baneris leidinys

valakbudis
Kelių direkcija jau inicijuoja viešuosius pirkimus kelio Išdagai–Naudžiai–Valakbūdis 4,956 km ruožo asfaltavimo darbams atlikti, o realūs darbai kelyje prasidės tada, kai direkcijai bus leidžiama naudoti įšaldytas lėšas. D. Pavalkio nuotr.


Kada bus asfaltuojamas žvyrkelis, vedantis į Valakbūdį, klausimas lieka atviras. Pernai Kelių direkcija žadėjo, kad kelias bus asfaltuojamas 2020m., o šįmet dėl įšaldytų lėšų direkcija nesiryžta dalintis konkrečiais pažadais, kada tiksliai šiame objekte prasidės darbai.
 
Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 3817 ruožą nuo Išdagų sankryžos beveik iki Valakbūdžio kaimo Kelių direkcija buvo suplanavusi išasfaltuoti per 2020 m. Projektas buvo parengtas, o pernai buvo pradėta ieškoti ir rangovų, kurie galėtų išasfaltuoti 4,956 km žvyrkelio. Kelias Išdagai–Naudžiai–Valakbūdis yra pasirinktas neatsitiktinai – jis pagal surinktų balų skaičių (100 balų) yra pirmasis sąraše iš visų rajone ketinamų asfaltuoti žvyrkelių ruožų sąrašo, o apie jo asfaltavimą kalbama jau keletą metų.

Kaip sako Kelių direkcijos atstovas spaudai, Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas, kelią direkcija buvo numačiusi asfaltuoti dar šįmet, bet, Seimui priėmus sprendimą 2020m. valstybės biudžete užšaldyti (t.y. neleisti naudoti) 142 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, mažėja ir šiems metams žvyrkelių asfaltavimui skirtos lėšos.

„Panikuoti nereikia – Kelių direkcija jau dabar inicijuoja viešuosius pirkimus valstybinės reikšmės rajoninio kelio į Valakbūdį asfaltavimo darbams atlikti, kad galėtų iš karto sudaryti sutartis ir pradėti vykdyti darbus, nes Finansų ministerija šių metų liepos mėnesį žada leisti naudoti bent dalį šiuo metu užšaldytų lėšų“, – teigia Kelių direkcijos atstovas.

Tiesa, pats Kelių direkcijos atstovas neneigia, kad ministerijai „neatšildžius“ (neleidus naudoti) užšaldytų lėšų, dalis 2020m. suplanuotų asfaltuoti žvyrkelių bus išasfaltuota vėliau, t.y. po 2020 metų.

Kelių direkcija, nepaisant užšaldytų lėšų, kas mėnesį pasirašo po kelias sutartis dėl žvyrkelių asfaltavimo darbų, skirtingų savivaldybių valstybinės reikšmės kelių ruožuose. Neseniai sutartys buvo pasirašytos dėl Anykščių ir Vilkaviškio rajono žvyrkelių asfaltavimo keturiuose objektuose, kovo pradžioje pasirašyta sutartis dėl asfaltavimo darbų Panevėžio, Ignalinos, Tauragės rajonų taip pat keturiuose ruožuose. Į Kelių direkcijos sudaryto prioritetinio sąrašo 2018–2020 m. žvyrkelių asfaltavimo programą pateko ne tik kelias į Valakbūdį, bet ir dar keturi objektai iš Šakių rajono: kelių ruožai, esantys keliuose Miknaičiai–Slavikai–Kiduliai, Putinai–Slabadai–Janukiškiai–Barzdai, Kiduliai–Gelgaudiškis–Gerdžiūnai bei Miknaičiai–Slavikai–Kiduliai, kuriems teko mažiau balų, tačiau jie yra prioritetinio sąrašo penketuke, o tai reiškia, kad paeiliui bus asfaltuojami, ir nesvarbu, ar iš šios programos, ar iš kitos, tačiau laikantis eiliškumo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


spa purslai drg

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos