baneris leidinys

Valdžiai, tiek aukščiausiai, tiek vietinei, šiuo įtemptu laikotarpiu išbandymų netrūksta, visgi vis garsiau pradedama kalbėti, kad tikros paramos savivaldybės iš ministerijos nesulaukia.

Trečiadienį trys ministerijos (Vidaus reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo bei Sveikatos apsaugos) savivaldybių administracijų vadovus pakvietė į vaizdo konferenciją.
 
„Galiu drąsiai pasakyti, kad jei ką galima iš gyvenimo išmesti, tai tas 1,5 valandos, kur girdėjom tas pačias mantras ir nieko konkretaus. Valstybės rezervas – ne mums, problemų sprendimas – tik savivaldybėms. Geriau jau būtume ką padoresnio nuveikę...“ – įspūdžiais dalijosi meras Edgaras Pilypaitis.

Jis kiekvieną dieną savo socialinėje paskyroje dalijasi aktualijomis ir informuoja, kad jau užsakyta 10 tūkst. medicininių kaukių medikams ir tiems, kurie aptarnaus karantinuotuosius. Taip pat ieškoma galimybių užsakyti ir nupirkti respiratorių, kol kas susitarta dėl 100 vienetų. Tarpininkaujant Visuomenės sveikatos biurui užsakyta 300 vienetų greitųjų testų, kurie iš kraujo lašo per 10 minučių galės pasakyti, ar organizme tūno nepageidaujamas svečias, ar tai tik peršalimas.

Beje, UAB „Lukšių tekstilė“, informuoja rajono vadovas, rengiasi siūti daugkartines medicinines kaukes ir pabandys įsivertinti savo galimybes pasiūti kombinezonus. Be to, viena verslo įmonė žada savo kanalais gauti ir ligoninei bei rajono medikams padovanoti 1000 vienetų respiratorių FFP3.

Tam, kad neužsikimštų ligoninės Priėmimo skyrius tais ligoniais, kuriems nereikia ekstrinės bei skubios pagalbos, gripo epidemijos bei karantino laikotarpiu Šakių rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus įsakymu nurodyta papildomai darbą organizuoti ir šeštadieniais nuo 9 iki 13 val. (išskyrus Šakių ligoninę ir Šakių greitosios medicinos pagalbos stotį).

Šakių greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Rimgaudas Lebedžinskas patikino, kad šią savaitę dėl koronaviruso tyrimų jiems neteko vežti nė vieno rajono gyventojo.

„Buvo tik karščiuojančių, bet išsiaiškinome vietoje“, – teigė R. Lebedžinskas.

Iš viso Šakių medikai per laikotarpį, kai siaučia virusas, tyrimams gabeno penkis pacientus, visi atsakymai buvo neigiami, koronavirusas nenustatytas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos