių įrodymų iš Eismo saugumo komisijos, kad statant kelio ženklus Nr. 303 buvo renkami iš aplinkinių daugiabučių namų gyventojų parašai, bei nurodyti, kas tai turėtų daryti.

Anot A. Šlėderio, jeigu yra grupė gyventojų, kuri prašo šio ženklo, jie turi inicijuoti ir pateikti ir savo, ir dar kitų keturių namų gyventojų sutikimus. Su šio V. Kudirkos g. 92-ojo namo aikštele ribojais dar ir tos pačios gatvės 92-ojo A, 82-ojo, 90-ojo ir 94-ojo namų kiemų teritorijos, o gyventojai nuosavybės teisės šiuose kiemuose neturi, tad viskas yra bendra, o bendrąjį interesą turi užtikrinti valstybinės institucijos, taigi ir ši komisija.

Komisijos narys Valdas Stankūnas, kuris, beje, yra ir Ūkio ir verslo komiteto narys, sako nesuprantantis, kokį nusižengimą padarytų komisija, jeigu leistų įrengti tą ženklą šiame namo kieme. Tačiau Eismo saugumo komisija sako, kad tam nėra prasmės, nes jeigu leis įsirengti tą ženklą, tada ateis kitų namų gyventojai ir prašys jį nuimti, todėl, prieš priimant tokį sprendimą, reikia turėti kitų namų gyventojų sutikimus. Eismo saugumo komisijos pirmininkas tikina, kad savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus specialistai yra parengę jau keletą projektų, kaip galima būtų praplėsti ir įrengti didesnes aikšteles šiame daugiabučių namų kvartale, tačiau tam savivaldybė kol kas neturi lėšų. Anot A. Šlėderio, nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio yra nauja tvarka, pagal kurią gyventojai gali ir patys prisidėti prie aikštelių įrengimo finansiškai (ne mažiau kaip 50 proc.), kitaip sakant, kooperuotis su savivaldybe ir taip įsirengti daugiau aikštelių arba praplėsti jau esamas.

Dar vienas klaustukas, kalbant apie ženklą šiame kieme, komisijos nariams iškilo sprendžiant klausimą, kurioje tiksliai vietoje reikia statyti tą ženklą. Komisijos narys V. Stankūnas turėjo viziją, kad reikia ženklą statyti prie pat aikštelės, kur kadaise buvo konteineriai, taip vairuotojas turėtų galimybę apsisukti ir išvažiuoti pamatęs, kad jam čia negalima parkuotis. Tačiau kiti komisijos nariai sako, kad logiškiausia būtų ženklą statyti prie pat gatvės, kad vairuotojas net nesuktų į tą kiemą. Kažin, ar toks pasiūlymas patiks patiems namo bendrijos nariams, nes Eismo saugumo komisijai pateiktame prašyme yra aiškiai nurodyta, kad ženklą gyventojai nori statyti prie įvažiavimo į aikštelę. Jeigu ženklas bus pastatytas prie gatvės, aikštele, kaip ir anksčiau, galės naudotis visų aplinkinių namų gyventojai, o to išvengti ir nori V. Kudirkos g. 92-ojo namo gyventojai.

Klausimas, kurioje vietoje konkrečiai statyti ženklą, anot A. Šlėderio, kažin ar šioje situacijoje pats svarbiausias, nes kol kas komisija neturi nė vieno iš minėtų penkių namų sutikimo dėl ženklo pastatymo. Penktadienį posėdžio metu buvo prieita prie išvados, kad kol sutikimų nebus, tol jokio ženklo niekas niekur nestatys. Tačiau komisija vis tiek balsavo dėl to, ar statyti tą kelio ženklą prie įvažiavimo į kiemus V Kudirkos g. 92-ojo namo, nes, vos tik gavę gyventojų sutikimus, jie galės inicijuoti ženklo pastatymą, naujai šio klausimo spręsti nereikės. Balsuojant iš septynių posėdyje dalyvavusių komisijos narių už balsavo penki, du nariai susilaikė, o V. Stankūnas, vienas susilaikiusiųjų, vis tiek nepritarė tokiam komisijos sprendimui.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos